podkład do twarzy

Podkłady do twarzy cieszą się rosnącą popularnością z uwagi na naturalny i delikatny efekt makijażu. Obecnie na rynku dostępna jest gama podkładów bogatych w składniki odżywcze dla naszej cery. Wiele z nich to podkłady zawierające witaminy lub minerały. Ważne jest to, aby odpowiednio je nakładać. Co jest istotne i o czym należy pamiętać? Jakie akcesoria do nakładania wybrać?Ogromną zaletą podkładów, które posiadają wiele składników mineralnych jest możliwość uzyskania delikatnego makijażu bez efektu maski. W jaki sposób uzyskać ten naturalny efekt?

Przygotuj swoją skórę

Ważne jest aby nie tylko usunąć zanieczyszczenia, ale również uregulować warstwę martwego naskórka. Kiedy przystosujemy skórę do nałożenia kosmetyku znacznie łatwiej i lepiej będzie się rozprowadzał po twarzy. Wcześniejsze przygotowanie skóry zapobiegnie też podkreśleniu nieestetycznych skórek pod makijażem. 

Przeczytaj też: http://www.rebeliakultury.pl/jak-piec-mieso-aby-bylo-soczyste/

Zaopatrz się w odpowiednie akcesoria

Jeśli chcemy aby nasz makijaż był jak najbardziej naturalny i subtelny, musimy sięgnąć po odpowiednie do tego akcesoria. Do aplikowania podkładu najlepsze będą:

  • gąbeczka tzw. Beauty Blender
  • pędzel do nakładania podkładu

Wybór pędzla w dużej mierze zależy m.in. od tego, jaki efekt krycia chcemy uzyskać. Podkład możemy nakładać też dłońmi.

Jak nakładać podkład?  

Kiedy wykonujesz swój makijaż, liczy się przede wszystkim twoja koncepcja i twój indywidualny styl. Jeśli wcześniej nie korzystałaś z pędzla czy gąbki zdecydowanie  po nie sięgnij. Nowa technika nakładania makijażu może wpłynąć na poprawę twojego wyglądu. Kiedy jednak uważasz, że technika nakładania podkładu gąbką czy pędzlem nie jest właściwa, możesz zostać przy nakładaniu podkładu dłońmi. Najważniejsze jest to, aby finalny efekt podobał się Tobie.

Źródło: https://enklawaurody.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here