Peeling wodorowy – znakomity sposób na oczyszczenie cery!

0
1148

Procesy starzenia zachodzą na skutek oddziaływania komórek naszego organizmu z wolnymi rodnikami. Wolne rodniki są to niestabilne cząsteczki o bardzo wysokiej energii. Obecność takich cząsteczek w stanie niezwiązanym prowadzi do niszczenia komórek i w efekcie starzenia się organizmu.

Na czym polega oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe polega na wprowadzeniu do skóry cząsteczek aktywnego wodoru. Ponieważ wodór ma bardzo małą średnicę oraz masę atomową jest to stosunkowo łatwe. Cząstki wodoru również są, podobnie jak wolne rodniki, bardzo aktywne. Nie atakują one jednak komórek organizmu, ale łączą się z wolnymi rodnikami neutralizując ich niszczycielskie działanie.

Wodór wprowadza się do skóry wykorzystując strumień wody pod ciśnieniem. Jest to zabieg bezinwazyjny, nie wymaga więc rekonwalescencji. Jest również całkowicie bezbolesny.

Jakie są wskazania do zabiegu oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie skóry za pomocą wodoru jest szczególnie polecane osobom narażonym na działanie mocno zanieczyszczonego powietrza, np. w dużych miastach. Sprawdzi się również doskonale w przypadku każdego innego typu cery wymagającego nawilżenia i oczyszczenia czy też poprawy i ujednolicenia kolorytu. Zabieg można zastosować w przypadku osób, których cera wykazuje oznaki starzenia się, ma on bowiem działanie ujędrniające, redukuje zmarszczki oraz poprawia napięcie skóry. Osoby borykające się z trądzikiem zaznają ulgi ponieważ po oczyszczaniu wodorowym znacznie zmniejszy się wydzielanie sebum. Zabieg złagodzi również stany zapalne. Za pomocą peelingu wodorowego można również złagodzić problem pękających naczynek, ponieważ pomaga on zwiększyć ich szczelność.

A kiedy należy się wstrzymać?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są ciąża i karmienie piersią oraz różnego rodzaju infekcje czy urazy w miejscu zabiegu. Jest on niewskazany również w przypadku występowania następujących chorób: epilepsja, cukrzyca, nowotwory, alergie. Warto przed zabiegiem skonsultować się z osobą, która będzie go przeprowadzać, pomoże to rozwiać wątpliwości.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Wspomniane rezultaty widać już po pierwszym zabiegu. Zazwyczaj jednak potrzebne jest ich więcej. Decyzję o ilości niezbędnych zabiegów podejmuje personel po przeanalizowaniu stanu skóry klienta. Zazwyczaj wykonuje się jeden zabieg na dwa tygodnie. Po osiągnięciu pożądanego stanu skóry warto wykonywać zabieg przypominający, mniej więcej raz w miesiącu.

Co jest istotne przy zakupie urządzenia do peelingu wodorowego?

Na rynku są dostępne różne rodzaje urządzeń wykorzystujących wodór, np. hydropeelingi. Kupując urządzenie do oczyszczania wodorowego należy upewnić się, że faktycznie działa ono w oczekiwany sposób. Warto rozważyć zakup sprzętu wyposażonego w dodatkowe funkcje: lifting falami radiowymi, złuszczanie naskórka za pomocą kwasów etc. Ważnymi aspektami są jakość wykonania urządzenia, gwarantuje ona bowiem jego bezpieczeństwo oraz sprawność. Istotna jest również długość gwarancji oraz sposób serwisowania, nawet najlepsze urządzenia czasem się bowiem psują.

Sprzęt do oczyszczania wodorowego może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wybierając urządzenie do salonu warto dobrze przeanalizować dostępne na rynku opcje i warianty.

Więcej znajdziesz tutaj: http://medikapoland.pl/pl/25-peeling-wodorowy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here