Kremy pielęgnacyjne do twarzy

Zazwyczaj to właśnie zima i lato są dla skóry najokrutniejszymi porami roku. W ich trakcie dochodzi do ciągłych drastycznych zmian warunków atmosferycznych, które niestety odbijają się na kondycji i wyglądzie twojej cery. Wykorzystaj więc nadchodzący czas do tego, by odbudować naskórek i zapewnić mu świetlisty wygląd, atrakcyjną promienność oraz jednolitą strukturę. Pielęgnacja skóry wiosną naprawdę może przynieść fantastyczne efekty. Im więcej uda ci się teraz osiągnąć, tym mniej problematyczna będzie twoja skóra w okresie letnim i ogólnie rzecz biorąc w każdym kolejnym miesiącu.

Podstawowa pielęgnacja skóry twarzy

Pamiętaj przede wszystkim o tym, by podstawową pielęgnację skóry twarzy rozdzielić na pielęgnację dzienną oraz wieczorną. Niektóre kosmetyki powinny być nakładane na twarz z samego rana, inne z kolei mają trafić na nią tuż przez nocą, czyli tuż przed zaśnięciem, bo tylko wtedy zostaną porządnie wykorzystane. Na dzień stosuj oczywiście te lżejsze preparaty kosmetyczne. Mogą to być chociażby tradycyjne kremy, ale najlepiej te o delikatnej i szybko wchłaniającej się konsystencji, czyli takie, które nie będą pozostawiać po sobie tłustych czy lepkich śladów i na których śmiało wykonasz makijaż uwzględniający zastosowanie podkładu albo korektora. Rano na ogół zresztą nie możesz pozwolić sobie na to, by czekać piętnaście minut na perfekcyjnie wchłonięcie się intensywnego, oleistego lub mocno nawilżającego preparatu. Stosuj więc lekkie formuły i sprawdzaj, jak reaguje na nie twoja skóra. Koniecznie sprawdź też, czy wybrane przez ciebie kremy do pielęgnacji twarzy zostały wzbogacone filtrem przeciwsłonecznym, który zagwarantuje twojej skórze maksymalną ochronę przed słońcem. Akurat wiosną to słońce z dnia na dzień zaczyna coraz mocniej przygrzewać. A prawda jest taka, że powinnaś chronić przed nim skórę przez cały rok, albowiem w opalaniu cery nie ma niczego dobrego.

Kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy

Pielęgnację dzienną mamy już ogarniętą, więc pora przyjrzeć się temu, jak obchodzisz się ze swoją twarzą w godzinach wieczornych. A to właśnie wtedy śmiało możesz już sięgnąć po bardziej gęste i treściwe preparaty kosmetyczne. Na noc nie używaj filtrów, a zamiast tego skup się na regeneracji i odbudowie naskórka. Jeżeli twoja skóra jest bardzo sucha, możesz pozwolić sobie nawet na dwukrotne pokrycie twarzy ulubionym kremem albo najpierw posmarować ją zwykłym kremem, by kolejną ochronną warstwę stworzyć na niej z roślinnego naturalnego olejku (np. olejku z konopi, który nie powinien zapychać). Staraj się też używać tych wszystkich kosmetyków… na ciepło. Wykorzystaj to, że tuż po wyjściu z wanny czy prysznica ciało jest rozgrzane i jeszcze delikatnie wilgotne, a zatem dużo lepiej chłonie te wszystkie aktywne substancje i składniki odżywcze. Od razu po wyjściu z kąpieli sięgaj więc po ukochane kremy pielęgnacyjne do twarzy, olejki i oliwki. Możesz być pewna, że przy takiej metodzie aplikacji zadziałają one znacznie lepiej niż normalnie. A o to chodzi, by robić to, co naprawdę jest w stanie upiększyć skórę i wpłynąć na nią korzystnie od wewnątrz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here