włosy
fot: pixabay.com

Krótkie fryzury postrzegane są jako te najmniej problemowe. Wydaje się, że wystarczy je umyć, przeczesać palcami i efekt będzie zawsze taki sam jak po wyjściu od fryzjera. Niestety, wbrew tym opiniom, krótkie włosy są równie wymagające, jeśli nawet nie bardzie, co długie. Jak sprawić, żeby krótkie włosy dobrze się układały?

Zobacz tez: http://sekundaminuta.pl/jak-uczesac-krotkie-wlosy/

Grunt to dobre strzyżenie

Krótka fryzura mimo swej wizualnej prostoty jest bardzo wymagająca. Podstawa jest odpowiednie strzyżenie. To ono zagwarantuje nam, że włosy będę się dobrze układały, a nie sterczały na wszystkie strony. Trudno jest ostrzyc się w ten sposób samodzielnie, chyba że postawimy na zgolenie włosów na krotko maszynką. W innych wypadkach niezbędna będzie pomoc doświadczonego fryzjera. Zanim wybierzemy salon fryzjerski warto zasięgnąć opinii. Zazwyczaj dobrzy fryzjerzy maja swoje wąskie specjalizacje. Jedni mają większe doświadczenie w upinaniu długich włosów, inni w koloryzacji, jeszcze inni z kolei właśnie w strzyżeniu na krótko. 

Odpowiednia codzienna pielęgnacja

Poza odpowiednim cięciem musimy zadbać także o właściwą codzienną pielęgnację krótkich włosów. Przesuszone, zniszczone końcówki będą wyglądały naprawdę źle w przypadku krótkiej fryzury. Trudniej będzie tez ułożyć włosy, jeśli będą matowe i nieodżywione. Wybierzmy więc dobrej jakości szampon oraz odżywkę dostosowane do rodzaju naszych włosów. Sięgajmy zwłaszcza po te kosmetyki, które gwarantują efekt zwiększonej objętości włosów. Uważajmy też z ilością odżywek czy masek do włosów. Jeśli nadmiernie obciążymy nimi włosy, szybko zrobią się przetłuszczone i oklapną. 

Dobrej jakości kosmetyki do stylizacji

Aby ujarzmić krótkie kosmyki o poranku z pewnością będziemy potrzebować skutecznych kosmetyków do stylizacji. Mocna guma do włosów zdecydowanie ułatwi nam ich ujarzmienie. Wosk i mocny żel nadadzą fryzurze pożądany kształt, a lakier utrwali całość, tak aby wiatr nie popsuł efektów naszych długotrwałych starań. Układając fryzurę trzeba pamiętać, żeby podnosić włosy u nasady. W ten sposób dodamy im objętości i lekkości.

Przeczytaj też: http://www.rebel-tv.pl/sposob-na-plamy-z-zywicy/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here