Dlaczego warto przekonać się do perfum niszowych

Perfumy niszowe to wyjątkowa kategoria, w której znajdują się najpiękniejsze i niepopularne zapachy. Mało znane aromaty są tym, czego szuka wiele osób, którym znudziły się produkty sygnowane logo Calvin Klein czy Armani. Jeżeli nie chcesz pachnieć tak, jak inni, a zależy Ci na wyróżnieniu się z tłumu, rozważ właśnie zakup z tej kategorii. Dowiedz się, co mają do zaoferowania najodważniejsi, kreatywni projektanci zapachów.

Czym są perfumy niszowe?

Zacznijmy w ogóle od zdefiniowania, czym są perfumy niszowe? To wyjątkowe zapachy zamknięte w buteleczkach o różnych pojemnościach. Charakteryzują się dużą różnorodnością i wieloma płaszczyznami – nuty zapachowe uwalniane są stopniowo i zaskakują w zależności od pory dnia, okoliczności i człowieka, który ich używa.

Aromaty uwalniane są przez dłuższy czas, dlatego utrzymują się na skórze i odzieży, zachwycając swoją głębią. Co jeszcze warto wiedzieć – perfumy niszowe damskie, jak i ich męskie odpowiedniki powstają ze składników naturalnych oraz surowców syntetycznych. Ich walory docenią wszyscy koneserzy piękna w nietuzinkowej odsłonie, zwolennicy mainstreamu i osoby, szukające sposobu na wyrażenie siebie poprzez zapachy, ubranie, fryzury.

Perfumy niszowe – to je wyróżnia

Wyróżnikiem perfum niszowych jest nie tylko wysoka cena (ale i to nie zawsze – sporo zależy od konkretnego producenta, jak również pojemności buteleczki). To przede wszystkim niespotykane, często bardzo odważne połączenia nut zapachowych. Te wymagają wielu miesięcy, a nawet lat testowania, próbowania, ulepszania. Nie bez powodu perfumy niszowe nazywa się też rzemieślniczymi czy artystycznymi. Formą ekspresji autora bywa również flakonik – rzadko jest on klasyczny, a raczej nietuzinkowy, przykuwający wzrok i zachwycający swoją oryginalnością.

Warto zapoznać się z artykułem – Czym są perfumy niszowe?

Zalety perfum niszowych

Wysoka cena, niewielka dostępność… co sprawia, że ludzie na całym świecie mimo wszystko tak bardzo uwielbiają perfumy niszowe? Na pewno w zrozumieniu ich fenomenu pomoże Ci powąchanie któregoś zapachu. Zachwycające są zarówno perfumy niszowe damskie, jak i ich męskie odpowiedniki. Czasem można też znaleźć wyroby uniseks, dobre dla użytkowników każdej płci.

Do najważniejszych zalet perfum niszowych zalicza się:

  • wysoka jakość wykonania – zamiast ogromnych nakładów finansowych na reklamę, producenci skupiają się na zapewnieniu jak najwyższej jakości,
  • wyjątkowe, nierzadko artystyczne flakoniki stanowiące ozdobę każdej łazienki,
  • perfekcyjnie opracowany skład,
  • bardzo duża trwałość – perfumy długo utrzymują się na skórze i odzieży,
  • różne nuty zapachowe i eleganckie kompozycje,
  • niepowtarzalność – mała popularność sprawia, że z produktów korzysta tylko wąska grupa konsumentów o najbardziej wysublimowanych gustach.

Wiesz już, czym są perfumy niszowe. Ale na jakie niszowe zapachy damskie warto zwrócić uwagę? Wypróbuj m.in. Parfums de Marly Delina, Xerjoff Casamorati Fiore d’Ulivo, Amouage Interlude Woman, Mancera Pearl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here