Skalpel Ewy Chodakowskiej, czyli kolejna płyta z ćwiczeniami trenerki wszystkich Polek, cieszy się dużą popularnością wśród osób trenujących w domowym zaciszu. Swój sukces Skalpel zawdzięcza między innymi szybko pojawiającym się efektom, pomimo, że ćwiczenia wykonuje się powoli i dość spokojnie (w przeciwieństwie na przykład do Killera). Skalpel mogą wypróbować osoby z umiarkowaną kondycją, dla bardziej zaawansowanych Ewa Chodakowska przygotowała Skalpel Wyzwanie. Na czym polega Skalpel Ewy Chodakowskiej?

Jakie są zasady treningu Skalpel?

Rozpocznijmy od wyjaśnienia nazwy, która jest dość oczywista ale zarazem intrygująca. Ewa Chodkowska reklamuje Skalpel jako trening, który ma przynieść podobne efekty do tego, jakie uzyskamy przy pomocy skalpela chirurga plastycznego.

Początkowo trening ze Skalpelem wydaje się dość prosty, natomiast po jakimś czasie dochodzimy do wniosku, iż ćwiczenia na tej płycie treningowej jednak zaliczymy do określonego stopnia trudności. Jeśli osoba ćwicząca przyłożyła się do Skalpela Ewy Chodakowskiej i wykonywała ćwiczenia precyzyjnie, może poczuć zakwasy i tym samym odnieść sukces – świadczy to o działaniu i finalnie wróży dobre efekty.

Skalpel Ewy Chodakowskiej to 40 minutowy trening statyczny, angażujący mięśnie całego ciała, z naciskiem na: pośladki, uda, ramiona i brzuch. Celem ćwiczeń ze Skalpelem ma być:

 • Lepsza napiętość skóry
 • Wzmocnienie mięśni
 • Jędrniejsza sylwetka
 • Wydłużenie i wysmuklenie mięśni

Podczas wykonywania Skalpela musimy koniecznie pamiętać o równym oddechu i stałym tempie ćwiczeń. Niektórzy użytkownicy skarżą się mimo wszystko na zbyt szybkie tempo treningu – dotyczy to osób bardzo początkujących o praktycznie zerowej kondycji. Jeśli nie dotrzymujesz z jakiegoś powodu kroku trenerce, po prostu wykonuj mniej powtórzeń, ale skup się na poprawnym i dokładnym wykonywaniu ćwiczenia. Trening wykonywany byle jak, tylko po to, aby został uznany z zaliczony jest bez sensu, ponieważ zdecydowanie wydłuża czas zobaczenia pierwszych efektów Skalpela.

Ewa Chodakowska w Skalpelu obiecuje utratę nawet 450 kalorii po wykonaniu jednego treningu. Częstotliwość ćwiczeń powinna obejmować 3 treningi tygodniowo, najlepiej co drugi dzień.

Skalpel, jak większość tego typu treningów, opiera się na seriach, w których powtarzamy ćwiczenia. Na początku Ewa wita nas rozgrzewką, polegającą na około 5 minutowych ćwiczeniach rozciągających. Następnie, tuż po rozgrzewce, przychodzi czas na nogi i ręce. Wykonujemy trening tych partii ciała, po czym przechodzimy do pracy nad: plecami, biodrami, brzuchem. Skuteczność Skalpela jest ściśle związana z tym, że angażujemy podczas poszczególnych ćwiczeń więcej niż jedną partię mięśni.

Osoby zaprzyjaźnione ze Skalpelem Ewy Chodakowskiej na pewno zwróciły uwagę na fakt, iż trenerka radzi wciągać brzuch podczas trwania ćwiczeń, aby w ten sposób dodatkowo go wzmocnić. Po jakimś czasie tak bardzo wchodzi to w nawyk osoby trenującej, że praktycznie nie trzeba już o tym pamiętać, bo staje się oczywistym odruchem.

Skalpel Ewy Chodakowskiej to również ćwiczenia wzmacniające pośladki.

Efekty Skalpela Ewy Chodakowskiej

 • Wzmocnienie mięśni głębokich ciała
 • Poprawa kondycji ogólnej
 • Podniesienie wytrzymałości organizmu
 • Znaczne wyeliminowanie cellulitu
 • Redukcja stresu
 • Wyszczuplenie sylwetki
 • Spadek wagi
 • Poprawa samopoczucia
 • Usprawnienie procesu oczyszczania organizmu z toksyn
 • Ujędrnienie skóry
 • Regulacja ciśnienia
 • Uregulowanie poziomu cholesterolu we krwi

Trenerka mówi o kilku innych zaletach Skalpela, reklamując go także jako sposób na poprawę humoru, samopoczucia: Moje programy pozwolą Ci osiągnąć nie tylko efekt wizualny, ale również podniosą poziom hormonu szczęścia – zachęca Chodakowska we wstępie do ćwiczeń Skalpel. I dalej: Jedyne, czego od Ciebie oczekuję, to dużo chęci, zdrowego i racjonalnego odżywiania się i systematyczności. Mój program odstresowuje, normuje fazy dobowe snu, stabilizuje ciśnienie tętnicze krwi, obniża poziom cholesterolu, poprawia wydolność płuc oraz przemianę materii, co skutkuje szybszym usuwaniem toksyn z organizmu i lepszym wchłanianiem substancji odżywczych. Taki trening pomaga w walce z niesfornymi hormonami, stymuluje aktywność umysłową (zaraz po treningu łatwiej chłoniemy wiedzę), zmniejsza napady lęku i paniki oraz łagodzi niepokój – mówi o Skalpelu Ewa Chodakowska.

[Głosów:12    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here