Cellulit wodny

Cellulit to przypadłość, która towarzyszy wielu kobietom. Zmagają się z nią nie tylko osoby o pełniejszych kształtach, ale również kobiety szczupłe. Jednym z rodzajów występujących najczęściej jest cellulit wodny. Pojawia się on na skórze, gdy dochodzi do zaburzenia krążenia w ciele limfy i krwi. Jednak nie należy martwić się na zapas – ten rodzaj cellulitu o wiele łatwiej jest pokonać niż tradycyjny cellulit tłuszczowy. Jak pozbyć się cellulitu wodnego? Jak radzić sobie z tą przypadłością? Podpowiadamy!

Cellulit wodny – przyczyny powstawania

Cellulit to wyglądająca jak wgłębienie skóra, która często występuje w okolicach ud. Powstaje on, gdy tkanka tłuszczowa znajdująca się głęboko w skórze napiera na tkankę łączną. Szacuje się, że ponad 85% wszystkich kobiet w wieku 21 lat i starszych ma cellulit. U mężczyzn nie jest on tak powszechny.

Cellulit może rozwijać się na udach, ponieważ obszar ten naturalnie zawiera więcej tkanki tłuszczowej. Inne czynniki, które zwiększają prawdopodobieństwo pojawienia się cellulitu to:

  • wiek
  • estrogen
  • Uwarunkowania genetyczne
  • zwiększona ilość tkanki tłuszczowej spowodowana przyrostem wagi
  • utrata kolagenu
  • słabe krążenie (częsty problem w nogach)
  • słaby drenaż limfatyczny
  • ścieńczenie naskórka (zewnętrznej warstwy skóry).

Z punktu widzenia ogólnego stanu zdrowia, nie ma nic złego w posiadaniu cellulitu. Wiele osób pragnie jednak zmniejszyć jego widoczność z powodów czysto estetycznych.

Istnieje wiele domowych sposobów i ćwiczeń, które obiecują to osiągnąć. Jak więc pozbyć się cellulitu raz na zawsze i nie dopuścić do jego ponownego pojawienia się?

Jak radzić sobie z cellulitem?

Jednym z obiecujących środków radzenia sobie z cellulitem jest masaż. Można go wykonywać w domu lub w profesjonalnym gabinecie masażu. Masaż może zmniejszyć cellulit poprzez poprawę drenażu limfatycznego. Zabieg ten pomaga rozciągnąć tkankę skórną oraz dołeczków cellulitowych.

Kremy do masażu oferują te same korzyści, jednak kluczowym jest proces masowania. Nie możesz nałożyć kremu i oczekiwać, że cellulit zniknie sam. Wiedz również, że jeden masaż nie pomoże w walce z cellulitem. Musisz konsekwentnie powtarzać ten proces, aby osiągnąć i utrzymać pożądane rezultaty.

Wiele kobiet, u których występuje cellulit, martwi się również swoją sylwetką. Na rynku znajdziesz jednak produkty, które bez względu na wagę pomogą sprawić, by proporcje Twojego ciała wyglądały najlepiej, jak tylko to możliwe – wybierz legginsy wyszczuplające i pas wyszczuplający, które idealnie podkreślą atuty Twojej figury.

Pij więcej wody

Picie wody to jeden z podstawowych sposobów radzenia sobie z cellulitem, która może pomóc w walce z przypadłością. Nie tylko utrzymuje cię w stanie nawodnienia, woda wspomaga bowiem krążenie i przepływ limfy.

Utrata wagi

Utrata wagi może również pomóc niektórym osobom z nadwagą i otyłością w redukcji cellulitu. Utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej może w naturalny sposób zmniejszyć widoczność cellulitu. Jednak nie tylko osoby otyłe borykają się z clellulitem. Może on bowiem pojawiać się również u osób szczupłych. Nie jest on ograniczony tylko do tych, którzy mają nadwagę lub otyłość.

Jeśli chcesz schudnąć lub ujędrnić mięśnie, może się okazać, że zdrowa dieta i ćwiczenia pomogą Ci zredukować cellulit na udach. Zmiana stylu życia może pomóc nie tylko w walce z cellulitem, ale również zmieni Twoje podejście. Może na stałe wprowadzisz ćwiczenia do swojego życia?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here