Indywidualne wkładki do butów – sposób na zdrowe stopy

0
1047

Jeśli szukasz narzędzia, które pozwoli Ci na korekcję oraz odciążenie stóp, z pomocą przychodzą wkładki ortopedyczne. Te dostosowane przez specjalistów produkty nie tylko wspomogą przemieszczanie się, ale również leczenie zarówno defektów skóry i paznokci jak i schorzeń postawy i ułożenia stóp.

Czym są wkładki ortopedyczne

Wkładki to urządzenia, które podnoszą jakość życia osobom zmagającym się z dolegliwościami stóp lub wadami postawy. Odpowiednio dobrane, w gabinecie podologicznym wkładki do butów Wrocław, zmniejszą lub całkowicie usuną ból stóp, kolan, bioder czy kręgosłupa. Wspierają one także korygowanie wad postawy i leczenie niektórych schorzeń ortopedycznych jak na przykład kifozy piersiowej czy płaskostopia.

Kto powinien nosić narzędzia do odciążania i korekcji stóp?

Wkładki specjalistyczne są niezwykle pomocne dla dzieci. Wady wykryte w tym etapie rozwoju są możliwe do całkowitego skorygowania. W okresie kształtowania kości często występującymi schorzeniami, które wyleczą wkładki do butów Wrocław wraz z zajęciami korekcyjnymi są na przykład lordoza czy koślawość lub szpotawość kolan. U osób dorosłych, główną funkcją wkładek jest zmniejszenie obciążenia nóg oraz wrażliwych punktów na stopach. Dzięki temu likwidują one bóle kręgosłupa i stawów, a także ustawiają stopę w prawidłowej pozycji. Wspierają także leczenie wad postawy.

Jakie są ich funkcje?

Specjalistyczne wkładki poprawiają komfort przemieszczania się dla osób z defektami skóry oraz paznokci. Należą do nich na przykład modzele, odciski czy wrastające i wkręcające się paznokcie. Dzięki odciążeniom w wyznaczonych miejscach, specjalista w gabinecie podologicznym jest w stanie dostosować wkładkę tak, aby wrażliwe punkty na naszej stopie nie naciskały z pełną siłą na podłożę podczas chodzenia. Pozwala to zmniejszyć lub wyeliminować ból do zera. Wkładki wpływają również komfort chodzenia u osób ze schorzeniami na tle płaskostopia.

Specyfika dobrych wkładek ortopedycznych

Wkładki ortopedyczne wymagają korygowania wraz z postępami leczenia. Narzędzia wykonane z najlepszych materiałów jak na przykład te w Dolnośląskim Centrum Zdrowej Stopy, dają możliwość wielokrotnej zmiany kształtu. Nie musimy więc kupować kolejnych wkładek co pół roku. Ponadto, zależnie od problemu stóp, wkładki są dobierane indywidualnie, biorąc pod uwagę miejsca nacisku i nieprawidłowości postawy stopy. Z tego względu ważne jest, aby były one wykonywane wyłącznie przez specjalistów takich jak lekarze, fizjoterapeuci czy technicy ortopedzi. Daje to pewność, że zakupione przez nas wkładki rzeczywiście spełnią swoje zadanie i pomogą nam podnieść komfort naszego życia.

Jeśli więc masz problemy z ułożeniem stóp, polecamy udać się na wizytę do gabinetu podologicznego, który stworzy dla Ciebie indywidualne narzędzie do odciążenia lub korekcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here