Dobór nawigacji GPS do samochodu nie jest wcale takie łatwy. Poszukując najlepszego rozwiązania, warto przeanalizować bardzo bogatą ofertę nawigacji samochodowej, jaka jest dostępna w sklepach stacjonarnych a także internetowych. Na co zwracać uwagę w trakcie poszukiwania odpowiedniej nawigacji samochodowej? Jaką wybrać nawigację dla kobiety? Na co zwrócić uwagę? Czy systemy do nawigacji bardzo się od siebie różnią?
Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:
- Jaką wybrać nawigację dla kobiety? Na co zwrócić uwagę? – czy płeć ma znaczenie przy wyborze rodzaju nawigacji?
- Dane techniczne GPS a codzienne użytkowanie nawigacji samochodowej
GPS w samochodzie jest już niemal powszechny. Polacy chętnie korzystają z nawigacji samochodowej. Ułatwia nam dojazd do celu i jest gadżetem dostępnym za stosunkowo nieduże pieniądze.
W naszym artykule przeanalizujemy najważniejsze dane techniczne, które warto wżąć pod uwagę przy zakupie nawigacji samochodowej.
Najważniejsze informacje o nawigacji samochodowej – to musisz wiedzieć
Nie da się ukryć, że w obecnych czasach dużo podróżujemy, a co za tym idzie, odwiedzamy coraz to nowe miejsca. Dlatego nawigacja samochodowa jest nam bardzo potrzebna do sprawnego dotarcia do wskazanego przez nas celu. Zatem jaką wybrać nawigację dla kobiety? Na co zwrócić uwagę? Czy istnieje coś takiego jak GPS dla kobiety i nawigacja samochodowa dla mężczyzny?
Z pewnością nawigacja samochodowa to duże ułatwienie dla osoby prowadzącej samochód po nieznanej trasie. Jednak ważne, by zakupiona przez nas nawigacja samochodowa, była intuicyjna w obsłudze. Jeśli zakupimy GPS, który będzie wyposażony w skomplikowane oprogramowanie i ustawianie trasy będzie dla nas bardzo męczące, to nie ma to żadnego sensu. Nawigacja samochodowa musi być przede wszystkim prosta w obsłudze, a ustawianie trasy docelowej nie powinno nam zajmować więcej niż pięć minut. Oprócz analizy własnych potrzeb oraz sprawdzenia parametrów urządzeniami warto także zapoznać się z internetowymi opiniami innych klientów. Często to opinie innych osób ułatwiają nam decyzję o zakupie konkretnego sprzętu.
Ważny jest sposób w jaki nawigacja samochodowa wyznacza trasę naszej podróży Są nawigacje, które mimo krótkiej trasy, wybierają drogę dłuższą, prowadzącą na przykład przez boczne drogi. Na szczęście są i takie, które wytyczają trasę nie tyle najkrótszą, co najłatwiejszą do pokonania ( https://www.euro.com.pl/nawigacja-samochodowa-gps.bhtml ).
Czy nawigację samochodowa można zastąpić aplikacją w smartfonie?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi GPS nawigacja samochodowa ma grono swoich zwolenników. Z pewnością plusem samochodowej nawigacji jest między innymi sposób montażu urządzenia. Entuzjaści nawigacji podnoszą argument, że nawigacja jest bezpieczniejsza, ponieważ można ją zamontować w zasięgu wzroku kierowcy, a nie sięgać jak w przypadku smartfona i aplikacji. Dodatkowo ekran nawigacji satelitarnej jest dość duży i ma dobrą rozdzielczość, co pozwala na wygodne użytkowanie urządzenia. Wadą nawigacji samochodowej jest to, że należy na bieżąco aktualizować sprzęt w celu pobrania aktualnych map. Inaczej istnieje ryzyko, że nawigacja samochodowa nie będzie działa jak należy. Dla nas jako użytkowników ważne jest to, że producenci nawigacji umożliwiają nam dostęp do tego rodzaju aktualizacji ( https://www.euro.com.pl/nawigacja-samochodowa-gps,_TomTom.bhtml ). Nie zaszkodzi też samem sprawdzać czy udostępniono nowe aktualizacje. Jest to szczególnie istotne w czasach, kiedy w Polsce tak intensywnie rozbudowuje się drogi. Co ciekawe część nawigacji, jak na przykład Tom Tom, nie ma dostępu do Internetu a aktualizacje pobieramy podłączając nawigację do naszego komputera.
Nie masz jednak możliwości wgrania map w czasie drogi, bo urządzenie nie jest podłączone do sieci.
Nawigacja dostępna w smartfonie- czy nadaje się do samochodu?
Jeśli chodzi o nawigację dostępną w smartfonie to rożnie bywa z użytkowaniem jej w samochodzie. Nawigacja umieszczona w smartfonie często gubi zasięg lub nie wykrywa najlepszej możliwej drogi dojazdowej w aplikacji. Tego typu nawigacje najczęściej korzystają z mam internetowych nawigacji takich jak na przykład Google.
Użytkownicy urządzeń GPS polecają sobie nawzajem urządzenie nazywane zewnętrznym GPS, który można podłączyć na przykład do tableta. Działa on jak tradycyjny samochodowy GPS, jednak do jego użycia potrzebujemy dodatkowego urządzenia. Zwolennicy tego rozwiązania argumentują, że dzięki zastosowaniu tabletu ekran nawigacji jest większy i wyraźniejszy.
Jak widać rozwiązań dotyczących nawigacji samochodowej GPS jest kilka. Każde jest inne i każde ma swoje wady oraz zalety. Ostateczna decyzja o zakupie GPS musi być dostoswana do naszych indywidualnych potrzeb. Jednocześnie należy się zastanowić, ile dokładnie pieniędzy chcemy przeznaczyć na zakup nawigacji samochodowej. Ceny tego typu urządzeń wahają się od kilku set do tysiąca kilkuset złotych. Systemy nawigacyjne różnią się od siebie parametrami technicznymi i to właśnie te dane trzeba konfrontować z naszymi potrzebami oraz wymaganiami.