Kołdra z puchu gęsiego – zdrowy i relaksujący sen

0
202

Wybór pościeli zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. W asortymencie sklepów dostępne są kołdry dla osób oczekujących wysokiego komfortu termicznego lub dla tych którzy nie marzną podczas snu. Liczy się też rodzaj wykorzystanego surowca, który ma znaczenie dla właściwości izolacyjnych i antyalergicznych. Doskonałą jakość pościeli gwarantuje zastosowanie puchu z białej gęsi syberyjskiej.

Ciepłe i puszyste kołdry na zimę

Do łóżka dwuosobowego odpowiednia jest kołdra puchowa 200×220 cm. Jej wsad to puch pozyskiwany z gęsi mających swój rodowód z terenów Syberii. Ze względu na panujący tam ostry klimat, puch z tej rasy gęsi ma znaczne właściwości izolacyjne oraz higroskopijne. Taka kołdra gwarantuje użytkownikom ciepło nawet przy umiarkowanej temperaturze w sypialni. Puchowy wsad ma wagę 1200 gramów  Pokrycie wykonane jest z tkaniny bawełnianej, która jest przewiewna a zarazem na tyle szczelna, że drobinki puchu nie przedostają się na zewnątrz. Gwarantuje to antyalergiczność, szczególnie ważną dla osób podatnych na różnego typu uczulenia.

Kołdra puchowa w wersji letniej

Letnia kołdra puchowa 200×220 jest lżejsza, ponieważ jej wypełnienie nie ma dużej objętości. Wsad waży 600 gramów a pokrycie z naturalnej tkaniny powoduje odpowiednią cyrkulację powietrza. Taka kołdra zapewnia użytkownikom zdrowy sen nawet podczas gorących letnich nocy. Pomimo optymalnych rozmiarów dla dwóch osób, ze względu na małą objętość kołdra puchowa 200×220 swobodnie mieści się w schowku tapczanu. Zarówno kołdry zimowe, jak też letnie wypełnione są w 100 % doskonałej jakości gęsim puchem.

Nowoczesna forma wykonania

Dla wygody użytkowania kluczowe znaczenie ma sposób wykonania pościeli. Kołdra puchowa 200×220 renomowanego producenta uszyta jest w formie kasetonowej. Jest to technologia różniąca się od tradycyjnego pikowania za pomocą szwów. Miejsca wypełnione puchem są większe i oddzielone miękką siateczką. Dzięki temu kołdra ma bardziej elastyczną strukturę a puch się nie przemieszcza; cały czas pozostaje na swoim miejscu w każdym kasetonie.

Puchowa kołdra –  wysokie walory użytkowe

Komfortowa kołdra puchowa 200×220 charakteryzuje się znaczną sprężystością. Chwilowo odkształcone miejsca natychmiast powracają do swojej pierwotnej formy. Zastosowane pierze jest najpierw dokładnie czyszczone i pozbawiane  pyłów oraz charakterystycznego zwierzęcego zapachu. Szczelne pokrycie uniemożliwia wydostawanie się cząstek puchu na zewnątrz a zarazem gwarantuje, że do wnętrza kołdry nie przedostają się roztocza i kurz. Dzięki tym zabezpieczeniom każda kołdra puchowa 200×220 długo pozostaje sterylnie czysta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here