Kosmetyki z natury

Istnieją substancje pochodzenia roślinnego, które chętnie wykorzystywane są do produkcji kosmetyków. Ich właściwości są niezwykle korzystne dla skóry i włosów. Dodatkowym walorem są ich zapachy, które uspokajają i kojarzą się z naturą. Pozytywy te świetnie wpisują się w coraz popularniejszy trend na ekologiczne, naturalne kosmetyki.

Olejki dodawane do kosmetyków

Aromatyczne olejki pochodzenia roślinnego mają szerokie zastosowanie w kosmetyce. Są w składzie zarówno preparatów do pielęgnacji skóry jak też włosów. Pełne antyoksydantów i innych prozdrowotnych substancji, świetnie działają na organizm człowieka. Takimi półproduktami, chętnie dołączanymi do składu najróżniejszych kosmetyków są olejki. Jednym z nich jest olejek lawendowy. Nic w tym niezwykłego, ponieważ posiada on wiele leczących i łagodzących właściwości. Jego przyjemny zapach dodatkowo oddziałuje pozytywnie na zmysły. Żeby pozbyć się trudności z zasypianiem, wystarczy nasączyć poduszkę kilkoma kroplami olejku. Przede wszystkim jednak stosowany jest na skórę.

Jaki działają wyciągi z lawendy?

Przeciwbólowy, antyseptyczny i przeciwzapalny olejek lawendowy jest stosowany jako antidotum na ukąszenia owadów. Zmniejsza ból, obrzęki i swędzenie skóry. Stosowany również przy bólach reumatycznych, wystarczy tylko pewną jego ilość wetrzeć w bolące miejsca. Stosowany również przy bólach usznych i migrenie. Olejek stosowany bezpośrednio na skórę, spłyca zmarszczki i obniża wydzielanie sebum, przez co wskazany też jest do pielęgnacji cery tłustej. Działa również lecząco na egzemy i łagodząco na wszelkie skórne problemy. W przypadku pielęgnacji włosów olejek lawendowy stosowany jest przy problemami z łupieżem a także do regularnego olejowania, a na słabe i rozwarstwiające się paznokcie, zbawienna jest ich kąpiel w oliwce z dodatkiem kilku kropel olejku.

Uspokajająca woń lawendy

Olejki eteryczne zawarte w lawendzie działają uspokajająco i wyciszająco. Osoby, które otaczają się zapachem lawendy są spokojniejsze, bardziej aktywne i lepiej radzą sobie z lękami. Podobny mechanizm działa przy leczeniu bóli migrenowych, które w większości biorą się ze stresu. Tak więc wdychanie oparów olejku lawendowego przez kilkanaście minut, może znacznie zmniejszyć objawy.

Godne polecenia są również relaksujące kąpiele w tym zapachu. Wystarczy do wody w wannie dodać olejek lawendowy i rozkoszować się jego wonią. Płyny do kąpieli z dodatkiem lawendy, działają również odprężająco na skórę, dając odmładzający efekt, poprzez ujędrnienie i wygładzenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here