Atlantic Worldmaster

Słowo „Atlantic” jest rozpoznawalne przez większość z nas i wiemy, że jest to jedna z najbardziej popularnych szwajcarskich firm produkujących zegarki. Produkty tej korporacji charakteryzują się niezawodnością i solidnością, przez co podbiły serca wielu pasjonatów z dziedziny zegarmistrzowskiej. Tak więc nic dziwnego, że zegarki te stały się symbolem poważania i klasy.

Początki

Narodziny marki Atlantic sięgają aż do roku 1888, to właśnie wtedy mała działalność Eduarda Kummera i paru współzałożycieli rozpoczęła przygodę z zegarmistrzostwem. W pierwszych latach firma EKB (Eduard Kummer Bettlach) zatrudniała zaledwie 20 pracowników, lecz prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo pod koniec swojego stulecia posiadała już 720 pracowników!

Z początku firma świadczyła usługi produkcyjne dla renomowanych producentów zegarków takich jak Certina, Longines i wielu innych. Zdobywając wymagane doświadczenie, działalność EKB wyprodukowała pierwsze zegarki pod nazwą „Atlantic” w 1932 roku, w tym jeden z pierwszych wodoodpornych chronografów.

Od tego momentu firma zaczęła wprowadzać coraz to bardziej innowacyjne technologie takie jak „szybkiego przesuwu daty” w 1960 roku. Zdecydowanie był to kamień milowy w ich karierze, a modele Atlantic Worldmaster stały się popularne na cały świat.

Zegarki

Niezaprzeczalnie to właśnie lata 50 były przełomowe dla działalności EKB. W dzisiejszych czasach wodoszczelność w naszych zegarkach może wydawać się czymś naturalnym, lecz w czasach debiutu modeli „Worldmaster Diver Chronograph” zegarki te robiły spore wrażenie. Każda firma posiada swoje linie wiodące, które są znane na całym świecie. Kolekcja „Worldmaster” jest właśnie taką marką rozpoznawalną dla przedsiębiorstwa EKB. Poza tym wspomniana wcześniej technologia „szybkiego przesuwu daty” w zegarkach Atlantic Worldmaster zyskały specjalne miejsce w sercach Polaków i całej Europy.

Nadal na rynku możemy znaleźć wiele modeli z połowy XX wieku, które działają perfekcyjnie pomimo wielu dekad użytkowania, co bezwzględnie świadczy o niezawodności marki. Dla wielbicieli oryginalnych modeli tych zegarków producenci oferują Atlantic Worldmaster Original, które stylistyką nawiązują do czasomierzy z 1950 roku. Pośród linii Atlantic Worldmaster możemy też wyróżnić takie modele jak Heritage Military, Open Heart, COSC oraz edycje limitowane Chronograph Valjoux i 130th Anniversary. Szeroki wybór pod względem technologicznym (zegarki mechaniczne i nakręcane ręcznie) oraz wizualnym sprawia, że każdy miłośnik zegarków znajdzie odpowiedni model dopasowany pod indywidualne preferencje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here