Jakie kosmetyki stosować przy łojotokowym zapaleniu skóry

Łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS) to uciążliwe oraz nawracające schorzenie. Ze względu na występowanie nieestetycznych zmian, powoduje duży dyskomfort. W przypadku podejrzenia łojotokowego zapalenia skóry konieczna jest konsultacja dermatologiczna oraz wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji z użyciem kosmetyków dedykowanych ŁZS.

Czym jest łojotokowe zapalenie skóry?

Łojotokowe zapalenie skóry jest przewlekłą chorobą, charakteryzującą się uciążliwymi zmianami. Przyczyn wystąpienia ŁZS lekarze dopatrują się w zaburzeniach flory bakteryjnej, gruczołów łojowych oraz gospodarki hormonalnej. Istotną rolę pełni również prowadzony tryb życia. Na wystąpienie lub zaostrzenie objawów wpływ może mieć zanieczyszczone powietrze, nieodpowiednia higiena osobista oraz złe nawyki żywieniowe i nadmierny stres. Negatywnie wpływają również źle dobrane kosmetyki.

Leczenie ŁZS

W przypadku ostrych stanów ŁZS dermatolodzy zalecają stosowanie leków przeciwzapalnych i przeciwgrzybicznych. Można również wspierać je preparatami zawierającymi siarkę, cynk i ichtiol. Leczenie łojotokowego zapalenia skóry jest jednak miejscowe i ograniczone w czasie. W okresie załagodzenia ostrych zmian niezbędne jest prowadzenie higienicznego trybu życia. Kluczowa jest zbilansowana dieta, ruch na świeżym powietrzu i wspieranie układu odpornościowego. Udowodniono zależność między okresowym zaostrzeniem się zmian a okresem wzmożonych infekcji. Warto wzbogacić swoją codzienną dietę o witaminy D oraz witaminy z grupy B. Uzupełnieniem leczenia łojotokowego zapalenia skóry są odpowiednio dobrane preparaty pielęgnacyjne, takie jak zestaw SEBORH. Właściwości kosmetyków dedykowanych osobom z ŁZS wspierają regeneracje skóry i poprawiają jej kondycje.

zestaw SEBORH

Pielęgnacja skóry przy łojotokowym zapaleniu skóry

Skóra u osób dotkniętych ŁZS jest wrażliwa i wymaga odpowiedniej pielęgnacji, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Ze względu na skłonność do podrażnień, zalecana jest zmiana klasycznych kosmetyków na dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry. Pozwalają one ograniczyć przebieg okresów zaostrzenia zmian i zadbać o skórę. Warto zwrócić uwagę na ich skład. Szczególnie polecane są kosmetyki zawierające kwas mlekowy, który pozytywnie wpływa na odnowę komórkową. Zalecane jest również stosowanie preparatów z glinką białą, która działa oczyszczająco. W przypadku skóry bardzo wrażliwej dobrym rozwiązaniem są również kosmetyki wzbogacone o ekstrakt z nagietka. Łagodzi on podrażnienia i działa kojąco. Stosowane preparaty powinny wspierać złuszczanie naskórka oraz przyspieszać gojenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here