Peeling kawowy to kosmetyk, który znany jest przede wszystkim ze swoich antycellulitowych właściwości. Pomaga on nie tylko w walce z pomarańczową skórką, ale i sprawia, że naskórek staje się miękki, gładki i bardziej odżywiony. Peeling kawowy można stosować na ciało lub na twarz. Kosmetyk ten znajdziemy w aptekach, drogeriach, ale możemy go także przyrządzić samodzielnie w domu. Przepis na peeling kawowy jest bardzo prosty. Zobacz, jak działa peeling kawowy i kiedy warto po niego sięgnąć.

Kawa jest ważnym składnikiem kosmetyków. Jest ona dodawana do wielu preparatów upiększających. Wszytko dzięki temu, że zawiera kofeinę, posiadającą właściwości usprawnia procesy mikro cyrkulacji. Najpopularniejszym kosmetykiem z kawą jest peeling. Wykazuje on wysoką skuteczność działania. Może być stosowane na twarz, brzuch, uda, pośladki, ręce i stopy. Peeling kawowy doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej i normalnej.

Kawa w kosmetyce

Peeling z kawy swoje działanie zawdzięcza obecnej w nim kofeinie. Ta odpowiada za usprawnienie procesu mikrocyrkulacji, działa przeciwutleniająco, chroni skórę przed działaniem wolnych rodników i promieniowaniem ultrafioletowym. Peeling kawowy o takim działaniu można kupić w każdej drogerii lub przerzedzić do samodzielnie kosmetyk można przygotować z góry na kilka zabiegów. Należy przechowywać go w szczelnie zamkniętym pojemniku, który ochroni go przed utratą właściwości przez poszczególne składniki.

Efekty stosowania peelingu kawowego

Peeling kawowy uważany jest za skuteczny kosmetyk. Pozytywne efekty jego stosowania widoczne są niemal od razu. Aby zwiększyć skuteczność peelingu kawowego, należy stosować go 2 razy w tygodniu. Można nakładać o na różne części ciała. Zazwyczaj peeling kawowy jest stosowany na uda, brzuch i pośladki, gdzie ma zwalczyć cellulit. Oprócz tego kosmetyk ten pomaga walczyć z oznakami starzenia się skóry, przywraca zdrowy kolor naskórka, rozjaśnia zaczerwienienia i cienie pod oczami, sprawia, że skóra staje się jędrna, napięta, elastyczna, miękka i wygładzona.

Właściwości peelingu z kawy to także poprawia krążenia krwi dotlenienie tkanek, zwężanie porów, usuwanie martwego naskórka, oczyszczanie i odświeżanie skóry, rozbijanie komórek tłuszczowych, pobudzanie procesu lipolizy i metabolizmu, przyspieszenie spalania tłuszczu, usuwanie toksyn i nadmiaru wody z organizmu, niwelowanie uczucia zmęczenia, dodawanie energii.

Peeling kawowy na cellulit

Najbardziej znanym działaniem peelingu kawowego jest to antycellulitowe. Kosmetyk na zwalczanie pomarańczowej skórki przygotowuje się ze:

  • Szklanki świeżo zaparzonych i odsączonych fusów z kawy
  • 6 łyżeczek olejku kokosowego
  • 3 łyżeczek cukru brązowego.

Fusy z kawy i cukier należy dokładnie wymieszać, a następnie dodać do nich roztopiony w ciepłej kąpieli olej kokosowy. Składniki miesza się, aż utworzą gęstą papkę. Kolejnym rokiem jest wpieranie peelingu w miejsca objęty cellulitem. Peeling należy nakładać na lekko zmoczoną skórę i wmasowywać okrężnymi ruchami dłoni przez kilka minut. Po tym czasie resztki peelingu z kawy spłukuje się letnią wodą, a skórę myje naturalnym mydłem.

Peeling kawowy z cynamonem

Innym sposobem na pozbycie się cellulitu jest peeling kawowy z cynamonem i imbirem. Wykonuje się go z 15 łyżek mielonej kawy, kremy lub balsamu do ciała, łyżeczki cynamonu i imbiru sproszkowanego. Wszystkie składniki dokładnie się miesza i nakłada na skórę, wmasowując okrężnymi ruchami przez kilka minut. Następnie ciało, na którym znajdują się resztki peelingu z kawy, owija się ciasno folią spożywczą i przykrywa kocem. Powstaje przez ok. godzinę, a następnie zmywa i nakłada na skórę nawilżający krem.

Peeling kawowy na twarz

Peeling z kawy można stosować również na twarz. Najszybciej wykonuje się ten z samych fusów. Aby go stworzyć, wystarczy odsączyć fusy z zaparzonej kawy i rozprowadzić je na twarzy, lekko wmasowuje przez kilka minut. Peeling później zmywa się letnią wodą i nakłada na skórę krem nawilżający.

Inne przepisy na peeling z kawy na twarz to ten z cynamonem. Jego składniki to; 3 łyżeczki fusów z kawy, 5 łyżeczek oliwy z oliwek i łóżeczka mielonego cynamonu. Na twarz można również nakładać peeling kawowo – pichtowy, przygotowywany na bazie fusów kawowych i olejku pichtowego. Ta forma peelingu z kawy pozwala skutecznie walczyć z zaskórnikami oraz zmianami trądzikowymi, bowiem wykazuje właściwości bakteriobójcze. Popularny jest również peeling z kawy i cytryny.

Peeling kawowy na cienie pod oczami

Peeling z kawy pomaga walczyć z cieniami pod oczami.  Na worki pod oczami stosuje się zaparzone i ostudzone fusy. Należy pamiętać, że pod oczy należy kłaść tylko dokładne wystudzone, a nawet schłodzone fusy. Kładzie się je dokładnie w miejsce, gdzie widoczne są cienie. Nie należy jednak kłaść ich zbyt blisko oczy, bowiem może to wywołać podrażnienia. Po nałożeniu fusów, należy delikatnie masować naskórek, a następnie umyć twarz letnią wodą. Jeśli fusy będą wywoływać swędzenie czy inne dolegliwości zabieg trzeba natychmiast przerwać i zmyć fusy z twarzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here