strzykawki

Poprawianie urody stało się popularne w naszym kraju. Bezpieczne i skuteczne wykonanie zabiegu z zakresu medycyny estetycznej to podstawa działania każdego specjalisty w tym zakresie. Z jakich strzykawek najczęściej korzystają profesjonaliści?

Nie będziemy rekomendować wyrobów danego producenta, ale skupimy się tutaj na konkretnym rodzaju tego jednorazowego narzędzia.

Na rynku jest kilku producentów i wszyscy oni spełniają niezbędne normy. Konkretny wybór zależy już od kryteriów takich jak indywidualne preferencje czy stosunek ceny do jakości.

Z jakimi strzykawkami spotkasz się najczęściej w gabinecie medycyny estetycznej, gabinecie stomatologicznym czy kosmetologicznym?

Dla wielu odpowiedź może być pewnym zaskoczeniem, gdyż będą to popularne, tradycyjne  strzykawki o pojemności 1ml, które potocznie nazywamy insulinówkami.

Strzykawki insulinowe jak sama nazwa wskazuje zanim znalazły szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej były i nadal są powszechnie stosowane przez osoby chore na cukrzycę. To dzięki nim pacjent może w relatywnie łatwy sposób samodzielnie podać sobie podskórnie zastrzyk z insuliną.

Insulina jest hormonem, który reguluje poziom cukru we krwi, a osoby z cukrzycą często muszą go stosować, ponieważ ich organizm nie wytwarza insuliny lub nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny.

Jak się okazuję insulinę można zastąpić innym preparatem bądź lekiem, który ma swoje zastosowanie w medycynie estetycznej.

Co charakteryzuje strzykawki insulinówki?

Przede wszystkim jest to produkt jednorazowego użytku, sterylnie zapakowany. Pacjent lub lekarz otrzymuje fabrycznie zamontowaną strzykawkę z igłą w jednym opakowaniu, co zdecydowanie przyśpiesza i ułatwia iniekcje. Dzięki takiemu połączeniu minimalizujemy ryzyko odłączenia się igły i jesteśmy pewni, że cała dawka leku bądź innego produktu zostanie podana bez straty.

Strzykawka posiada przezroczysty, polipropylenowy cylinder, który dokładnie pokazuje całą zawartość, a wyraźne wskaźniki skali ułatwiają dawkowanie. Co w przypadku medycyny estetycznej jest niezwykle istotne.

Koniec strzykawki to trój-płaszczyznowe ostrze, co pozwala zmniejszyć tarcie, nacisk i ból podczas wkłucia.

Jak je używać?

Na początku należy wybrać odpowiednią dawkę preparatu. W zależności od rodzaju strzykawki, może to obejmować ustawienie odpowiedniego wskaźnika na korpusie strzykawki lub wybór odpowiedniego wkładu z dawką.

Następnie, korzystając z igły dołączonej do strzykawki należy pobrać dany lek lub preparat. Napełnianie strzykawki danym produktem odbywa się przez pociągnięcie tłoczka do tyłu, co powoduje, że preparat jest wciągany do cylindra strzykawki.

Aby usunąć pęcherzyki powietrza, strzykawkę należy trzymać igłą w górę i delikatnie popychać tłoczek do góry, aż pojawi się kropla preparatu na końcu igły. Następnie należy nacisnąć tłoczek delikatnie, aby wypuścić powietrze i zbierać kroplę preparatu.

Ważne jest, aby pamiętać o zachowaniu higieny podczas używania strzykawki. Należy dbać o czystość strzykawki i skóry, a także stosować odpowiednie techniki iniekcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here