Brwi to ważny element naszej twarzy. Ich zadaniem jest podkreślanie urody i dodawanie charakteru oprawie oczy. Stąd też ważne jest, aby zawsze były w nienagannym stanie. Dbanie o brwi przede wszystkim polega na ich okresowej depilacji. Regulacja brwi powinna odbywać się średnio co 2 tygodnie. Można wykonać ją samodzielnie lub też udać się w tym celu do gabinetu kosmetycznego. Sam zabieg nie jest bolesny i nie wymaga wiele czasu. Zazwyczaj zajmuje ok. 10 -15 minut. Jednak ręczna regulacja brwi to nie jedyny zabieg na ten element twarzy. Coraz popularniejsze staje się nitkowanie brwi. Zabieg ten również pozwala na nadanie brwiom ładnego kształtu. Zobacz, na czym dokładnie polega nitkowanie brwi.

Czym jest nitkowanie brwi?

Nitkowanie brwi to zabieg estetyczny przeprowadzany w gabinetach kosmetycznych. Jego początki sięgają hinduskiej tradycji dbania o ciało i cerę. Historia nitkowania brwi jest bardzo długa i sięga pradawnych czasów cywilizacji indyjskiej. Nitkowanie znane jest do dziś i chętnie wykorzystywane przez współczesnych. Uznawane jest za metodę depilacji, która przeprowadzana jest z pomocą odpowiednio splecionej, wykonanej w 100% nitki bawełnianej. Nić ta pozwala uchwycić nawet bardzo cienkie i krótkie włoski i usunąć je wraz z cebulkami. Dzięki nitkowaniu brwi  efekt utrzymuje się o wiele dłużej niż w przypadku ręcznej regulacji. Warto również zaznaczyć, że za pomocą nitkowania można usuwać włosy z brody, na policzkach czy pozbyć się tzw. wąsika.

Jak przeprowadzić nitkowanie brwi?

Zabieg nitkowania brwi nie jest trudny. Do jego przeprowadzenia wystarczy przygotować bawełnianą nić, puder kosmetyczny i płyn lub żel do dezynfekcji. Aby nitkowanie brwi można było przeprowadzić, nitka powinna mieć długość ok. 20 cm i związane końce, które stworzą okrąg. Zawija się ją na palcach dłoni i skręca. W czasie zabiegu nitka w pierwszej kolejności unosi włoski, a następnie szybko je wyrywa. Pozwala to na usunięcie nawet bardzo krótkich włosów. Nitkowanie brwi jest metodą bezpieczną i skuteczną.

Najczęściej zabieg nitkowania przeprowadza się u osób ze skórą wrażliwą, skłonną do zaczerwienień i podrażnień. Wynika to z tego, że w czasie nitkowania brwi nie używa się żadnych specyfików i kosmetyków, które mogłyby podrażniać cerę. Jedynym narzędziem jest jednorazowa nitka, którą zaraz po regulacji brwi się wyrzuca.

Regulacja brwi za pomocą nitki – czy warto?

Nitkowanie brwi, choć jest metodą znaną od bardzo dawna, budzi wiele obaw. Tymczasem ma wiele przewag nad zwykłą regulacją brwi. Za pomocą nitki można bowiem usunąć szybko nawet krótkie włoski. Nitka wyrwa zarówno te pojedyncze, jak i całą ich linie. Sprawia to, że regulacja brwi za pomocą nitki jest bardzo szybka – cały zabieg może zająć  tylko 2 minuty. Oprócz tego warto pamiętać, że nitkowanie brwi pozwala usunąć włoski razem z cebulką, stąd efekty depilacji są trwałe i mogą utrzymywać się nawet do 6 tygodni.

Nitkowanie brwi – samemu czy u kosmetyczki?

Zabieg nitkowania brwi bez problemu można wykonać samodzielnie. Chociaż na początku może sprawiać nieco trudności, to z czasem nabywa się wprawy. Dzięki nitkowaniu bardzo prosto można uzyskać pożądany kształt brwi i nadać im perfekcyjny wygląd.

Jeśli ma się wątpliwości co do samodzielnie regulacji brwi nitką, można wybrać się do kosmetyczki. Warto to zrobić, ponieważ tego typu zabieg powinien być przeprowadzony z dużą dokładnością. Źle przeprowadzone nitkowanie może prowadzić do wrastania włosków, zapalenia mieszków włosowych, złamania włosa zamiast jego usunięcia.

Nitkowanie brwi w gabinecie kosmetycznym nie jest drogim zabiegiem. Ceny uzależnione są od salonu, ale średnio za regulację tę metodę trzeba zapłacić 35 złotych.

Nitkowanie brwi  – przeciwwskazania

Zabieg nitkowania brwi jest całkowicie bezpieczny i wykonać go może każdy. Nie ma tu żadnych przeciwwskazań dotyczących np. rodzaju cery. Wbrew przeciwnie nitkowanie można wykonywać na skórze wrażliwej czy z problemami dermatologicznymi. Metoda ta nie podrażnia skóry, nie wywołuje alergii, a lekkie zaczerwienienie, które może wystąpić, mija po kilku minutach.

Czy nitkowanie brwi boli?

Regulacja brwi u niektórych osób wiąże się z odczuwaniem bólu. Zabieg nitkowania nie jest jednak bardziej bolesny niż wyrywanie włosków pęsetą. Odczuwany ból można złagodzić, stosując na cześć twarzy kompres z ciepłej wody.

Nitkowanie – czy tylko brwi

Nitkowanie to zabieg, który pozwala się pozbyć zbędnych włosków nie tylko z okolic brwi. Metodę nitkowania wykorzystuje się także do usuwania włosków z policzków, brody czy znad górnej wargi. Nitkowania nie wykonuje się natomiast do depilacji większych partii ciała np. strefy bikini czy nóg. Z nitkowania skorzystać mogą zarówno panie, jak i panowie.

Idealnie wyregulowanie brwi dodadzą twarzy uroku i urody. Sposobów na osiągnięcie pożądanego i ładnego kształtu brwi jest kilka. Zazwyczaj decydujemy się na zwykłą regulację za pomocą pęsety, warto jednak pamiętać o sprawdzony i od lat wykorzystywanych metodach. Nitkowanie brwi staje się coraz popularniejsze, a panie chętnie po nie sięgają ze względu na jego zalety.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here