Masaż - najlepszy sposób na relaks po trudnym dniu

Nie ma lepszego sposobu na zakończenie trudnego, stresującego dnia niż masaż. Oprócz właściwości relaksacyjnych, poddanie się temu zabiegowi może mieć właściwości zdrowotne czy pielęgnacyjne. Na każdego, kto chciałby się o tym przekonać, czekają wyspecjalizowane gabinety, które oferują bardzo szeroką gamę masaży – każdy więc znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Czekolada, gorące kamienie, wibrujące misy

Wśród osób korzystających z masaży wciąż największym powodzeniem cieszy się masaż klasyczny, polegający na rozcieraniu, ugniataniu, wyciskaniu ciała w celu rozluźnienia mięśni, poprawy ukrwienia czy wspierania usuwania zbędnych produktów przemiany materii.

Rynek masaży oferuje jednak znaczenie szersze spektrum tego typu usług. Jakiś czas temu bardzo modny był na przykład masaż wykonywany gorącą czekoladą, dostarczający bardzo przyjemnych doznań zmysłowych.  Powodzeniem cieszą się również masaże wykonywane z użyciem olejków aromatycznych, które mogą relaksować, energetyzować czy redukować stres.

Rzeszę zwolenników ma również masaż wykonywany gorącymi kamieniami. Zabieg polega na umieszczeniu gorących, gładkich kamieni w odpowiednim miejscu ciała. Kamienie ogrzewają i rozluźniają mięśnie, a przenikające do ciała ciepło ma bardzo kojące oddziaływanie na cały organizm.

Masaż można przeprowadzić również za pomocą dźwięku wydawanego przez gongi i specjalne tybetańskie misy, które pomagają – za sprawą kojących dźwięków – uwolnić się od stresu. To tylko niektóre, najpopularniejsze techniki stosowane w masażu. Co warto wiedzieć, jest ich znaczenie więcej i każdy – w oparciu o swoje indywidualne preferencje – będzie w stanie dobrać odpowiedni zabieg dla siebie.

Masaż – nie tylko koi, ale również leczy

Dobrze wykonany masaż – oprócz tego, że redukuje stres, relaksuje, rozluźnia mięśnie – usprawnia krążenie krwi i limfy, redukuje niektóre rodzaje bólu i dotlenia komórki. Jego właściwości są więc dla organizmu nieocenione. Tutaj znajdziesz ofertę masaży jednego z gabinetów. W przypadku kłopotów zdrowotnych warto jednak zasięgnąć opinii lekarza przed poddaniem się masażowi, jest bowiem szereg przeciwwskazań lekarskich do jego stosowania.

Warto również wiedzieć, że poprawne wykonanie masażu wymaga wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii, co oznacza, że powinniśmy je wykonywać u wyspecjalizowanych, renomowanych specjalistów. Unikajmy jak ognia przypadkowych osób, ponieważ nieprawidłowo, nieprofesjonalnie przeprowadzony masaż – zamiast dostarczenia przyjemnych doznań, może spowodować uszczerbek na zdrowiu. Pamiętajmy o tym podczas wybierania gabinetu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here