Plamy na twarzy

Zmiany na skórze w postaci nieregularnych plam o odcieniu jaśniejszym lub ciemniejszym niż skóra nazywamy przebarwieniami. Niestety najczęściej pojawiają się one na twarzy co sprawia duży dyskomfort ich właścicielowi. Właśnie dlatego coraz popularniejsze stają się zabiegi, które zapewniają ich likwidację.

Plamy na twarzy – rodzaje

Przebarwienia są efektem nieprawidłowej pracy melanocytów. Mają one nieregularny kształt i są wielkości od kilku milimetrów do kilku centymetrów. Choć najczęściej jest to max 5 milimetrów. Plamy na twarzy i innych częściach ciała mogą być genetyczne a także nabyte. Najczęściej powstają na skutek zaburzeń w gospodarce hormonalnej i zbytniej ekspozycji na promienie słoneczne. Nieco rzadziej są one efektem przyjmowania leków, ziół, a także przebytych urazów. Dość często mają z nimi problem kobiety w ciąży, ponieważ właśnie wtedy hormony zmieniają swoje ilości. Przebarwienia dzielimy więc na: genetyczne, barwnikowe, pozapalne i hormonalne. Te przedostatnie, czyli pozapalne mogą powstać np. po przebytej ospie wietrznej czy trądziku.

Plamy na twarzy – domowe sposoby likwidacji

Jeśli plamy na twarzy dopiero się pojawiły lub nie są szczególnie widoczne to można próbować usunąć je przy pomocy domowych sposobów. Do nich będzie zaliczało się stosowanie peelingu ziarnistego lub enzymatycznego. Można także postawić na dedykowane kremy dostępne w drogeriach, a także kosmetyki specjalistyczne wypisywane na receptę. Tą można uzyskać po konsultacji z lekarzem dermatologiem. Warto spróbować także nakładania naturalnych maseczek przygotowanych ze składników dostępnych w każdej sukni.

Plamy na twarzy – specjalistyczne zabiegi

W profesjonalnym salonie kosmetycznym można wykonać różnego rodzaju zabiegi, które sprawiają, że można na stałe pozbyć się nieestetycznych przebarwień. Oferta gabinetu np. https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/oczyszczanie-twarzy/ zawiera peeling kawitacyjny, mikrodermabrazję, peeling chemiczny, a także laseroterapia. Wszystkie one będą miały zazwyczaj znaczną przewagę nad metodami domowymi. Zwłaszcza terapia laserowa, która zapewnia najlepsze efekty. Niestety równocześnie jest to zabieg najbardziej kosztowny. O tym, która z dostępnych metod będzie najlepsza w konkretnym przypadku powinna zdecydować kosmetyczka, która przeprowadzi analizę skóry. Tylko wówczas będzie mogła jednoznacznie stwierdzić, który zabieg warto wykonać, a który będzie zbyteczny. Powinna także oszacować jak długo będzie trzeba czekać na zadowalające efekty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here