Kwas hialuronowy – dlaczego jest tak popularny?

0
1313

Nie ulega wątpliwości, że kwas hialuronowy jest jedną z popularniejszych substancji kosmetycznych. Spotkać się z nim można nie tylko w salonach kosmetycznych, ale także podczas codziennej pielęgnacji. Jest on bowiem częstym składnikiem kremów, serum, a także ampułek. Właśnie dlatego sprawdzamy co stoi za jego popularnością.

Kwas hialuronowy – specyfika substancji

Kwas hialuronowy, czyli HA posiada kilka bardzo istotnych właściwości. Mianowicie jest to substancja wiążąca cząsteczki wody, a także łącząca włókna kolagenowe. W związku z tym jest to produkt walczący z oznakami starzenia, Dzięki niemu poprawia się owal twarzy, zwiększa się nawilżenie i ogólne odżywienie skóry, a także znikają lub co najmniej redukują się zmarszczki. Dodatkowo kwas hialuronowy może walczyć ze stanami zapalnymi i chorobami oczu. Wykorzystuje się go również do poprawiania wyglądu. Mianowicie powiększania objętości ust, czy piersi. To drugie działanie jest stosunkowo mało znane, a powinno się je brać pod uwagę, ponieważ jest znacznie bezpieczniejsze niż wypełnienia silikonowe.

Kwas hialuronowy – przeciwwskazania

Substancja jaką jest kwas hialuronowy niestety nie jest bezpieczna dla wszystkich. Okazuje się, że powinny jej unikać chociażby kobiety będące w ciąży, a także te karmiące piersią. Z zabiegów zawierających kwas muszą zrezygnować także osoby cierpiące na cukrzycę, trądzik, opryszczkę lub wszelkiego rodzaju choroby układu odpornościowego. Uważać na tą substancję powinny także osoby cierpiące na różnego rodzaju alergię, ponieważ mogą się u nich pojawiać nieprzyjemne powikłania. Z kwasu hialuronowego muszą tymczasowo zrezygnować również osoby przeziębione.

Kwas hialuronowy – jak aplikować?

Kwas hialuronowy można aplikować za pomocą kilku sposobów. W codziennej pielęgnacji zazwyczaj występuje on jako składnik kremów, czy też serum. Można się również spotkać z ampułkami, które posiadają najbardziej skoncentrowane składy, dzięki czemu ich działanie jest bardzo szybko zauważalne. Bardzo popularnym sposobem aplikacji jest również wstrzykiwanie kwasu. Tego rodzaju zabiegi powinna wykonywać doświadczona osoba np. z salonu kosmetycznego takiego jak https://wspanialecialo.pl/. Jest to bardzo ważne ponieważ niewłaściwe podanie kwasu hialuronowego może wywołać skutki uboczne takie jak: zaczerwienienie, opuchlizna, zasinienie, swędzenie, przebarwienie, a także ropnie. By tego uniknąć należy umówić się na wizytę ze specjalistą. Inna metodą podawania kwasu hialuronowego jest kuracja tabletkami. Niestety jej okres jest długi, a efekty nie pojawiają się natychmiast.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here