Pielęgnacja ciała

Letnie miesiące kojarzą się z wakacyjną beztroską. Należy jednak pamiętać, że skóra nie odpoczywa i należy dobrze o nią zadbać, żeby pozostała miękka i gładka. Jak to zrobić? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Ochrona przeciwsłoneczna – nie tylko na plaży

Podstawą letniej pielęgnacji powinny być dobrej jakości kremy z filtrem. Szkodliwość promieni słonecznych została już wielokrotnie udowodniona. Wpływa negatywnie na procesy starzenia się skóry i zwiększa ryzyko nowotworu skóry. Istnieje jednak prosty sposób, aby się przed tym ochronić. Najlepszym wyborem będą filtry blokujące promieniowanie słoneczne UVA i UVB, o SPF co najmniej 30. Należy również pamiętać, że słońce dociera do skóry nie tylko podczas plażowania w gorących krajach, ale również podczas szybkiego spaceru w mieście. Warto dodać kremy z filtrem do codziennej pielęgnacji.

Jak ważne jest nawilżanie?

Latem skóra całego ciała narażona jest na działanie słońca, klimatyzacji oraz wody morskiej. Może przynieść to negatywne skutki, ale uchronienie się przed nimi nie musi być trudne. Warto zadbać przede wszystkim o dobre nawodnienie organizmu. Latem warto pić więcej wody niż zwykle, a pielęgnacja ciała powinna zostać dopasowana do warunków. Żeby nie dopuścić do nieprzyjemnego uczucia suchości i swędzenia, warto regularnie nawilżać ciało, najlepiej po kąpieli. W przypadku spędzania urlopu nad morzem należy pamiętać o dokładnym zmywaniu słonej wody z ciała i dodatkowym balsamowaniu.

Złuszczanie – sposób na gładką skórę

Podczas letnich upałów skóra na całym ciele poci się bardziej niż podczas chłodniejszych miesięcy. Częściej niż zwykle jest kremowana i smarowana preparatami z filtrem. Aby pozostała gładka i miękka, należy regularnie złuszczać martwy naskórek. Warto sięgnąć po profesjonalne produkty do ciała, dzięki którym skóra będzie lepiej wchłaniała substancje odżywcze, a tym samym będzie lepiej wyglądała. Peelingi można stosować do dwóch razy w tygodniu, należy jednak pamiętać o regularnym nawilżaniu. W sytuacji, gdy skóra jest podrażniona po opalaniu, lepiej zrezygnować ze złuszczania do czasu aż się zregeneruje.

Jak pomóc skórze podczas upałów?

Ciepłe dni wymagają nie tylko nawilżania i ochrony przeciwsłonecznej. Aby zwiększyć swój komfort, warto wprowadzić kilka dodatkowych zwyczajów. Chusteczki nawilżane i mgiełka do ciała mogą w awaryjnych sytuacjach pomóc odświeżyć dłonie i twarz. Woda termalna w spreju stanowi dodatkową ochroną skóry przed nadmiernym wysuszeniem. Pomocne może okazać się również zastąpienie długich kąpieli szybkimi i chłodnymi prysznicami. Po których lepiej zastosować lekki balsam i bezpieczny dezodorant niż ciężkie perfumy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here