Gładkie ciało bez jednego włosa można osiągnąć na wiele sposobów. Tym najpopularniejszym jest depilacja jednorazową maszynką do golenia. Ten szybki i tani sposób nie idzie jednak w parze ze skutecznością i efektywnością. Chcąc gładkim ciałem cieszyć się przez dłuższy czas, coraz chętniej sięgamy po bardziej skuteczne metody depilacji. Jedną z nich jest pasta cukrowa. Stosowana jest ona w gabinetach kosmetycznych, SPA, a nawet przy samodzielnym usuwaniu owłosienia. Zobacz, na czym polega depilacja pastą cukrową.

Depilacja pastą cukrową znana jest od wieków. Chętnie sięgały po nią mieszkanki Bliskiego Wschodu. Dziś pasta cukrowa znana i popularna jest na całym świecie. Współcześnie pasta cukrowa do depilacji ma postać masy złożonej z cukru, soku z cytryny i łagodnych ziół. Depilacja z jej pomocą może być przeprowadzane w gabinecie kosmetycznym lub samodzielnie w domu. Usuwa ona owłosienie na 2-3 tygodnie. Jest ona bezpieczna dla alergików, osób z żylakami, naczynkami i wrażliwą skórą.

Depilacja pastą cukrową na zimno

Depilację pastą cukrową można przeprowadzić przy użyciu dwóch metod: na zimno lub na ciepło. Depilacja na zimno polega na oderwaniu kawałka pasty z folii/ wzięcia jej odrobiny z miseczki i rozgniatania w dłoniach do czasu, aż uzyska kleistą a konsystencje i złocisty kolor. Wtedy pastę cukrową nakłada się na wybrany fragment skóry (warstwa powinna mieć 3-4 cm grubości) i od razy energicznie odrywa. Oderwaną pastę można ponownie zagnieść i użyć do depilacji – jest ona niezwykle wydajna. Rekomenduje się, aby nie zrywać jej rękami, ale za pomocą kawałka płótna.

Depilacja pastą cukrową na ciepło

Depilacja pastą cukrową na ciepło polega na umieszczeniu miseczki z tym produktem w gorącej kąpieli wodnej. Pasta ulega w niej rozpuszczeniu. Do depilacji pastą cukrową na ciepło należy przygotować sobie cienkie paski materiału, którymi odrywa się pastę wraz ze zbędnym owłosieniem. Ciepłą (ale nie gorącą) pastę nakłada się na ciało za pomocą szpatułki plastikowej lub drewnianej. Pastę najlepiej nakładać na małe fragmenty ciał, przyłożyć do niego pasek materiały, delikatne wygładzić palcami i energicznie oderwać.

Jak przygotować się do depilacji pastą cukrową?

Depilacji pastą cukrową można poddać się w gabinecie kosmetycznym lub przeprowadzić ją samodzielnie w domu. W przypadku tego drugiego rozwiązania trzeba zaopatrzyć się w pastę cukrową. Jest ona produktem ogólnodostępnym i można nabyć ją w sklepach kosmetycznych. Obecnie dostępne są wygodne aplikatory, które pozwalają na proste pozbycie się owłosienia.

Należy pamiętać, że depilację pastą cukrową można przeprowadzić, jak włoski mają długość ok. 0,5 cm. Daje to pewność, że z każdej cebulki wyrasta włos i zostanie on wyrwany. Krótsze włoski to ryzyko, że pasta ich nie wyrwie i po kilku dniach owłosienie znowu stanie się widoczne. Warto też pamiętać, aby zbytnio nie zapuszczać owłosienia – długie włoski powodują większy ból przy depilacji i ciągnięcie się pasty.

Jak pielęgnować skórę po depilacji pastą cukrową?

Po depilacji pastą cukrową często powstają podrażnienia na skórze. Aby się ich pozbyć, najlepiej przetrzeć skórę sokiem z cytryny, wodą różaną lub bezalkoholowym tonikiem. Rekomendowane jest również wsmarowanie w depilowaną skórę delikatnej oliwki, która ma łagodzić ból i zniwelować zaczerwienienia. Panie, które decydują się na depilację pastą cukrową, powinny pamiętać o systematycznym peelingowania naskórka, co ma zapobiegać wrastaniu włosków po depilacji.

Zalety pasty cukrowej

Popularność depilacji pastą cukrową wynika przede wszystkim z tego, że jest to metoda usuwania zbędnego owłosienia bez dużego bólu. Ten jest znikomy. Pasta cukrowa nie powoduje też poparzeń i podrażnień, a jeśli te wystąpią, znikają po kilku dniach. Wynika to m.in. z tego, że pasta cukrowa jest naturalnym produktem, bez chemicznych dodatków. Pozwala na usunięcie zarówno jasnych, jak i ciemnych włosków, znacznie je osłabiając. Regularna depilacja pastą cukrową pozwala na całkowicie pozbycie się owłosienia w niektórych fragmentach ciała. Panie docenią tę metodę depilacji również za prostotę, szybkość, efektywność i niskie koszty. Ważne jest także to, że można ją przeprowadzić samodzielnie.

Wady depilacji pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową jak każda metoda usuwania owłosienia nie jest wolna od wad. Jako ta główną wymienia się samo przygotowanie pasty. Aby była ona skuteczna, trzeba znać dobry przepis na pastę cukrową i zachować odpowiednie proporcje pomiędzy poszczególnymi składnikami.

Warto pamiętać, że pozbywanie się owłosienia za pomocą pasty cukrowej w przypadku łydek i przedramion jest bolesne i czasochłonne. O wiele lepiej pasta sprawdza się w przypadku okolic bikini wąsika na twarzy czy pach.

Jako wadę pasty cukrowej wskazuje się też rozjaśnianie skóry, co nie jest dobre, szczególnie w okresie letnim. Pastą cukrową można się również poparzyć, kiedy depilacja przeprowadzana jest bez zachowania należytej uwagi. Osoby niemające doświadczenia w usuwaniu owłosienia pastą cukrową, najlepiej zrobią, udając się na zabieg depilacji do gabinetu kosmetycznego. Cena zabiegu będzie wyższa niż w przypadku tego samodzielnego, ale zyska się gwarancje poprawnego wykonania depilacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here