Sekrety higieny intymnej

Nie ulega wątpliwości, iż higiena intymna stanowi ważny aspekt naszej codzienności. Dbanie o nią to podstawa zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Choć zasady higieny intymnej dla każdego są kwestią indywidualną, wynikającą z własnych potrzeb, faktem pozostaje, iż duże znaczenie w ich przestrzeganiu odgrywają produkty stosowane na co dzień. Przykładem są wkładki higieniczne. Które wybierać?

Wkładki higieniczne – konieczność czy zbędny dodatek?

Wkładki higieniczne to rodzaj produktu przeznaczony do higieny intymnej. W założeniu przeznaczone są dla każdej kobiety i mogą być stosowane na co dzień. W sprzedaży dostępne są również wkładki chłonne dla mężczyzn, dedykowane tym, którzy zmagają się z problemem nietrzymania moczu. Jednak zdania na temat zasadności ich stosowania wciąż są podzielone.

Nie brakuje bowiem opinii, iż są one zbędnym dodatkiem, który niewiele wnosi do codziennej higieny intymnej, a nawet może zaszkodzić. Tymczasem właściwie dopasowane i odpowiednio noszone wkładki higieniczne pomagają zachować zdrowie i dobre samopoczucie. W wielu przypadkach okazują się wręcz niezbędne do tego, by czuć się świeżo i komfortowo. Dotyczy to zarówno problemów z utrzymaniem moczu, jak i różnego rodzaju infekcji intymnych. Ważne jest to, aby ich stosowanie oraz rodzaj dopasować do własnych potrzeb.

Dobry wybór

Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów, tak i przy wyborze wkładek higienicznych najważniejsza jest jakość. Sięgając po wkładki wykonane z wysokiej jakości materiałów, bezpiecznych i przyjaznych dla skóry, można mieć pewność, że ryzyko powstania podrażnień będzie minimalne. W sprzedaży dostępne są wkładki różnego rodzaju. Większość tych przeznaczonych do codziennego używania przez kobiety ma za zadanie zabezpieczać bieliznę przed upławami będącymi następstwem kolejnych dni cyklu miesięcznego lub skutkiem infekcji intymnych.

Odrębną grupę stanowią wkładki o zwiększonym stopniu chłonności polecane osobom, które mają problem z zachowaniem pełnej kontroli nad pęcherzem, np. marki TENA. W tej grupie znajdują się wkładki dla kobiet i mężczyzn. Pomimo tego, że są dyskretne i niewidoczne, doskonale radzą sobie z niekontrolowanym wyciekiem niewielkich ilości moczu (np. podczas wysiłku), chroniąc skórę przed wilgocią i niwelując nieprzyjemne zapachy. Ich stosowanie pomaga zachować higienę każdego dnia. Wkładki tego rodzaju można stosować codziennie lub okazjonalnie, w zależności od potrzeb, jeśli problem nietrzymania moczu ma wyłącznie przejściowy charakter.

Poza zapewnieniem przyjemnej świeżości, używanie wkładek na nietrzymanie moczu pozwala pokonać dyskomfort wynikający z obawy przed znalezieniem się w kłopotliwej sytuacji. Dzięki ich zastosowaniu można czuć się swobodnie w każdej sytuacji, bez konieczności rezygnowania z codziennych aktywności. Ich działanie i skuteczność można przetestować, korzystając z bezpłatnych próbek produktów dostępnych na stronie tena.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here