Likwidacja przebarwień – peeling chemiczny, mikrodermabrazja

Wiele osób zmaga się z problemem występujących przebarwień. Najgorsze są ciemne plamki występujące na twarzy. Można je oczywiście próbować zatuszować np. korektorem, czy podkładem jednak znacznie ciekawszym rozwiązaniem, dającym trwałe efekty będą zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych.

Likwidacja przebarwień za pomocą peelingu chemicznego

Jedną z takich metod będzie właśnie peeling chemiczny. Stosuje się go najczęściej późną jesienią, zimą i ewentualnie wczesną wiosną. Wszystko przez to, że po takim zabiegu nie powinno się wystawiać poprawianych części ciała na słońce. Choć tą zasadę można złamać, jeśli salon kosmetyczny do którego się wybierze będzie dysponował mieszankami kwasów owocowych, które stosować można o każdej porze roku. Do wykonania peelingu chemicznego są potrzebne wspomniane właśnie kwasy. Należą do nich między innymi:  migdałowy, glikolowy, pirogronowy, salicylowy, mlekowy, a także azelainowy. Mieszanka substancji nałożona na skórę ma zadziałać złuszczająco, poprawić koloryt skóry, a także usunąć występujące przebarwienia. Decydując się na taki zabieg należy mieć na uwadze fakt, iż efekt złuszczania będzie utrzymywał się nawet przez kilka dni po wykonanym peelingu. Na jakie przebarwienia zadziała peeling chemiczny? Zniweluje różnego rodzaju przebarwienia między innymi te wywołane działaniem promieni UV, zmarszczki, a także zredukuje blizny np. potrądzikowe. Nie wszyscy jednak mogą sobie na niego pozwolić. Wyklucza się przeprowadzenie takiego zabiegu w przypadku, gdy potencjalny pacjent posiada infekcję skórną lub planuje wyjazd w mocno nasłonecznione rejony. Nie mogą z niego skorzystać również ci, którzy w okresie kilku miesięcy poprzedzających zabieg stosowali leczenie retinoidami.

Likwidacja przebarwień – mikrodermabrazja

Zabieg mikrodermabrazji, tak jak peeling chemiczny powinien być wykonywany przez profesjonalną kosmetyczkę. Taką znajdziesz tutaj https://salonpieknecialo.pl/. Przez zastosowaniem tej metody oceni ona stan skóry i wybierze odpowiednią technikę pracy. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu będą wykwity ropne, otwarte uszkodzenia naskórka, a także łuszczyca lub zakażenia wirusowe. Elementem wykluczającym zdolność do wykonania mikrodermabrazji będzie również świeża opalenizna. Zdecydować się na nią powinny osoby mające problem z zaskórnikami, prosakami, bliznami potrądzikowymi, rozszerzonymi porami, przebarwieniami, a także zmarszczkami. Sam zabieg jest jednym z najczęściej wykonywanych w salonach kosmetycznych. Ni trwa długo i jest w zasadzie bezbolesny i bezpieczny. Głowica aparatu przykładanego do skóry ma za zadanie ścierać poszczególne warstwy naskórka i gromadzić go w sobie. Najlepsze efekty tego zabiegu będzie widać po kilku seriach. Natychmiast po jego wykonaniu mogą pojawić się zaczerwienienia utrzymujące się nawet do trzech dni.

Niewątpliwie tak peeling chemiczny jak mikrodermabrazję należy przeprowadzać po konsultacji dermatologicznej. Jeśli chce się wyglądać pięknie danego dnia, to należy wziąć pod uwagę mogące utrzymywać się zaczerwienienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here