Dlaczego warto używać szczoteczki sonicznej do mycia zębów

Pomimo że szczoteczki soniczne pojawiły się na rynku już na przełomie lat 80 i 90, dopiero w ostatnich latach zyskały ogromną popularność. Odpowiadają na potrzeby wymagających konsumentów, którzy cenią sobie wysoką jakość. Duży wpływ na ich popularność miało zwiększenie powszechnej świadomości odnośnie chorób jamy ustnej.

Szczoteczka soniczna – co to jest i jak działa?

Szczoteczka soniczna wykorzystuje technologię fal dźwiękowych. Dzięki nim rozbija łańcuchy bakterii tworzących płytkę nazębną, skutecznie oczyszczając jamę ustną. Specjalnie wyprofilowane włókna oraz podłużny kształt główki pozwalają na sięgnięcie nawet do trudno dostępnych miejsc.

Podczas używania szczoteczki sonicznej powstaje aktywna mieszanina pasty, wody, śliny i bąbelków powietrza. Fala mieszaniny porusza się z dużą prędkością i “rozbija się” o nasze zęby. Przenika przestrzenie międzyzębowe i penetruje kieszonki dziąsłowe. W ten sposób szczoteczka soniczna oczyszcza obszary, do których nie docierają jej włókna.

Aby urządzenie mogło być nazwane szczoteczką soniczną, powinno pracować z częstotliwością co najmniej 260 Hz. Ponadto włókna szczoteczki powinny wykonywać głównie ruch wymiatający. Szczoteczka soniczna zyskała wielu zwolenników dzięki swoim funkcjonalnościom. Nie tylko usuwa zanieczyszczenia z zębów, ale również pielęgnuje je. Zastosowana technologia skutecznie zabija bakterie, czego efektem jest długotrwały świeży oddech. Drgania włókien wywoływane przez fale dźwiękowe przechodzą między tkankami, wywołując mikromasaż. W efekcie poprawia się ukrwienie dziąseł i ich ogólna kondycja.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Sposób mycia zębów szczoteczką soniczną nieznacznie różni się od manualnych. Główkę należy trzymać pod kątem 45 stopni, tak aby końce jej włókien były skierowane do linii dziąseł. Włókna szczoteczki powinny swoim zasięgiem obejmować także obszar poza linią dziąseł. Po uruchomieniu szczoteczki należy przesuwać ją po łuku zębowym w obie strony. Można wykonywać delikatne ruchy okrężne i wymiatające. Co istotne, nie należy jej zbyt mocno dociskać do mytej powierzchni. Lepszy efekt można osiągnąć bez naciskania do krawędzi zębów. Bardziej zaawansowane modele dostępne na rynku są wyposażone w timery, które liczą czas mycia oraz inteligentne aplikacje, które informują o zaleceniach dotyczących pielęgnacji zębów oraz dziąseł.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie szczoteczki sonicznej?

Szczoteczka soniczna sprawi, że codzienne mycie zębów będzie efektywniejsze. Jednak, aby odpowiednio dobrać produkt, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim warto zdecydować się na zakup szczoteczki, która oferuje kilka programów pracy z możliwością regulacji intensywności jej działania. Wybierając program z większą częstotliwością ruchów będziemy mogli sprawniej usunąć przebarwienia z zębów. Z kolei z pomocą delikatniejszego programu pracy lepiej zadbamy o wrażliwe i delikatne dziąsła. Do codziennej pielęgnacji najlepiej wybierać program o średniej szybkości, który doskonale usuwa codzienne zanieczyszczenia z zębów. Przy zakupie szczoteczki sonicznej dobrze jest też zwrócić uwagę na wydajność akumulatora oraz cenę i rodzaj dostępnych końcówek wymiennych.

Szczoteczka soniczna pozwala lepiej zadbać o higienę jamy ustnej. Dzięki niej eliminowanie bakterii jest dużo skuteczniejsze, co umożliwia zachowanie świeżego oddechu na dłużej i pozbycie się uporczywej halitozy. Regularne stosowanie szczoteczki sonicznej pomaga także lepiej zapobiegać próchnicy, chorobom dziąseł i ogranicza odkładanie się kamienia nazębnego.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here