krem

Dbałość o swoje zdrowie to bardzo ważna czynność, którą należy wykonywać przez cały rok. Wiele zabiegów oraz działań kosmetyczno-pielęgnacyjnych umożliwia stworzenie odpowiednich warunków do funkcjonowania, a także poprawę wyglądu czy samopoczucia.

Jednym z najważniejszych czynników jest pielęgnacja skóry. Organ ten jest w obecnych czasach narażony na wiele niebezpieczeństw pochodzących z zewnątrz. Jednym z głównych jest promieniowanie UV. Na co wpływa nadmierne światło? W jaki sposób chronić cerę? Jak wybrać i jak stosować kremy z filtrem UV?

Nieprawidłowa pielęgnacja skóry można wpływać na wiele chorób i schorzeń, które w konsekwencji utrudniają życie czy nawet zagrażają życiu. Niektóre działania, jak nadmierne opalanie naturalne oraz wykonywane w solarium czy brak ochrony przed niektórymi związkami może doprowadzić do wielu ciężkich chorób. Dlatego też o swoje ciało należy dbać przez cały rok, nie tylko latem.

Dlaczego zimą powinno używać się krem z filtrem?

Odpowiedź jest bardzo prosta. W mroźne dni również świeci słonce. To najprostsza odpowiedź na zadane pytanie. Zagłębiając się w ten temat warto podkreślić kilka ważnych rzeczy. W okresie zimowym sporo ludzi wyjeżdża na ferie w okolice gór. Człowiek, znajdując się na pewnej wysokości nad poziomem morza przyjmuje większa dawkę promieniowania – choć nie zawsze jest to przez niego wyczuwalne, to w rzeczywistości słońce mocno oddziałuje na skórę. W mroźne, śnieżne dni warto również pamiętać o tym, iż śnieg odbija światło pochodzące z promieni słonecznych co zwiększa szanse na opalenie się. Siła tych promieni jest równa tym, które pojawiają się w gorące i upalne lato.

Jak stosować kremy z filtrem?

Pierwszym i podstawowym aspektem jest odpowiedni dobór kosmetyku. Kremy z filtrem warto kupować kierując się kilkoma parametrami, które zapewnią bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Pierwszym i najważniejszym jest siła używanego preparatu. Wielkość ochrony wskazana jest na opakowaniu i oznakowana symbole SPF. Dla osób z ciemną karnacją oraz skóra mniej wrażliwą zaleca się używanie kremów z filarem niższym niż 30. Osoby wrażliwe lub borykające się z wszelkimi chorobami skórnymi powinny smarować się specyfikami oznakowanymi symbolem SPF 50+. Krem warto dobierać także do poszczególnych części ciała. Kosmetyki o mocniejszym działaniu należy stosować w okolicach twarzy i miejsc, które posiadają cienką skórę. Preparaty te podzielone są również na te dla dorosłych oraz dla dzieci.

Krem należy nakładać co najmniej 20 minut przed ekspozycją na słońce, a czynność tę powtarzać co około 2 godziny. Smarować również należy się zaraz po wyjściu z wody – basenu, morza czy jeziora.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here