Jakie zabiegi wchodzą w skład medycyny estetycznej

Poprawa jakości życia jest jednym z założeń medycyny. W zależności od specjalizacji, lekarze starają się nie tylko utrzymać pacjenta przy życiu, ale również skorygować pewne niedoskonałości, które mogą znacząco wpływać na komfort życia. 

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna stanowi dział medycyny zajmujący się czynnościami zapobiegawczymi, którym poddawane są zazwyczaj osoby zdrowe. Działania będące w zakresie medycyny estetycznej zorientowane są głównie na profilaktykę starzenia się skóry oraz działania rekonstrukcyjne.

Co ważne, zakres zabiegów oscyluje pomiędzy kosmetologią, dermatologią a chirurgią estetyczną. Z tej przyczyny wykonywane są głównie zabiegi mało inwazyjne, które nie wymagają długotrwałego pobytu w szpitalu i rekonwalescencji. Osoby praktykujące ten dział medycyny zajmują się niwelowaniem defektów oraz opóźnianiem procesów starzenia się skóry.

W jakim celu stosuje się zabiegi medycyny estetycznej?

Zabiegi medycyny estetycznej stosuje się głównie w celu odmłodzenia i ujędrnienia skóry, zniwelowania niedoskonałości na twarzy, w tym ceni pod oczami. Zabiegi stosuje się również w celu stymulowania organizmu do wytwarzania danych substancji lub zahamowania produkcji wydzielin, np. redukcja nadpotliwości. Ważny dział medycyny estetycznej trudni się modelowaniem części ciała, ze szczególnym uwzględnieniem biustu, pośladków, ust oraz brzucha. Zabiegi mogą również poprawić owal twarzy. Medycyna estetyczna pozwala osiągnąć założony efekt, który postrzegany jest przez pacjentkę lub pacjenta jako wzrost atrakcyjności. Należy pamietać, że omawiany dział medycyny zajmuje się również korygowaniem niedoskonałości i zaburzeń, które są wynikiem nieprawidłowości wynikających z funkcjonowania organizmu.

Medycyna estetyczna – jakie zabiegi?

W zabiegach medycyny estetycznej stosuje się szereg urządzeń, które wykorzystują innowacyjne technologie. Profesjonalna aparatura pozwala na osiąganie jeszcze lepszych efektów i zapewnia bezpieczny przebieg zabiegów. W tym celu wykorzystuje się głównie:

  • Światło IPL/E-Light
  • Fale radiowe
  • Lasery, w tym laser frakcyjny
  • Peelingi
  • Zabiegi opierające się na nakłuwaniu skóry, np. mezoterapia igłowa
  • Fale radiowe
  • Wypełniacze, np. toksyna botulinowa
  • Podciśnienie. 

Medycyna estetyczna – gdzie?

Medycyna estetyczna jest prężnie rozwijającą się specjalizacją. Z tej przyczyny powstaje coraz więcej gabinetów specjalizujących się w zabiegach, mających na celu zniwelowanie niedoskonałości lub przywrócenie wcześniejszego wyglądu danej partii ciała. Za pomocą technologii medycznej można uporać się z problematycznymi defektami oraz nadać skórze atrakcyjnego wyglądu. W zależności od stanu i kondycji zdrowia pacjenta, oferta dobierana jest indywidualnie, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania.

Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą zabiegów na terenie Białegostoku, zapraszamy do zapoznania się z zakładami: medycyna estetyczna Białystok oraz dentysta Białystok, gdzie odnaleźć można wszystkie niezbędne informacje wraz z cennikiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here