Jak wybrać najlepszy fotelik 9-25 kg dla dziecka?

0
458

Nie ma wątpliwości, że zapewnienie dziecku bezpieczeństwa jest podstawą przygotowania się do jazdy samochodem. Właśnie dlatego należy wiedzieć, jaki powinno zakupić się fotelik. 9-25 kg to jeden z przedziałów stosowanych w przypadku fotelików dla dzieci. Warto jednak mieć świadomość, w jakim celu się stosuje i kiedy będzie to odpowiednie rozwiązanie. Choć może wydawać się to uniwersalną opcją, wybór fotelika 9-25 kg powinien opierać się na dopasowaniu modelu do potrzeb naszej pociechy.

Podział fotelików

Co do zasady przyjęło się zakładać, że foteliki samochodowe należy dzielić ze względu na grupy wagowe i wiekowe dzieci. Najistotniejsze jest jednak to, jaką wagę ma dziecko, ponieważ fotelik musi odpowiednio je utrzymać. Można tu wymienić szereg czynników, które sprawiają, że dany fotelik 9 25 kg będzie najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad tym, jaki rodzaj fotelika 9-25 kg faktycznie nas interesuje.

Jaki fotelik wybrać do jazdy tyłem?

Jeśli wiemy, że interesuje nas fotelik 9-25 i zastanawiamy się nad tym, jaki model wybrać, przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy odpowiadają nam jego funkcje. Dla dzieci z dolnego przedziału wagowego tych fotelików warto postawić na modele do jazdy tyłem. W takiej sytuacji tego typu foteliki powinny mieć:

  • zaawansowaną ochronę przy zderzeniach bocznych,
  • możliwość regulowania zagłówka i pasów,
  • montowanie przy użyciu samochodowych pasów bezpieczeństwa,
  • dodatkowe elementy mocujące, które zwiększą jego stabilność i zapewnią dodatkową ochronę dziecku.

Zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa jest kluczowe, jeśli chcemy, aby nasza pociecha w pełni bezpiecznie przemieszczała się z nami samochodem. Warto zwrócić uwagę na to, jakie możliwości daje nam dany model fotelika.

Fotelik do jazdy przodem

Jak wygląda sytuacja fotelików przeznaczonych do jazdy przodem? Przede wszystkim taki fotelik 9-25 jest wybierany dla dzieci, które poradzą sobie z tego typu jazdą. Nie każdy maluch dobrze sobie radzi, siedząc przodem w samochodzie. Jeśli jednak zdecydujemy się na tego typu rozwiązanie, warto zadbać o to, aby wybrany przez nas fotelik miał odpowiednie funkcje i dodatki. Warto wymienić m.in.:

  • łatwość montażu do pasów bezpieczeństwa samochodu,
  • wysokiej jakości materiały, z których jest wykonany – to gwarantuje lepszy komfort podróży, a to jest bardzo ważne, jeśli chcemy, aby pociecha odpowiednio się zachowywała,
  • regulowanie kąta nachylenia oparcia – każde dziecko jest inne, zamiast próby znalezienia uniwersalnego rozwiązania warto postawić na fotelik pozwalający na regulowanie tego czynnika.

Dodatkowe warto zwrócić uwagę na osłony boczne, które pozwalają na ochronę przed uderzeniami bocznymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here