Jak narysować kreskę eyelinerem

Czy są wśród nas fanki mocnego makijażu oka? Charakteru doda z pewnością kreska eyelinerem. Wiele osób zastanawia się jednak jak narysować kreskę eyelinerem. W poniższym wpisie znajdziesz odpowiedź m.in. na to pytanie oraz jaki jest sposób na szybki make-up z zastosowaniem kreski.

Jak powinna wyglądać idealna kreska?

Eyeliner do oczu, do jeden z kosmetyków do makijażu, którego aplikacja na twarzy sprawia najwięcej problemów. Kreski mogą mieć wiele kształtów i kolorów. Najbardziej popularnym kształtem jest klasyczna tzw. jaskółka, czyli wyciągnięta lekko kreska nad linią rzęs. Kreska jest bardzo uniwersalnym dodatkiem. Świetnie sprawdzi się zarówno w codziennym, jak i wieczorowym makijażu. Kształt kreski powinien być dostosowany do kształtu oka.

Jeżeli chce się stworzyć tzw. make-up no make-up, to można użyć samej kreski bez dodatkowej aplikacji cieni.

Rodzaje eyelinera

Do stworzenia idealnej kreski może posłużyć kilka rodzajów produktu. Dwa podstawowe rodzaje to: eyeliner w pisaku oraz w kredce. Od wybranej opcji zależy również grubość oraz rodzaj kreski.

Eyeliner w pisaku to najlepsze rozwiązanie dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z kreską na oku. Można w pełni kontrolować jej grubość oraz kształt. Sporą zaletą, jest fakt, że kosmetyk w pisaku szybko schnie i świetnie sprawdza się to stworzenia wspomnianej wcześniej jaskółki.

Drugą z opcji jest eyeliner w kredce. To bardziej tradycyjne rozwiązanie. Należy ją temperować jak ołówek, dzięki temu długo sprawuje się jak nowa. Można również znaleźć automatyczne kredki. Eyelinerem w kredce da się wykonać prostą, wyrazistą kreskę. Łatwo również stworzyć tzw. efekt roztarcia. Kreskę wykonaną kredką można również dopełnić wcześniej wykonaną eyelinerem w pisaku. Dzięki temu tworzy się bardziej wyraźny efekt.

Jak narysować kreskę eyelinerem?

Wiele osób twierdzi, że jeżeli używa się eyelinera to nie można mówić o czymś takim jak sposób na szybki make up. Przedstawiamy Wam krok po kroku jak wykonać perfekcyjny makijaż z eyelinerem.

  • Przygotowanie powieki – nałóż bazę pod cień albo lekko przypudruj część ruchomą.
  • Narysowanie linii kredką – na początek można to zrobić kredką w jasnym kolorze, a kolejno nałożyć ciemny eyeliner.
  • Stabilizacja ręki – niezwykle ważne jest, aby podczas rysowania kreski mieć stabilną rękę, najlepiej oprzeć łokieć. Skutek to uniknięcie drgań, a co za tym niedociągnięć.
  • Wyznaczenie wybranej linii. Jeśli chce się wydłużyć oko, warto poprowadzić linię nieco niżej niż przebiega dolna linia rzęs.
  • Wykonanie linii od końca jaskółki do wewnętrznej części oka. Dzięki temu ma się większą kontrolę nad wykonywaną kreską.
  • Jeżeli konieczne są poprawki należy usunąć nadmiar produktu patyczkiem higienicznym, który nasączy się wcześniej w płynie micelarnym.
  • W przypadku, gdy ma się bardzo mało czasu można przypudrować kreskę delikatnie albo przykryć ją cielistym cieniem do powiek. Pomoże to ulepszyć ogólny wygląd makijażu.
  • Podstawowym kosmetykiem przy użyciu eyelinera jest stosowanie tuszu do rzęs. Po aplikacji warto sprawdzić w lustrze, czy kreski są symetryczne i dobrze się prezentują. W razie konieczności można wykonać korektę sposobem wskazanym powyżej.

Dodatkowo zanim nałoży się eyeliner, na powiekę warto aplikować bazę i delikatny cień. Dzięki temu trwałość jest przedłużona. Kolejny trik dotyczy tego, że warto narysować linię kredki za jednym razem, łącząc ze sobą punkciki, które wcześniej się narysowało.

Czy macie swoje sprawdzone, skuteczne sposoby na zrobienie idealnej kreski eyelinerem?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here