dieta owocowa

Współcześnie bardzo dużo osób poszukuje nowych diet, które mogłyby im pomóc w poprawieniu ich stanu zdrowia i odchudzeniu. Pierwszą grupą produktów, które z pewnością kojarzą nam się ze zdrowiem i pokładami energii są owoce. Rezultatem poszukiwania diet jest dieta owocowa, która składa się z samych owoców i pozwala schudnąć. Czy jest zdrowa i jak długo można stosować tego typu dietę?

Czym jest dieta owocowa?

Dieta owocowa uważana jest za niezwykle skuteczny i jednocześnie bardzo zdrowy sposób na zrzuceniu kilku kilogramów. W zależności od rodzaju diety owocowej, możemy schudnąć nawet 5 kg w ciągu jednego tygodnia, właściwie bez żadnego dodatkowego wysiłku. Wszystko to z zachowaniem dobrego nastroju i bez odczuwania nadmiernego głodu. Głównym minusem diety owocowej jest krótki okres jej stosowania. Dieta owocowa to jedynie okresowy plan żywieniowy, który trwa zazwyczaj 1-2 tygodnie. Owoce to jedne z najlepszych źródeł witamin i minerałów. Należą głównie do grupy węglowodanów, dlatego dostarczają nam energii, a także gwarantują niesamowite samopoczucie. Zawierają w sobie substancje wytwarzające w naszym ciele hormony szczęścia. Dieta owocowa odchudzająca opiera się na spożywaniu jedynie owoców, bądź w niektórych wypadkach także warzyw. Właśnie od tej diety wiele dietetyków i konsultantów zaleca rozpoczęcie walki o szczupłą i zachwycającą sylwetkę.

Diety owocowej nie musimy układać sobie sami, ani nawet nie musimy sami troszczyć się o spożywane posiłki. Wystarczy wybrać catering dietetyczny Sosnowiec, który na okres stosowania owej diety zapewni nam dostarczanie posiłków codziennie rano pod drzwi naszego domu. Dieta pudełkowa owocowa to doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych, które mają umiejętności, jednak brak czasu nie pozwala im na przygotowanie konkretnych, owocowych posiłków.

Korzyści płynące z diety owocowej

Dieta owocowa to naprawdę rewelacyjne rozwiązanie, jeśli nie stosujemy jej zbyt długo. Do największych jej korzyści zalicza się:

– oczyszczenie ciała z toksyn,

– odzyskanie uczucia lekkości,

– znaczna poprawa kondycji skóry i włosów,

– zmniejszenie wagi i cellulitu.

Dla kogo dieta owocowa?

Dieta owocowa to fantastyczny sposób na szybkie odchudzenie, warto jednak mieć na uwadze, że nie może być stosowana zbyt długo. Ponadto, zanim zaczniemy ją stosować, musimy być świadomi jej negatywnych skutków, które zazwyczaj są odczuwalne, gdy stosujemy ją zbyt długo (czyli przez ok. 14-18 dni). Zlekceważenie zasady stosowania diety owocowej może prowadzić do niedoboru białka, zmniejszenia tkanki mięśniowej oraz ogólnego osłabienia organizmu. Ponadto stosując dietę owocową narażamy się na niedobory witaminy B2, która znajduje się w nabiale i mleku. Dieta owocowa jest optymalnym sposobem na szybkie odchudzenie, jednak nie powinna być stosowana przez osoby, które cierpią na liczne choroby, w tym zapalenie żołądka bądź wrzody. Ponadto nie jest polecana osobom, które mają skłonność do alergii bądź po prostu nie lubią jeść owoców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here