Dorosłe Dzieci Alkoholików

Z tym problemem zmaga się wiele osób, których rodzice nadużywali alkoholu. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o DDA oraz gdzie warto szukać pomocy. W naszym poradniku znajdziesz wszystkie szczegóły.

Dorosłe Dzieci Alkoholików – najważniejsze informacje

Termin ten określa pełnoletnie osoby wychowane w rodzinie, w której jeden lub dwoje rodziców uzależnionych było od alkoholu. Wówczas dzieciństwo pełne jest wielu wyzwań i trudnych doświadczeń, które nie są adekwatne do wieku dzieci. Takie kłopoty wpływają na rozwój osobowości i komfort życia. Na szczęście dzisiejsza psychologia jest bardzo skuteczna, a specjaliści proponują bardzo skuteczne metody. 

Wiele problemów, które dotyczą DDA, rozwiązali już eksperci z Sieci Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic. Wystarczy zajrzeć na stronę internetową i zapoznać się z usługami specjalistów, którzy zaproponują skuteczną formę terapii. Ponadto można umówić się z terapeutą w gabinecie lub wybrać wizytę online. To doskonała wiadomość dla osób, które cenią wygodę. 

Czym jest syndrom DDA?

Wśród dorosłych dzieci alkoholików można zauważyć wiele objawów. Mowa tu o problemach emocjonalnych, a także kłopotach w związkach z nawiązywaniem relacji społecznych. Takie cechy często określane są jako syndrom DDA. Chociaż psychologia nie uznaje go za jednostkę chorobową, wsparcie specjalisty będzie bardzo pomocne. 

Wyróżnione symptomy świadczą o tym, że dzieciom alkoholików brakowało akceptacji, uwagi czy poczucia bezpieczeństwa. Ponadto narażone były na niepewność, strach, samotność i ciągły stres. Dojrzewaniu towarzyszyło poczucie winy, a życie rodzinne skupiało się głównie wokół osoby uzależnionej. 

Dużym problemem dla dzieci alkoholików było obarczenie ich odpowiedzialnością zarówno za siebie, jak i bliskich. To często doprowadzało do ukrywania swoich uczuć czy unikania kontaktów z rówieśnikami. Brak odpowiednich wzorców może wpływać na liczne problemy w dorosłości.

Terapia dla dorosłych dzieci alkoholików

Jeżeli zmagasz się z objawami DDA, zdecydowanie warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Dzięki temu poradzisz sobie z traumą i uporządkujesz emocje, które dotykały Cię w dzieciństwie. Ponadto terapia u specjalisty z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic pozwoli Ci wzmocnić poczucie własnej wartości i odkryć wiele zainteresowań. Potwierdzają to opinie zadowolonych pacjentów. Teraz i Ty możesz do nich dołączyć.

Pamiętaj, że terapia DDA obejmuje różne metody. Zadaniem specjalistów jest dobór rozwiązań najlepiej dopasowanych do Twoich problemów oraz osobistych potrzeb. Podstawowym narzędziem leczenia są rozmowy z psychoterapeutą, które przynoszą doskonałe rezultaty. Na skuteczność działań specjalistów mogą również liczyć osoby, które zdecydują się na terapię w trybie online. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby rozwiązywać  problemy, nie opuszczając własnych czterech kątów. Wystarczy skontaktować się z ekspertami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here