Płaszcze damskie

Słońce jeszcze przyjemnie przygrzewa, ale wkrótce będziemy poszukiwać, choć odrobiny ciepła. Już teraz możemy przeglądać najnowsze kolekcje modnych ubrań na zimę. Tym, czego nie powinno zabraknąć w naszej zimowej garderobie, jest bez zwątpienia odzienie wierzchnie. Jak wybrać płaszcz, który zapewni nam ciepło?

Powiedzmy sobie szczerze – idąc do sklepu, zobaczymy tak wiele różnych modeli, że szybko ogarnie nas zwątpienie, który z nich będzie tym najlepszym. Sprawę utrudnia fakt, że nie wszystko, co spodoba nam się w pierwszej chwili, będzie z materiału gwarantującego ciepło. I nie w każdym fasonie będziemy wyglądać równie dobrze.

Sprawdź skład

Zanim weźmiemy wieszak i skierujemy się w stronę przymierzalni, możemy dokonać wstępnej selekcji na podstawie składu. Najlepszą inwestycją, będzie zakup płaszcza z różnego rodzaju wełny – wełny owczej, wełny z alpaki, kaszmir itd. Przykładem eleganckich wełnianych płaszczy są płaszcze damskie Bialcon. Nie tylko zapewnią ciepło, ale będą trwałe, a my będziemy w nich chodzić przez lata.

Wystrzegajmy się płaszczy, które w większości są z tworzyw sztucznych jak poliester czy akryl. Nie są przewiewne i nie będą szczególnie ciepłe. Jednak nie musimy się ich obawiać, jeśli stanowią niewielką domieszkę w płaszczu wełnianym. Włączono je do składu, aby ubranie można było łatwiej czyścić i wyeliminować szorstkość, jaka towarzyszy niektórym rodzajom wełny.

Liczy się nie tylko materiał!

Nastawiając się na zakup zimowego płaszcza, powinnyśmy wziąć pod uwagę coś więcej aniżeli materiał. Jeśli jesteśmy zmarzluchami i lubimy się dość mocno opatulić, raczej zrezygnujmy z bardzo krótkich płaszczyków. Tak samo odzienie nie powinno być bardzo dopasowane. Dobra wiadomość jest taka, że w tym sezonie najmodniejsze będą płaszcze oversize. Są luźne, więc swobodnie możemy włożyć pod nie grubszy sweter, poza tym zawsze w luźniejszych ubraniach jest cieplej. Weźmy pod uwagę płaszcze z kapturem. Co prawda zimą nosimy czapki, ale jeśli wieje mocniejszy wiatr lub temperatura jest bardzo niska, to narzucony na głowę kaptur dodatkowo nas ogrzeje.

A co zatem z fasonem? Jak już było wyżej, prawdziwym hitem są płaszcze oversize, które są obszerne i ciepłe, ale wcale nie musimy się do nich ograniczać. Jeżeli zamierzamy kupić elegancki płaszcz podkreślający naszą kobiecą sylwetkę, wystarczy, że sięgniemy po płaszczyk z wiązaniem w pasie. Optycznie zaznaczymy talię i świetnie będzie komponować się na przykład z wysokimi kozakami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here