Kolorowe paznokcie to dopełnienie niejednej stylizacji. Pozwalają one nabrać charakteru, poprawia humor i uatrakcyjniają dłonie. Aby jednak spełniały one swoją rolę, konieczne jest poprawne wykonanie manicure. Paznokcie powinny być dokładnie pomalowane lakierem, który nie będzie poza nie wychodzić. W procesie malowanie paznokci ważne jest też ich suszenie. Zobacz, jak szybko wysuszyć paznokcie.

Suszenie paznokci jest zajęciem czasochłonnym i nudnym. Nie wszystkie z nas mają czas, aby siedzieć przez pół godziny i suszyć nałożony lakier. Niestety wysuszenie paznokci jest koniecznością. Jeśli emalia nie stwardnieje odpowiednio, to lakier będzie się odkruszać, odchodzić od paznokcia, a także będzie bardziej podatny na uszkodzenia mechanicznie takie jak odgniecenia, rysy i zadraśnięcia.

Ile trwa suszenie paznokci?

Producenci lakierów do paznokci zachwalają, że ich produkty cechują się niezwykle szybkim schnięciem. Na niektórych lakierach można przeczytać, że wyschną one nawet w minutę. Takie obietnice są jednak tymi bez pokrycia. Nawet jeśli lakier twardnieje w minutę, to nie nabierze odpowiedniej odporności. Podaje się, że średnia długość suszenia paznokci to od 15 do 30 minut. Proces ten można przyspieszyć, stosując proste triki.

Jak szybko wysuszyć paznokcie?

Przede wszystkim o szybkie wysuszenie paznokci warto zadbać jeszcze zanim nałoży się na nie lakier. Przed pomalowaniem paznokci należy sprawić termin przydatności lakieru do paznokci. Stare emalie mogą być rozwodnione i ciągnące, przez co trudno będzie je utwardzić. W czasie samego malowania warto te nakładać cienkie warstwy lakieru. Będą one lepiej trzymać się na płytce paznokcia, a także szybciej schnąć. Chcąc przyspieszyć schnięcie paznokci, lakier przed użyciem warto też schłodzić. Wystarczy wstawić go na 30 minut do lodówki. Dzięki schłodzeniu lakieru do paznokci będzie on szybciej wysychał. Poprawi się też jego konsystencje, przez co łatwiej go będzie nałożyć.

Zimna woda na szybkie wysuszenie lakieru

Wysychanie lakieru można przyspieszyć, wkładając świeżo pomalowane paznokcie do zimnej kąpieli wodnej. Miseczkę z chłodną wodą i kostkami lodu warto przygotować jeszcze przed rozpoczęciem wykonywania manicure. Paznokcie do zimnej wody wkłada się po pomalowaniu każdej warstwy. Wystarczy zamoczyć je na kilku sekund, a następnie poczekać aż wyschną i nałożyć kolejną warstwę emalii.

Suszarka do suszenia pomalowanych paznokci

Lakier do paznokci szybko wysuszyć można za pomocą suszarki do włosów. Utwardza one emalie bardzo szybko. Stosując tę metodę, należy pamiętać, że strumień powinien być zimny. Gorący strumień powoduje zmatowienie lakieru, a także może doprowadzić do poparzenia palców.

Preparaty utwardzające lakier do paznokci

Na sklepowych półkach znaleźć można wiele preparatów, które ułatwią i przyspieszą wysychanie lakieru na paznokciach. Najczęściej utwardzacze przypominają bezbarwne lakiery, ale dostępne są też te w aerozolu. Ich życie nie tylko powoduje szybsze wysychanie, ale i sprawia, że są one bardziej błyszczące.

Lampy UV utwardzające lakier

Wykonując manicure żelowy lub hybrydowy do utwardzenia lakieru na paznokciach, należy wykorzystać specjalne lampy UV. Jest to najszybszy i najtwardszy sposób wysuszenia paznokci po pomalowaniu. Lampa utwardza lakier za pomocą promieni ultrafioletowych. Proces utrwalania emulsji w lampie trwa ok. 90 sekund.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here