Jajka to produkt, który można znaleźć w każdej kuchni. Wbrew pozorom mają one zastosowanie nie tylko w gotowaniu, ale i kosmetyce. Ta ostania przede wszystkim wykorzystuje jajka do pielęgnacji włosów. Działają one na włosy tak samo, jak balsamy na skórę. Maseczki z jajek na włosy popularne są już od wieków. Stosowały je nasze babcie i mamy, a ich popularność nadal jest duża. Aby poprawić wygląd i kondycję włosów wykorzystuje się zarówno białka, jak i żółtka jajek. Poznaj przepisy na jajeczne maseczki na włosy.

Maseczki z jajek na włosy to naturalne i niedrogie kosmetyki pielęgnacyjne. Pomogą one w nawilżeniu, oczyszczeniu i odżywieniu kosmyków. Maseczki jajeczne mogą być włączone do codziennej pielęgnacji lub też być stosowane okazjonalnie.

Właściwości maseczek jajecznych

Właściwości maseczkę z jajek wynikają głównie ze składników zawartych w jajach. Te są bogate w witaminy takie jak A, B, E i D, a także zawiera pierwiastki: fosfor, krzem, jod, siarkę, cynk oraz żelazo. Sprawia to, że maseczki jajeczne doskonale odżywiają skórę głowy oraz same włosy. Wykazują one właściwości odmładzające, odważające, oczyszczające, nawilżające i wzmacniające. Maseczki z jajek nawet stosowane okazjonalnie znacznie poprawiają kondycję, stan i wygląd włosów. Kosmyki po ich zastosowaniu są zdrowsze, pełne blasku, objętości, gładkie i lepiej się układają.

Dla kogo maseczki jajeczne na włosy?

Maseczki jajeczne na włosy można stosować przy różnego typu kosmykach. Sięgnąć o nie obowiązków powinny posiadaczki łamliwych i przesuszonych włosów, które dodatkowo są zniszczone farbowaniem, rozjaśnianiem, promieniami słonecznymi czy obciążającymi zabiegami stylizujący. Maseczki z jajek połączone z takimi składnikami jak miód, oliwa, mleko, jogurt czy awokado pomogą w poprawie kondycji kosmyków.

Jak stosować maseczki z jajek na włosy?

Maseczki z jajek stosuje się na susze, dobrze rozczesane włosy. Aby efekt maseczek był widoczny, to należy trzymać je minimum 25 minut na włosach. Zawsze należy je zmyć woda, a następnie umyć włosy szamponem i nałożyć odżywkę. Maseczkę z jajek należy zmyć z włosów bardzo dokładnie. Zaleca się użycie do tego zimnej wody, zbyt gorąca może ugotować jajka na włosach.

Maseczka z jajkiem i cytryną

Składnikami maseczki jest 1 jajka oraz 1-2 łyżki soku z cytryny. Całe jajko należy rozbić, a następnie dodać do niego sok z cytryny. Składniki miesza się ze sobą do całkowitego połączenia. Gotową miksturę rozprowadza się na włosach oraz wmasować w skórę głowy. Dla większego efektu na głowę warto założyć czepek oraz ręcznik. Maseczkę trzyma się 30 minut. Ta maseczka jajeczna zalecana jest przy przetłuszczających się włosach. Nie powinny jej stosować osoby z przesuszonymi końcówkami, bowiem cytryna możne je dodatkowo wysuszyć. Należy również pamiętać, że ta maseczka z jajek może rozjaśnić barwę kosmyków.

Maseczka z jajkiem i oliwą z oliwek

Maseczka z jajkiem i oliwą z oliwek to sposób na przesuszające się włosy. Zawarta w kosmetyku oliwa silnie nawilża kosmyki. Maseczki należy unikać, kiedy włosy mają tendencje do przetłuszczania się, bowiem może ona nasilić problem. Miksturę przygotowuje się z 2 jajek oraz 2 łyżek oliwy z oliwek. Żółtko jajka należy dodać do oliwy i wymieszać, tak aby powstała gęsta konsystencja. Papkę nakłada się na włosy ze szczególnym uwzględnieniem końcówek. Maseczkę można trzymać na włosach do godziny.

Maseczka z jajkiem i ogórkiem

2 żółtka, 2 łyżki oliwy z oliwek i 2-3 łyżki startego świeżego ogórka to przepis na maseczkę z jajek na przesuszone i łamliwe włosy. Podane wyżej składniki miesza się ze sobą do uzyskania jednolitej konsystencji i aplikuje na włosy na ok. godzinę. Dla lepszego efektu włosy należy owinąć ręcznikiem. Ta jajeczna maseczka na włosy będzie działać nawilżająco, odświeżająco i regenerująco.

Maseczka z jajkiem i jogurtem

Zawarta w jogurcie witamina D i B5 pozwala poradzić sobie z problemem wypadania włosów oraz odżywia kosmyki. Oprócz tego maseczka z jajka i jogurtu polecana jest przy grzybiczych infekcjach skóry głowy. Miksturę przygotowuje się z jajka i 2 łyżek jogurtu. Składniki trzeba wymieszać tak, aby powstała gładka konsystencja. Papkę nakłada się na skórę głowy oraz włosy na minimum 30 minut, a następnie zmywa chłodną wodą. Miksturę można stosować 2 razy w tygodniu.

Maseczka z białek jajka na włosy

Z racji tego, że jajka zawierają duże ilości białka, to maseczki z nich pomagają przyspieszyć tempo po prostu włosów. Maseczkę na porost włosów wykonuje się z białka jajek i łyżki jogurtu naturalnego. Składniki miesza się ze sobą i wciera we włosy. Najlepszy efekt uzyskuje się, jeśli na głowę dodatkowo założy się czepek. Miksturę należy myć po 20-30 minutach.

Maseczki z jajek na włosy to świetny domowy kosmetyk, który może zaradzić różnym problemów. W zależności od tego jaki składnik dodatkowy dodamy do maseczki z jajka takie będzie jej działanie. Maseczki jajeczne na włosy mogą stosować wszyscy, ale zrezygnować z nich należy, jeśli jesteśmy uczuleni na jajka. W takim wypadku ten naturalny środek pielęgnacyjny może wywołać u nas podrażnienie, swędzenie, pieczenie i ból skóry głowy.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here