Szukasz skutecznej depilacji laserowej w Katowicach? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Skuteczna depilacja laserowa polega na usunięciu włosków z ciała za pomocą lasera. Jak to działa? W przeciwieństwie do metod najczęściej używanych laser usuwa włoski, niszcząc mieszki włosowe. Wiadomo, że włos powstaje z mieszka i mimo że po jakimś czasie wypada, to na jego miejscu wkrótce wyrasta nowy. Jest to proces ważny, jednakże nie w każdym miejscu rosnące włoski są potrzebne i chciane, a usunięciu zazwyczaj podlegają ze względów estetycznych. Laser wypada o wiele lepiej od standardowych metod, gdyż pozwala się pozbyć włosków na bardzo długi czas.

Jak się przygotować do zabiegu?

Z racji tego, że depilacja laserowa nie jest tak łatwym zabiegiem, jak stylizacja włosów, przygotowania do niej mogą niejednokrotnie trwać dłużej, niż sam zabieg. Usunięcie włosków za pomocą lasera to zabieg złożony z kilku etapów. Dzieje się tak, ponieważ nie udaje się za jednym podejściem usunąć wszystkich włosków.

Najlepiej przygotowywać się do zabiegu pod kontrolą lekarza, który będzie ów zabieg wykonywał, a czas potrzebny na same przygotowania będzie uwarunkowany ogólnym stanem zdrowia organizmu, głównie skóry.

Aby się do niego poprawnie przygotować, należy zastosować się do z góry przyjętych zasad:

  • na czas około pół roku przed zabiegiem należy zaprzestać kuracji za pomocą pochodnych witaminy A jeżeli ktoś takie kuracje stosuje,
  • już na kilka tygodni przed zabiegiem powinno wystrzegać się opalania na słońcu, a także stosowania samoopalaczy, bo depilacje można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu opalenizny,
  • kategorycznie zabrania się używania zwyczajnych metod usuwania owłosienia na miesiąc przed zabiegiem z uwagi na to, że włoski nie rosną jednakowo i samodzielne ich usuwanie przed depilacją laserową spowoduje, że nie da się zlokalizować mieszków włosowych, kiedy włos nie znajduje się w fazie wzrostu,
  • poza tym już od okresu 3 tygodni należy systematycznie odstawiać leki i inne preparaty, które czynią skórę ciała wrażliwą na światło, a także niektóre zioła jak dziurawiec czy nagietek. Jest to konieczne ze względu na to, że podczas zabiegu dodatkowo uwrażliwiona na światło skóra mogłaby poza zwykłymi podrażnieniami spowodować większy ból.

Gdzie znaleźć najlepszego specjalistę od depilacji laserowej

Gabinet, który mógłby zaspokoić potrzeby niejednej osoby mającej problem z nadmiernym i niechcianym owłosieniem ciała, można odnaleźć w sieci za pośrednictwem strony www.moment.pl. Strona https://www.moment.pl/depilacja/depilacja-laserowa/katowice zdradza wszelkie namiary na najbardziej prestiżowe gabinety z wykształconą i fachową obsługą w okolicy.

Nie pozostaje nic innego jak zapoznać się z zawartością, sprawdzić cenniki i umówić się na pierwszą wizytę konsultacyjną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here