Niezbędna dla sportowców energia

Sportowcy często zastanawiają się, skąd mogliby pozyskać dodatkową energię. Oczywiście, naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą przede wszystkim posiłki, jednak wielu z nich musi liczyć się z tym, że po prostu nie dadzą im wystarczająco wiele energii. Co wówczas należy zrobić? Oczywiście sięgnąć po najwłaściwsze odżywki!

Odżywki dla sportowców. Dlaczego to one są najlepsze?

Odżywki dla sportowców zawsze są najlepszym źródłem składników odżywczych. To właśnie one pozwalają na uzupełnienie codziennej diety w brakujące składniki. Robią to znacznie lepiej niż jakiekolwiek inne rodzaje suplementów, ponieważ są idealnie dopasowane do potrzeb sportowców. Ale co dokładnie tak bardzo je wyróżnia?

Przede wszystkim odżywki przygotowane specjalnie z myślą o sportowcach zostały wykonane tak, aby dostarczały im niezbędnej porcji energii. Uwzględniają zwiększoną podaż energetyczną, ponieważ ich twórcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że sportowcy po prostu spalają więcej kalorii niż inne osoby. Ćwiczenia fizyczne są zawsze wymagające – tym bardziej, im dłużej, bardziej zaciekle albo z większym obciążeniem ćwiczymy.

Jednocześnie odżywki przystosowane specjalnie do wymagań sportowców są idealne pod względem zawartości poszczególnych składników. Wspomagają wszystkie układy, które muszą współpracować w celu osiągnięcia przez sportowca sukcesu. Co więcej, uwzględniają zapotrzebowanie zależne od rodzaju sportu uprawianego przez daną osobę. Dzięki temu mogą lepiej odpowiadać potrzebom poszczególnych osób.

Ostatnia ważna cecha odżywek dla sportowców to brak pustych kalorii oraz takich składników, które nie działałyby pozytywnie na organizm sportowca. Dzięki temu ma on większą pewność, że spożywając je, na pewno przyczyni się do własnego rozwoju.

Węglowodany, czyli duża energia w małej porcji

Jeśli pojawiają się braki energetyczne, należy je uzupełnić. Oczywiście, wiele osób jest na redukcji, chcąc zlikwidować nadmiar tłuszczu. Nie oznacza to jednak, że każdy musi stosować redukcję – przeciwnie, wiele osób próbuje zbudować sylwetkę i lepiej rozwinąć swoje mięśnie, a w tym celu potrzebne są nie tylko substancje budulcowe, ale też energia. Co zatem zrobić, kiedy zaczyna jej brakować?

Najlepszym pomysłem jest wybór specjalnie zaprojektowanych dla sportowców węglowodanów (carbo), które pozwolą trenować dłużej i bardziej intensywnie. Zostały tak przygotowane, aby odpowiadały na zwiększone zapotrzebowanie energetyczne w krótkim czasie. Dlatego węglowodany Olimp mają wygodną formę rozpuszczalnego proszku. Można je przyrządzić jeszcze przed treningiem i po prostu zostawić w pobliżu miejsca ćwiczeń na tę chwilę, w której będą konieczne.

Nie tylko w napoju

Ważną cechą węglowodanów dla sportowców jest także możliwość spożywania ich w innej formie niż napój. Dla miłośników batoników zostały przygotowane węglowodany w formie przypominającej znane nam wszystkim słodycze. A na tych, którzy chcą naprawdę szybkiego efektu w małej, skondensowanej formie czekają żele energetyczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here