Jaki krem do twarzy stosować jesienią i zimą

Jesień i zima to czas, gdy cera wymaga szczególnej i troskliwej pielęgnacji. Właśnie dlatego wraz z końcem lata warto zmienić kosmetyki. Jaki krem kupić z myślą o chłodniejszych lub mroźnych dniach?

Czym wyróżniają się kremy do twarzy na jesień i zimę?

Dla okresu jesienno-zimowego charakterystyczny jest nie tylko chłód – wystarczy wspomnieć choćby o nieprzyjemnym, często silnym wietrze i ujemnych temperaturach. Te czynniki negatywnie wpływają na stan skóry – może pojawić się uczucie napięcia, a także przesuszenia. Właśnie dlatego dobry krem do twarzy, którego skład został opracowany z myślą o jesieni i zimie, powinien:

  • zabezpieczać przed działaniem promieniowania UV;
  • chronić m.in. przed mrozem i wiatrem;
  • zapewniać skórze optymalne nawilżenie.

Wysokie wymagania stawiane kosmetykom przeznaczonym do pielęgnacji cery zimą sprawiają, że ich skład jest bogaty. W konsekwencji kremy do twarzy oferują kompleksowe wsparcie – łagodzą podrażnienia, regenerują i odżywiają skórę oraz wyrównują jej koloryt.

Warto dopilnować, aby wybrany na okres jesienno-zimowy krem do twarzy dobrze się wchłaniał oraz nie pozostawiał uczucia lepkości i tłustego filmu. Tylko wówczas jego stosowanie będzie przyjemne.

Jakie są rodzaje jesienno-zimowych kremów do twarzy?

Kremy do twarzy, podobnie jak inne kosmetyki, można podzielić m.in. na podstawie rodzaju cery, do której są one przeznaczone. Nie jest to jednak jedyne stosowane kryterium. Kremy do twarzy na jesień i zimę można też uszeregować, uwzględniając zawartość wody. W ten sposób można wyróżnić:

  • bogate kremy, które nie zawierają wody – w składzie mają one za to różne oleje, np. olej z awokado wzmacniający barierę ochronną;
  • kremy do twarzy z niewielką zawartością wody w składzie – doceniają je osoby preferujące kosmetyki o lżejszej konsystencji.

Który krem do twarzy wybrać? Jeżeli w okresie jesienno-zimowym przebywasz na świeżym powietrzu przez wiele godzin lub czujesz, że Twoja skóra wymaga szczególnej pielęgnacji, to bogaty krem bez wody może być dobrym wyborem. Taki kosmetyk dobrze nawilży skórę i jednocześnie będzie stanowił dodatkową warstwę ochronną.

Jakie składniki powinien posiadać krem do twarzy na jesień i zimę?

Jeżeli spojrzeć na skład kremów do twarzy, które zostały opracowane z myślą o jesieni i zimie, to łatwo zauważyć, że zawierają one szereg składników odżywczych, witamin i substancji zapewniających efekt długotrwałego nawilżenia. W dobrym kremie do twarzy na chłodniejsze miesiące roku można znaleźć choćby:

  • oleje roślinne, np. olej z kocanki włoskiej, olej słonecznikowy czy olej awokado – w zależności od właściwości olej może wzmacniać barierę ochronną skóry, wygładzać ją lub zmniejszać zaczerwienienia;
  • witaminy – bogatym źródłem witamin i dobroczynnych aminokwasów jest np. ekstrakt z miąższu dyni;
  • kwas hialuronowy lub betainę cukrową – te składniki wiążą wodę w skórze i zapobiegają jej utracie, dodatkowo też nawilżają skórę;
  • filtry – chronią one przed promieniowaniem UV;
  • substancje łagodzące podrażnienia – co jest szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym.

Na skład kremu do twarzy warto zwrócić szczególną uwagę. Dlaczego? To właśnie od niego zależy skuteczność produktu i zadowolenie z efektów jego stosowania. Dobry producent kosmetyków nie ukrywa receptury – przeciwnie, dokładnie tłumaczy, jakie właściwości mają poszczególne składniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here