Zarwanie nocy, stres, zbyt mała ilość płynów dostarczonych do organizmu, niedokładny demakijaż poprzedniego dnia – wszystkie te czynniki sprawiają, że rano można obudzić się z sińcami pod oczami. Te oznaczają, że nasza twarz będzie wyglądać starzej, mniej promiennie, na bardziej zmęczoną. Na szczęście współczesna kosmetyka zna sposoby, aby szybko i skutecznie poradzić sobie z sińcami pod oczami. Większość z nich bez problemu zastosuje się w domu. Poznaj domowe sposoby na opuchnięte oczy.
Skąd się biorą cienie pod oczami?
Cienie pod oczami są prześwitującymi przez cienki naskórek naczyniami krwionośnymi. Najczęściej są efektem nieprzespanej nocy lub niepełnowartościowego snu. Bywa jednak, że sińce pod oczami mogą mieć inne przyczyny. Za ich pojawienie obwinia się m.in. genetykę, zaleganie toksyn i płynów w naczyniach limfatycznych, nieodpowiednią dietę, stres, brak ruchu, długotrwałą pracę przy komputerze. Z przyczynami tymi trudniej sobie poradzić, ale nie oznacza to, że wyeliminowanie obrzęków pod oczami jest niemożliwe. Na pomoc przychodzą domowe sposoby, które warto wspomagać profesjonalnymi kosmetykami.
Najlepszy krem na cienie pod oczami
Wśród kremów na sińce pod oczami nie brakuje kultowych kosmetyków od znanych marek. Stosowane są one przez wiele kobiet i większość z nich chwali ich działanie. Miano najlepszych kremów na cienie pod oczami zyskały:
- Clinique Pep-Start Eye Cream – wyróżnia się lekką formułą; efekty widoczne są od razu po aplikacji; krem rozjaśnia, odżywia i odświeża skórę pod oczami; dzięki okrągłemu masażerowi ukrytemu w zakrętce, można wykonywać delikatne masaże, przyspieszają one ustępowanie zasinień;
- MAC Lightful C + Coral Grass Eye Cream – to profesjonalny kosmetyk, który wykorzystuje wiele makijażystek i wizażystek; krem bogaty jest w witaminę C, która w naturalny sposób rozjaśnia okolice oczu i nawilża cienki naskórek; ten krem bez problemu można nakładać pod kolorowe kosmetyki;
- Shiseido Bio-Performance Glow Revival Eye Treatment – kosmetyk ten pomaga w odbudowywaniu i regeneracji systemu naczynek krwionośnych; jego regularne stosowanie pozwala pozbyć się szeregu problemów skóry wokół oczu np. nierównej tonacji, cieni czy opuchlizny; w preparacie znajdziemy kwas hialuronowy i witaminę C.
Co powinny zawierać kremy na cienie pod oczami?
Jednym z domowych sposobów na likwidację cieni pod oczami jest regularne stosowanie kremów. Tych dedykowanym skórze pod oczami na rynku nie brakuje. Znaleźć je można w ofercie każdego producenta preparatów upiększających. Poszczególne propozycje różnią się od siebie ceną, składnikami aktywnymi, działaniem. Szeroki wybór sprawia, że wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jaki krem na opuchnięte oczy będzie najlepszy?
Wybierając krem na cienie pod oczami, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na skład kosmetyku. Najlepszym wyborem będą te zawierające wyciągi roślinne np. wyciąg z kasztanowca, skrzypu polnego, arniki. Ich zadaniem jest poprawienie mikrokrążenia, stymulacja kolagenu, łagodzenie naskórka oraz zapobieganie rozszerzaniu się naczyń krwionośnych.
Najlepsze kremy pomagają również w redukcji cieni i opuchnięć pod oczami i nawilżeniu naskórka, wygładzeniu i napięciu skóry. W tym celu marki takie jak Clinique swoje kosmetyki ubogaca w kwas hialuronowy, koenzym q10 oraz kofeinę. W składach dobrych kremów znajdziemy też ekstrakt z zielonej herbaty lub alg morskich. Substancje te mają opóźnić oznaki starzenia się skóry i chronić ją przed promieniowaniem UV, a także działać antyoksydacyjnie. Cenne składniki kremów na opuchnięte oczy to również oleje: arganowy, kokosowy, sezamowy. Ich właściwości to regeneracja i odbudowa.