szafki na buty

Przyjęło się, że każda kobieta ma niezliczoną liczbę par butów. Jak się okazuje, także u mężczyzn można znaleźć ich całkiem sporo, kiedy policzy się wszystkie pary butów do biegania, na siłownię, na wspinaczkę, ryby, do pracy czy na trekking. W każdym mieszkaniu osób podążających za modowymi trendami i aktywnych fizycznie znajdzie się dużo butów. W końcu nadejdzie problem z ich przechowywaniem. Dziś podpowiadamy, gdzie i w jaki sposób przechowywać buty, aby ich nadmiar nie zaczął w końcu sam wychodzić z szafy.

Przechowywanie butów na przedpokoju

Najwygodniej przechowywać buty na przedpokoju. W końcu zakładasz je na samym końcu tuż przed wejściem. Nie wszystkie pary jednak uda Ci się zmieścić w tym miejscu. Warto zatem trzymać tam jedynie pary sezonowe, które aktualnie najczęściej zakładasz, wychodząc do pracy czy na spacer z psem.

Przechowując buty w szafie na przedpokoju, warto pamiętać, aby dobrze zabezpieczyć mebel. Półki najczęściej wykonane są z płyty MDF, która po namoknięciu wilgocią i wodą z mokrych po deszczu butów zaczyna pęcznieć. Szafę zatem wyłóż gumową wycieraczką, która najlepiej będzie zbierać brud i wilgoć opadającą z butów.

Dobrym sposobem na przechowywanie butów na przedpokoju są także specjalne, niskie szafki na buty z ażurowymi półkami. Pod nimi umieszcza się gumowe okapniki, wycieraczki lub dywaniki na gumowym spodzie. W ten sposób cały brud z butów zatrzymuje się w jednym miejscu i nie rozprzestrzenia po całym mieszkaniu. Na wieszakach takich buty także znacznie szybciej wyschną i nie stoją na wilgotnym podłożu.

Jak przechowywać buty w garderobie?

Co jednak zrobić z pozostałymi butami? Gdzie schować całą kolekcję szpilek i butów do biegania, a także letnich sandałków, wiosennych sztybletów czy półbutów? Najwygodniej przechowywać buty w tekturowych pudełkach, w których zostały sprzedane. Karton chroni je od uszkodzenia, zgniecenia przez inne przedmioty. Sam kształt pudełka z kolei umożliwia piętrowanie ich na półkach w szafie. Warto zatem nie wyrzucać ich po zakupie nowej pary butów.

W garderobie możesz przeznaczyć na pudełka z butami kilka półek. Koniecznie ułóż je fotografią buta do przodu, co pozwoli Ci szybko odnaleźć potrzebną parę. Jeśli nie ma jej na pudełku, po prostu opisz je nazwą, która od razu wskaże na znajdującą się wewnątrz parę.

Co zrobić z butami, do których nie masz już pudełka? Te pary ustaw na dole na specjalnej pochyłej półce wykonanej z aluminium lub stali zabezpieczonej przed wilgocią. Zapewnisz sobie w ten sposób łatwy dostęp do butów i jednocześnie zabezpieczysz je przed przygnieceniem przez inne elementy garderoby czy sprzęt sportowy.

Przechowywanie dużej liczby par butów może w końcu stać się także i Twoim problemem. Na sezonowe obuwie, znajdź koniecznie miejsce na przedpokoju w szafie lub na specjalnym stojaku z gumową podkładką. Resztę butów przechowuj w teksturowych pudełkach na półkach w garderobie lub specjalnej aluminiowej półce na dole. Dzięki temu buty nie zniszczą się, a Ty będziesz mieć do nich łatwy dostęp.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here