Peeling cukrowy to jeden z tych kosmetyków, które w prosty i tani sposób można wykonać samodzielnie, w domu. Od lat cieszy się on dużą popularnością i chętnie stosowany jest do pielęgnacji skóry. Domowy peeling cukrowy pozwala zetrzeć stary naskórek, a przez to sprawić, że skóra będzie gładka i delikatnie zaróżowiona. Mnogość przepisów na domowy peeling cukrowy sprawia, że każda z nas może wybrać ten odpowiadający potrzebom skóry. Poznaj przepisy na domowe peelingi z cukru.

Peelingowanie ciała to jedne z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki niemu skóra jest gładka, świeża i promienna. Peelingi również te cukrowe pozwalają również walczyć z pomarańczową skórką, a także ułatwiają wnikanie w głąb skóry składników aktywnych zawartych w kremach, balsamach czy żelach. Zaleca się, aby domowe peelingi cukrowe wykonywać 2-3 razy w tygodniu.

Dlaczego warto wykonywać peelingi ciała?

Regularny peeling ciała to przede wszystkim poprawienie wyglądu skóry. Nadaje on jej gładkości, wyrównuje koloryt, redukuje zmarszczki i widoczność niektórych z defektów kosmetycznych np. pomarańczowej skórki. Skóra po peelingu cukrowym jest odżywiona, zaróżowiona i miękka. Warto też pamiętać, że peelingi pozwalają na dokładniejsze i mniej bolesną depilację oraz zapobiegają wrastaniu włosków po niej. Oprócz tego pozbycie się starego naskórka ułatwia wchłanianie się kosmetyków pielęgnacyjnych w głębokie warstwy skóry.

Domowy peeling cukrowy – dla kogo?

Peelingi cukrowe uważane są za te bezpieczne. Wykonywać może je praktycznie każdy. Peelingi cukrowe można kupić w aptekach lub drogeriach, a także wykonać samodzielnie łącząc ze sobą podstawowe składniki spożywcze.

Peelingi cukrowe są tymi łagodniejszymi niż peelingi solne lub kawowe. Nie oznacza to jednak, że każdy może po nie sięgać. Przeciwwskazaniem do stosowania domowych peelingów cukrowych, a także każdych innych są choroby i uszkodzenia skóry. Wskazuje się, że cukier może podrażnić i zagnieć zmiany i rany. Z wykonywania peelingów cukrowych powinno się też zrezygnować przy stanach zapalnych skóry, opryszczce, trądziku różowatym oraz skórze wrażliwej. Warto pamiętać, że niektóre osoby mogą być uczulone na niektóre składniki peelingów. W takich wypadkach należy sięgać po kosmetyki z innym składem lub wykonać go samodzielnie, aby być pewnym, że w preparacie nie znajdzie się żaden alergen.

Jaki cukier do domowego peelingu cukrowego?

Podstawowym składnikiem domowego peelingu cukrowego jest sam cukier. Wybór rodzaju cukru, jaki się zastosowuje, zależy od naszych indywidualnych upodobań. Do stworzenia peelingu można wykorzystać zarówno cukier biały, jak i brązowy czy trzcinowy. Zaleca się jednak rezygnacji z cukru białego na rzecz dwóch pozostałych. Najlepszy jest drobnoziarnisty cukier trzcinowy, który nie wykazuje właściwości drażniących, a dodatkowo działa przeciwbakteryjnie.

Przepis: domowy peeling cukrowy z witaminą E

Ten domowy peeling cukrowy stworzysz tylko z 3 składników. Jest on niezwykle skuteczny, a jego wykonania nie wymaga dużych nakładów finansowych i czasowych. Składniki:

  • 2 łyżki białego lub brązowego cukru,
  • 1 łyżka oleju kokosowego lub oliwy z oliwek,
  • 1⁄2 łyżeczki witaminy E lub żel z kapsułki witaminy E.

Składniki dokładnie wymieszaj i nakładaj na skórę masując okrężnymi ruchami. Intensywne ruchy pozwolą w walce z cellulitem. Peeling wykonuj ok. 5-10 minut, a następnie spłukuj jego resztki wodą i nanieść na suchą skórę odżywczy balsam.

Przepis: domowy peeling cukrowy z bananem

Domowy peeling cukrowo-bananowy wykonasz z:

  • 1 dojrzały banan,
  • 2-3 łyżki cukru,
  • kilku kropel ekstraktu z wanilii lub olejku eterycznego.

Składniki wymieszaj dokładnie i nakładaj na ciało. Jeśli okaże się, że domowy peeling cukrowy jest zbyt ostry dla ciebie, dodaj do niego dodatkowego banana, aby złagodzić tarcie.

Przepis: domowy peeling cukrowy z truskawkami

Domowy peeling cukrowy z truskawkami możesz stosować na ciało. Pomoże on nie tylko w wygładzeniu skóry, ale i poprawie jej kolorytu. Kosmetyk przygotujesz z:

  • 1/2 szklanki białego cukru
  • 10 truskawek,
  • 2 łyżki oliwy z oliwek.

Truskawki dokładnie rozgnieć, a następnie zmieszaj z cukrem i oliwą. Masuj peelingiem ciało. Jeśli będzie zbyt gęsty, dodaj oliwy. Do zbyt rzadkiego dodaj cukru.

Przepis: domowy peeling cukrowy z pomidorem

W domowym zaciszu stworzyć peeling z cukru nie tylko do ciała, ale i do twarzy. Jeśli chcesz stworzyć taki kosmetyk ,sięgnij po cukier i pomidory. Te ostatnie zawierają likopen, czyli składnik poprawiający funkcjonowanie komórek skóry i wygładzający ją. Cukier pozwala na lepsze wyzwolenie likopenu z warzywa. Do przygotowania domowego peelingu z cukru i pomidorów przygotuj:

  • 1 pomidora,
  • 1⁄2 filiżanki cukru.

Jak przygotować domowy peeling cukrowy do twarzy?  Odkrój górę pomidora i zanurz go w cukrze. Następnie za pomocą kolistych ruchów delikatnie złuszczaj naskórek na twarzy, omijając okolice oczu. Pozostaw cukier i sok pomidora na twarzy na 10 minut, a następnie spłucz wodą.

Przepis: domowy peeling cukrowy z cynamonem

Domowy peeling cukrowy z cynamonem to znakomity sposób na gładkie i miękkie usta. Poleca się go wykonywać przede wszystkim zimą, kiedy to usta są narażone na spękania i wysychanie. Domowy peeling cukrowy z cynamonem przygotujesz z:

  • 1 część olejku kokosowego,
  • 1 część białego cukru,
  • 1⁄2 łyżeczki cynamonu.

Zmieszaj cukier z olejkiem kokosowym i na końcu dodaj cynamon. Wymieszaj i nałóż na usta kolistymi ruchami. Po kilku minutach spłucz z warg.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here