Depilacja woskiem

Gładka skóra w wakacje wpisała się już w ogólnoprzyjęty kanon piękna. Niezależnie od tego, skuteczna depilacja daje wielu kobietom przyjemne poczucie zadbania o siebie. Szczególnie latem jest to ważne, gdy częściej odsłaniamy nogi lub zakładamy strój kąpielowy. Warto jest zdecydować się na zabieg w profesjonalnym salonie, gdzie doświadczone kosmetyczki odpowiednio zadbają o Twoją skórę na lato.

Jakie są rodzaje depilacji woskiem?

Prawdą jest natomiast to, że depilację woskiem na wakacje można polecić każdemu bez względu na płeć czy wiek. Wykonując zabieg w profesjonalnym salonie przez przeszkolone i doświadczone kosmetyczki można mieć pewność co do tego, że usuwanie niechcianych włosków będzie mało bolesne. Jedyne przeciwskazania, które zawsze należy konsultować indywidualnie, obejmują osoby cierpiące na cukrzycę, posiadające wrażliwe naczynia krwionośne lub żylaki. Choć zabieg jest wykonywany w salonach od wielu lat, to nadal można spotkać się z pewnymi mitami na jego temat. Jednym z nich jest przekonanie, że depilacja woskiem jest bolesnym zabiegiem. Wykonywany z wprawą przez doświadczone kosmetyczki nie powinien sprawiać bólu, choć należy pamiętać, że jest to kwestia mocno indywidualna. Wprowadzenie wosku twardego do oferty zabiegów znacznie zmniejszyło odczuwany dyskomfort podczas depilacji. Depilacja woskiem pozostawia także dłuższy efekt gładkiej skóry niż standardowe golenie. Podczas zabiegu w salonie usuwa się włosy razem z cebulką, dzięki czemu włoski odrastają dopiero po 3-8 tygodniach.

Z jakich miejsc i kiedy warto usunąć włoski?

Warto pamiętać, że włoski rosną z różnym tempem zależnie od miejsca, a skóra jest w różnym stopniu wrażliwa. Z tego powodu depilacja woskiem na wakacje powinna być również dostosowana do miejsca, skąd usuwane są niechciane włoski. Wosk miękki doskonale sprawdzi się przy dużych powierzchniach ciała. Można go używać, chcąc pozbyć się owłosienia z nóg czy rąk. Z drugiej strony popularne obecnie woski twarde (hot wax) są przeznaczone zwłaszcza do miejsc, gdzie skóra jest bardziej czuła na podrażnienia. Charakteryzują się większą delikatnością dla naskórka. Można ich używać do depilacji pach oraz okolic intymnych. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Zabieg warto przeprowadzić odpowiednio wcześniej przed planowanym urlopem. Prawdą jest to, że po depilacji woskiem należy unikać wysokiej temperatury do momentu zniknięcia zaczerwienienia skóry. Obejmuje to między innymi korzystanie z sauny, solarium, gorące kąpiele, a także opalanie się.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here