Jakie trzeba mieć predyspozycje do zostania fryzjerką

Profesja fryzjerska jest najczęściej wybieranym zawodem wśród osób należących do Ochotniczych Hufców Pracy. Lecz co należy wiedzieć o tym zawodzie? W tym tekście przedstawimy Państwu jakie trzeba mieć predyspozycje do zostania fryzjerką oraz ile zarabia fryzjerka.

Jakie kryteria należy spełnić aby zostać fryzjerką?

Fryzjerstwo jest typowo kobiecym zawodem, ale pomimo tego wielu mężczyzn w obecnych czasach łamie ten stereotyp i stają się nawet mistrzami fryzjerstwa. Wiele młodych dziewczyn decyduje się na wybór zawodu fryzjerki z jednego prostego powodu, a mianowicie prestiżu oraz jego prostoty. Wydaje się im, że wystarczy kilka lat nauki w szkole, aby otworzyć swój własny salon, zarabiać dobre pieniądze i posiadać mnóstwo klientek, zarówno tych stałych jak i tych przychodzących z ulicy.

Należy wspomnieć, że fryzjer musi mieć fach w rękach, aby nie narzekał na brak klientów i pracy. Nie każdy będzie nadawał się do tego zawodu, ponieważ trzeba lubić to robić i nie bać się dotykać cudzych włosów. Ważną cechą u fryzjera niewątpliwie będzie komunikatywność oraz otwartość, co pomoże mu w kontakcie z różnymi klientami. Kolejną cechą, którą powinien posiadać fryzjer jest pewność siebie, która wiąże się z tym, że po prostu osoba na tym stanowisku musi wierzyć w siebie i swoje zdolności manualne.

Ważną kwestią jest również to, aby fryzjer nie był uczulony na związki w kosmetykach, ponieważ jest on na co dzień narażony na czynniki chemiczne zawarte przede wszystkim w farbach. Osoba, która decyduje się na pracę w tym zawodzie nie powinna mieć żadnych większych problemów z kręgosłupem, ponieważ jest to praca wykonywana na stojąco z uniesionymi rękoma, co również obciąża nogi takiej osoby.

Sprawdź oferty pracy dla fryzjerki na GoWork >>

Ile zarabia fryzjerka?

Będą to bardzo różne kwoty, ponieważ będzie to zależało od tego jaka jest forma zatrudnienia. Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń uśredniło miesięczne wynagrodzenie całkowite na stanowisku fryzjerki. Było to mianowicie 2960 zł brutto, a co drugi fryzjer otrzymywał pensje od 2360 zł do 3990 zł. Nie jest to zawód bardzo dobrze płatny, jeżeli pracujemy dla kogoś. W najgorszym przypadku fryzjerzy mogą zarabiać nawet poniżej 2360 zł brutto. Na zarobki powyżej 3990 zł brutto mogą liczyć przede wszystkim mistrzowie fryzjerstwa oraz osoby, które prowadzą swoją działalność gospodarczą. Jest to bardzo znikomy procent wszystkich fryzjerów, ponieważ jest to 25%.

Fryzjerzy zazwyczaj poszukują pracy w salonach fryzjerskich w swoich miastach, ale pomimo tego w internecie pojawia się coraz więcej ofert dotyczących tego zawodu. Bardzo liczne oferty pracy dla fryzjerki na GoWork przyciągają osoby zainteresowane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here