Peeling kawitacyjny jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Jego podstawowe zadania to delikatne złuszczenie naskórka i dogłębnie oczyszczenie skóry. Peeling kawitacyjny przyczynia się również do stymulacji odbudowy komórek skóry oraz poprawy jej nawodnienia. Zabieg ten wskazuje się jako podstawowe pielęgnacje. Można wykonać go w niemal każdym gabinecie kosmetycznym. Polecanym jest panią o różnych typach skóry. Poznaj całą prawdę o peelingu kawitacyjnym.

Właściwe oczyszczanie twarzy jest podstawą codziennej i samodzielnej pielęgnacji. Nieodpowiednie jej przeprowadzenie lub całkowite zaniechanie prowadzi do wzrostu zanieczyszczeń na skórze, rozmnażania się bakterii, zrogowaceń naskórka. W efekcie na skórze występują zaskórniki, pryszcze, traci ona elastyczność, jest odwodniona i niepozbawiona zmarszczek. Aby więc móc pochwalić się piękną cerą, koniecznie trzeba zdać o jej oczyszczenie. W tym pomóc może zabieg pod nazwą peeling kawitacyjny. Kawitacja uważana jest za skuteczną metodę oczyszczającą, którą można zastosować i w salonie kosmetycznym i samodzielnie w domu.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny opiera się na kawitacji. Jest to zjawisko fizyczne polegające na tym, że pod wpływem zmniejszenia ciśnienia zachodzi szybka przemiana cieczy w gaz. W czasie peelingu kawitacyjnego dochodzi więc do wytworzenia się mikro pęcherzyków wypełnionych rozrzedzonym gazem, które pod wpływem dużych wibracji ulegają rozpadowi. Powoduje to, że stare komórki skóry oraz zrogowaciały naskórek rozpadają się, jednocześnie odsłaniając te młodsze i zdrowsze warstwy skóry.

Kiedy warto wykonać peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny uznawany jest za podstawowy zabieg kosmetyczny. Dedykowany jest on kobietom oraz mężczyznom o różnych typach skóry. Można wykonać go w prawie każdym salonie kosmetycznym. Jego podstawowym zadaniem jest złuszczenie starego naskórka oraz oczyszczenie twarzy. Z racji tego, że sam zabieg jest małoinwazyjny, mogą z niego skorzystać osoby o cerze delikatnej, wrażliwej, cienkiej i naczynkowej. Peeling kawitacyjny nie podrażnia skóry, nie wywołuje efektów ubocznych i jest bezbolesny. Po zabiegu w niektórych przypadkach można zaobserwować delikatne zaczerowanienie naskórka.

Jako wskazania do przeprowadzenia kawitacji wymienia się:

  • przetłuszczającą się skórę,
  • rozszerzone pory i zaskórniki,
  • trądzik pospolity,
  • zmęczoną, odwodnioną skórę, wymagającą regeneracji (na przykład na skutek nadmiernej ekspozycji na słońce),
  • kórę z przebarwieniami,
  • brak jędrności i sprężystości skóry.

Peeling kawitacyjny jest często stosowany jako zabieg wprowadzający przy bardziej intensywnych terapiach regenerujących np. peelingach kwasami chemicznymi czy maskach odżywczych. Wynika to z tego, że dzięki dokładaniu oczyszczeniu skóra przy kolejnych zabiegach może łatwo wchłaniać składniki odżywcze zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Peeling kawitacyjny – krok po kroku

Peeling kawitacyjny to zabieg pielęgnujący, na który trzeba przeznaczyć od 30 do 60 minut. Jego wykonanie przebiega następująco:

  • Dokładne oczyszczenie cery z makijażu oraz zabrudzeń, a następnie jej stonizowanie;
  • Nałożenie na twarz serum lub innej substancji nawilżającej i nadającej wilgoć naskórkowi;
  • Usuwanie naskórka z pomocą specjalnego urządzania ze szpatułką emitującego fale ultradźwiękowe; urządzenie usuwa martwy naskórek oraz inne zanieczyszczenia, również te znajdujące się w głębokich warstwach skóry; w czasie zabiegu oczyszczana jest cała twarz, ale najwięcej czasu poświęca się jej problematycznym partiom; peeling kawitacyjny nie jest bolesny, ale niektóre osoby odczuwają delikatne wibracje, łaskotanie czy drapanie;
  • Nałożenie na oczyszczoną cerę maski nawilżającej lub innego kosmetyku pielęgnacyjnego; w niektórych przypadkach wykonanie masażu twarzy.

Peeling kawitacyjny – wskazania po zabiegu?

Kawitacja nie jest zabiegiem inwazyjnym i nie wywołuje skutków ubocznych nawet u osób ze skórą wrażliwą. Może się jednak zdarzyć, że przez ok.24 godziny po wykonaniu kawitacji naskórek będzie zaczerwieniony i lekko podrażniony.

Peeling kawitacyjny – kiedy i jak często wykonywać?

Zaleca się, aby peelingu kawitacyjnego nie wykonywać w okresie letnim. Mocna oczyszczona i złuszczona skóra jest niezwykle wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Wystawianie ją na promieniowanie może skutkować powstawaniem blizn, przebarwień oraz podrażnień. Rekomenduje się, aby po wykonaniu peelingu kawitacyjnego (bez względu na porę roku) na twarz przez kilka dni nakładać kremy z wysokim filtrem UV.

Zabieg kawitacji można wykonywać nie częściej niż raz w tygodniu przez okres do 6 tygodni. Taka częstotliwość pozwala na pozbycie się dużych zaskórników oraz walkę z trądzikiem. W przypadku cery normalnej kawitację można przeprowadzać rzadziej i łączyć z rutynową pielęgnacją. Przy cerze bez większych problemów peeling kawitacyjny powinien być wykonywani raz w miesiącu.

Jakie są efekty peelingu kawitacyjnego?

Jako efekty peelingu kawitacyjnego wymienia się:

  • dogłębne oczyszczenie skóry,
  • likwidacja martwych komórek naskórka,
  • pobudzenie krążenia krwi i limfy, a co za tym idzie stymulacja naturalnej odnowy komórek,
  • dotlenienie skóry,
  • rozjaśnienie przebarwień,
  • zmniejszenie wągrów i innych niedoskonałości,
  • leczenie trądziku,
  • odświeżenie i wygładzenie,
  • wypełnienie zmarszczek,
  • ujędrnienie skóry,
  • poprawa gospodarki wodnej skóry (efekt nawilżenia).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here