Implanty słuchowe

Dwa światy – realny i cyfrowy, przeplatają się w naszym życiu coraz intensywniej. Łączymy te sfery już bezwiednie: w jednej chwili możemy uczestniczyć w rodzinnym spotkaniu, by po chwili za pośrednictwem smartfona przenieść się na live chat ze znanym aktorem. Jednak to, co dla wielu z nas jest już naturalne, wciąż bywa kłopotliwe dla osób z niedosłuchem – również tych, które korzystają z nowoczesnych implantów słuchowych.

Najpopularniejsze implanty słuchowe, czyli implanty ślimakowe Nucleus i implanty zakotwiczone w kości Baha to urządzenia, które już od ponad 30 lat służą osobom z uszkodzonym zmysłem słuchu. Urządzenia te, znacznie bardziej zaawansowane od typowych aparatów słuchowych, pozwalają powrócić do świata dźwięków nawet osobom z głębokim niedosłuchem, głuchym od urodzenia czy tym, które utraciły słuch w wyniku choroby lub wypadku. Choć implanty słuchowe umożliwiają sprawną komunikację w świecie realnym, ich użytkownicy wciąż oceniają niektóre czynności oparte o wykorzystanie nowych technologii jako bardziej wymagające od innych.

Wynika to zazwyczaj z faktu, że przełączenie się między „realem” a światem wirtualnym, wymaga nagłej zmiany otoczenia: z cichego na głośne lub odwrotnie. Do tej kategorii zaliczamy takie sytuacje, jak odbieranie telefonu, oglądanie filmu na komputerze czy słuchanie muzyki z tabletu.

Implanty słuchowe, które odpowiadają aktualnym potrzebom codziennego życia.

Odpowiedzią na współczesne potrzeby osób korzystających z implantów odpowiedziała firma Cochlear. Australijski  producent implantów ślimakowych Nucleus i Baha, jako pierwszy na świecie dał dostęp swoim użytkownikom do technologii bezpośrednio przesyłanego dźwięku ze smartfona (iPhone, Android) do procesora dźwięku Nucleus® 7, Nucleus Kanso®, Nucleus 6, Baha® 5, Osia® 2.

Streaming dźwięku do procesora dźwięku jest możliwy dzięki technologii Madefor iPhone oraz Android 10. Tylko dzięki takim rozwiązaniom użytkownicy implantów słuchowych Cochlear ze smartfonów w taki sam sposób jak osoby z prawidłowym słuchem,.

Kolejnym rozwiązaniem ułatwiającym komunikację użytkowników implantów słuchowych Nucleus i Baha z otoczeniem, są akcesoria bezprzewodowe. Dzięki bliskiej współpracy z firmą GN Resound stworzono akcesoria bezprzewodowe  przesyłające dźwięk z telewizora, smartfona lub tabletu bezpośrednio do procesora dźwięku, który pacjent nosi na uchu. Robią to za pomocą wbudowanego protokołu komunikacji bezprzewodowej 2,4 Ghz, co oznacza, że nie potrzebują żadnych kabli. Dzięki temu rozwiązaniu pacjenci zachowują pełną dyskrecję i swobodę ruchów. Akcesoria te łatwo uruchomić, połączyć ze źródłem dźwięku i obsługiwać.

Najpopularniejsze akcesoria do implantów słuchowych

Bezprzewodowy Klips Telefoniczny

Niewielkie urządzenie można z łatwością ukryć w kieszeni lub po prostu przypiąć do ubrania czy wnętrza torebki. Umożliwia wygodne i bezpieczne rozmawianie przez telefon bez używania rąk – podstawowe operacje, takie jak odbieranie rozmowy czy zmianę głośności, przeprowadza się na swoim procesorze dźwięku. Klips daje pełnoprawny dostęp do wirtualnej rzeczywistości poprzez:

– Przesyłanie połączeń telefonicznych do procesora dźwięku. Pacjent słyszy dzięki temu rozmowę bezpośrednio przez swoje urządzenie.

– Słuchanie muzyki, audiobooków, filmów, live streamów, podcastów i innych ścieżek dźwiękowych na smartfonie lub tablecie.

– Korzystanie z nawigacji podczas jazdy samochodem czy wycieczek pieszych lub rowerowych.

Bezprzewodowy Klips Telefoniczny oraz inne innowacyjne akcesoria implantów słuchowych są dostępne w Polsce. Jeśli chcesz zaproponować swoim pacjentom w pełni satysfakcjonujące życie we współczesnym świecie dźwięków, zapoznaj się z ofertą firmy Medicus Expert wyłącznym dystrybutorem marki Cochlear w kraju.

Źródło: Medicus – Specjalistyczne Centrum Medyczne z Wrocławia

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here