Opuchnięte oczy, czyli tzw. worki pod oczami to problem wielu kobiet. Nie zawsze są one wynikiem niewyspania się czy zmęczenia, czasem opuchnięte oczy są uwarunkowane genetycznie. Na szczęście efekt opuchniętych oczu można zminimalizować, stosując domowe sposoby. Tych jest całe mnóstwo, a żeby zobaczyć, który z nich zadziała na nasze worki pod oczami, trzeba je wypróbować w praktyce. Poznaj domowe sposoby na opuchnięte oczy.

Przyczyny opuchniętych oczu mogą być bardzo różne. Najczęściej worki pod oczami są wynikiem zmęczenia uczulenia czy zwykłego zatarcia. Efekt opuchniętych oczu zazwyczaj najbardziej widoczny jest rano. Na szczęście zanim pokażemy się światu, możemy sięgnąć po domowe sposoby na opuchnięte oczy, a także tę niedoskonałość urody ukryć pod warstwą makijażu.

Jakie są przyczyny opuchniętych oczu?

Jednej przyczyny opuchniętych oczu nie ma. Zazwyczaj worki pod oczami są efektem zatrzymania wody w organizmie. Do tego może dojść w wyniku np. słabego obiegu limfatycznego czy podwyższonej przepuszczalności naczyń włosowatych. W przypadku skóry dojrzałych worki pod oczami to efekt utraty przez skórę elastyczności i jej wiotczenia oraz gromadzenia się pod nią tłuszczu. Jako główne przyczyny opuchniętych oczu wskazuje się: zmęczenie i stres, złą dietę, skłonności genetyczne, zastoje limfatyczne, źle dobrane kosmetyki, choroby nerek, serca, wątroby, alergię. W przypadku, gdy opuchnięte oczy towarzyszą nam każdego poranka, warto wybrać się do lekarza i sprawdzić, czy nie są one symptomem poważniejszej choroby, jeśli jest to sporadyczny problem, to można sobie z im poradzić, stosując domowe sposoby na worki pod oczami.

Maseczka z ogórka na opuchnięte oczy

Jednym z najpopularniejszych sposobów na opuchnięte oczy jest maseczka z ogórka. Przywołuje się ją w kilka sekund, a potrafi zdziałać prawdziwe cuda! Aby poradzić sobie z opuchniętymi oczami, wystarczy pokroić ogórka w grube plastry i umieścić je w lodówce na ok. 10 minut, następnie przykłada się je na zamknięte powieki i trzymać aż staną się ciepłe. Właściwości ogórka pozwalają zmniejszyć stany zapalne wokół oczu.

Okłady z herbaty na worki pod oczami

Kolejny znany domowy sposób na worki pod oczami to okłady z herbaty. Pomóc w ich zniwelowaniu może i czarna i zielona herbata. Torebki z nią należy wyłożyć na kilka minut do gorącej wody i poczekać do zaparzenia. Napar koniecznie trzeba wystudzić, a następnie nasączyć w nim waciki kosmetyczne i przyłożyć do zamkniętych powiek lub przemyć nim skórę wokół oczu. Opuchlizna zejdzie bardzo szybko.

Roztwór z soli na opuchliznę pod oczami

Na opuchliznę pod oczami pomoże również roztwór z wody i soli. Przygotowuje się do z pół łyżeczki soli i szklanki ciepłej wody. W roztworze moczy się watę lub płatek kosmetyczny i przykłada do zamkniętych powiek na kilka minut. Wacik trzyma się, dopóki będzie wilgotny, a następnie znowu moczy i tak przez pół godziny.

Zimne łyżki na opuchnięte oczy

Podpuchnięte oczy można zwalczać zimnem. W tym celu włóż do lodówki łyżeczki do herbaty i poczekaj, aż staną się maksymalnie zimne. Następnie wyjmij je i zaokrągloną stroną połóż pod oczami. Kiedy staną się ciepłe, znowu je schłodź i ponownie wykonaj okład. To działanie sprawi, że dojdzie do rozluźnienia naczyń krwionośnych, co pozwoli zregenerować się zmęczonym oczom.

Białka jajek na worki pod oczami

Domowy sposób na opuchnięte oczy to ubite białka jajek kurzych na sztywno. Należy je nałożyć na dolne powieki i poczekać aż wyschną. Okład pozwala pozbyć się worków pod oczami.

Truskawki na worki pod oczami

Truskawkami działają podobnie jak ogórki, a więc pozwalają pozbyć się opuchlizny i opuchniętych oczu. Należy je dobrze schłodzić, a następnie pokroić w grube plastry i na kilka minut przyłożyć do zamkniętych powiek. Oprócz tego, że zmniejszą one opuchliznę pod oczami, to jeszcze sprawią, że skóra stanie się gładsza i młodsza.

Ziemniaki na opuchnięte oczy

W walce z obrzękami wokół oczu pomogą ziemniaki. Wybierz te małe, umyj je i zawiń w czystą ściereczkę, a następnie przyłóż na kilka minut do powieki. Ziemniak jest naturalnym produktem przeciwzapalnym, który łagodzi obrzęki i pozytywnie wpływa na skórę.

Zimna woda na opuchliznę pod oczami

Jeśli worki pod oczami zauważyłaś zaraz po wstaniu z łóżka, musisz szybko wyjść z domu i nie masz czasu na robienie maseczek, możesz skorzystać z szybkiego sposobu na opuchnięte oczy, jakim jest zimna woda. Wystarczy w niej opłukać twarz. Spowoduje to obkurczenie naczynek krwionośnych i pomoże zredukować opuchliznę. Teraz wystarczy tylko wykonać makijaż, który ukryje worki pod oczami. Pamiętaj, że kosmetyki na opuchnięte oczy powinnaś zawsze trzymać w lodówce. Dzięki temu ich działanie będzie skuteczniejsze.

Wyżej wymienione sposoby to te doraźne, które pozwalają szybko zminimalizować opuchliznę pod oczami. Pamiętaj, że aby zmniejszyć ryzyko jej występowania powinna zadbać o prowadzenie zdrowego trybu życia, wysypianie się oraz odpowiednie nawadnianie organizmu od wewnątrz. Woda odgrywa kluczową rolę w redukcji opuchlizny oczu, a także całego ciała. Rekomenduje się, aby dziennie wypijać co najmniej 8 szklanek wody mineralnej i absolutnie nie zastępować jej napojami gazowanymi, kawą czy sokami. W przypadku braku wody, organizm zaczyna ja gromadzić na tzw. gorsze czasy, co skutkuje pojawieniem się opuchlizny w różnych miejscach ciała.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here