Dobór podstawowych kosmetyków

Świat kosmetyczny na pewno nie jest ci obcy. W teorii powinnaś więc dość dobrze wiedzieć, jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry, ale bardzo możliwe, że wciąż popełniasz tu parę błędów, przez które nie prezentujesz się tak, jakbyś sobie tego życzyła. Twoje szafki w łazienkach już ledwo co mieszczą wkładane do nich preparaty, a i tak uważasz, że wciąż czegoś ci brakuje. Pielęgnacja nie powinna być natomiast zbyt skomplikowana i przesadzona. Oprzyj ją na zaledwie kilku podstawowych produktach, a od razu poczujesz niesamowitą różnicę – poprawie ulegnie zarówno twój wygląd, jak i stan twojego portfela.

Pierwszy podstawowy kosmetyk to ten przeznaczony do demakijażu. Produkty z tej grupy mają zróżnicowane formuły, dlatego wśród nich znajdziesz zarówno klasyczne płyny i żele, jak i olejki bądź nawet kremy. Które sprawdzą się najlepiej? To już zależy od typu twojej skóry. Jeżeli jest ona normalna lub mieszana prawdopodobnie możesz używać dowolnego produktu do demakijażu. W przypadku tej suchej, wrażliwej bądź alergicznej najlepiej sprawdzą się olejki, które są najdelikatniejsze.

Dobór kosmetyków musi też uwzględniać zakup toniku. Jeżeli do tej pory w ogóle go nie używałaś albo robiłaś to tylko wtedy, gdy akurat ci się przypomniało, od tego momentu staraj się skorzystać z niego zawsze po umyciu twarzy. Tonik ma za zadanie przywrócić skórze właściwy dla niej odczyn, czyli wyrównać jej pH. Jeżeli postanowisz go kupić, zawsze popatrz na jego skład i zrezygnuj z produktów, które będą zawierać alkohol.

W twojej łazience na pewno nie może też zabraknąć przynajmniej jednego dobrego kremu. Pozwól sobie wydać na ten kosmetyk więcej pieniędzy, gdyż to właśnie on może cię uchronić od zmarszczek, jeśli tylko będzie mieć dobry skład i równie dobre właściwości. W przypadku kremów odpowiednie kosmetyki to te, które zawierają składniki lipidowe (natłuszczające), olejki roślinne, ekstrakty oraz witaminy i inne antyoksydanty. Powinnaś mieć dwa oddzielne kremy – na dzień i na noc. Ten drugi może być nieco tłustszy i bardziej odżywczy.

Więcej: http://makeupstory.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here