Zadaniem brwi jest dodawanie twarzy charakteru. To jak one wyglądają, ma niebagatelny wpływ na nasz wygląd. Większość dojrzałych kobiet musi regulować brwi, aby okiełznać włoski. Regulacja brwi, choć wydaje się prostym zabiegiem, to większość pań przysparza niemało problemu. Nieumiejętnie przeprowadzona sprawia, że wygląda się koniecznie i mało atrakcyjnie. Zobacz, jak wyregulować brwi krok po kroku.

Regulacja brwi to mało skomplikowany zabieg, który w kilka minut można przeprowadzić w domowym zaciszu. Osoby, które nie mają doświadczenia, powinny jednak oddać się w ręce profesjonalistów. Pomogą oni w dobraniu kształtu brwi do twarzy oraz nadadzą im pożądanego wyglądu. Należy pamiętać, że źle wyregulowane brwi będą postarzać twarz i nadać jej efekt skutej lub groźnej.

Jaka jest odpowiednia długość brwi?

Regulacja brwi ma nadać im odpowiedni kształt. Można to zrobić, wyznaczając im odpowiednią długość. Jak to zrobić? Przygotuj lusterko, cielistą konturówkę i pateczek kosmetyczny. Usiądź wygodnie przed lustrem i obrusu kontur brwi wyznaczając im właściwą długość. Następnie przyłóż patyczek kosmetyczny do skrzydełka nosa (prawa brew- prawe skrzydełko nosa) i skieruj go do wewnętrznego kącika oka. W kolejnym kroku zaznacz początek brwi w miejscu, gdzie patyczek będzie stykał się z brwią. Zakończenie łuku brwiowego można wyznaczyć, przykładając patyczek do skrzydełka nosa i kierując jego zakończenie ku zewnętrznemu kącika oka. Załamanie łuku brwiowego powinno być na 2/3 długości brwi.

Jak dobrać kształt brwi do twarzy?

Kształt brwi zawsze powinien odpowiadać kształtowi twarzy. Kosmetyczki polecają, aby:

  • Osoby o owalnej twarzy regulowały brwi w kształt łuku;
  • Osoby o okrągłej twarzy regulowały brwi w kształt lekkiego trójkąta, długie i nieco grubsze u nasady; pozwala to na wydłużenie owalu twarzy;
  • Osoby o kwadratowej twarzy postawiły na brwi szerokie o łagodnym łuku;
  • Osoby o twarzy w kształcie gruszki powinny wybierać subtelnie zarysowane łuki brwiowe, nieco grubsze niż standardowe.

Jak regulować brwi pęsetą?

Najpopularniejszą metodą regulacji brwi jest ich wyrywanie pęseta. Pozwala to na nadanie im pożądanego kształtu oraz pozbycie się nawet najmniejszych włosków. Regulacji brwi pęseta podjąć może się nawet osoba niemające w tym dużej wprawy. Należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem zabiegu dokładnie wyczesać brwi szczoteczką, a następnie wyrywać je zgodnie z kierunkiem wzrostu. Za pomocą pęsety można również usunąć włoski znające się pomiędzy łukami brwiowymi. Regulacja brwi pęseta nie powinna sprawiać zbyt dużego bólu. Osoby wrażliwe mogą łagodzić dolegliwości, smarując skórę w miejscach regulacji kostką lodu lub naciągając skórę przy wyrwaniu włosków. Zaleca się, aby regulację przeprowadzać w świetle dziennym.

Metody regulacji brwi

Wyrywanie brwi pęseta to nie jedyna metoda ich regulacji. Odpowiedni kształt można im nadać również za pomocą wosku. Trzeba jednak pamiętać, że depilacja brwi woskiem jest trudniejsza, niż w przypadku innych części ciała. Zaleca się, aby samodzielnie nie eksperymentować z woskiem i z tej metody regulacji korzystać jedynie w gabinetach kosmetycznych.

Brwi można również wyregulować poprzez nitkowanie. Polega ono na wyrywaniu włosków za pomocą nitki związanej w pętelkę i skrzyżowanej w połowie. Odpowiednio spleciona nić pozwala na prostą regulację. Ta polecana jest przede wszystkim osobom ze skórą naczyniową. Nitkowanie niej podrażnia skórę niż wosk czy peseta. Regulacja brwi nitką jest niezwykle skuteczna, pozwala na wyrywaniu włosków z owłosieniem, a przez to długotrwałe cieszenie się pięknym kształtem łuków brwiowych.

Jakich błędów unikać przy regulacji brwi?

Przy regulacji brwi można popełnić kilka błędów. Sprawią one, że łuki brwiowe będą zbyt mocno wyregulowane, a przez to będzie się wyglądać groteskowo i komiczne. Wykonując więc samodzielnie regulację brwi, należy uważać, aby nie wyrwać zbyt wiele włosków. Ich odrastanie to proces długotrwały, a dodatkowo może dojść do odrastania włosków w innym kierunku. Częstym błędem jest również zapominanie o wyregulowaniu przestrzeni międzynosowej, czyli miejsca pomiędzy łukami brwiowymi. Zarośnięta wygląda nieestetycznie i mało atrakcyjnie zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Kosmetyczki odradzają również przycinanie brwi. Zabieg ten zniekształca naturalny wygląd brwi i sprawia, że obcięte włoski dorastają w innym kierunku, a także stają się twardsze i kłujące. W czasie regulacji nie powinni się również zbytnio skracać linii łuku brwiowego. Zbyt krótkie brwi postrzegane są jako nienaturalne, niemodne i mało eleganckie.

Jeśli w czasie regulacji brwi dojdzie do pomyłki i łuki przybiorą nie taki kształt, jak się oczekuje, to wpadkę zawsze można zatuszować. Służy do tego kredka w odcieniu włosów lub o ton ciemniejsza. Za jej pomocą można dorysować brakujące włoski. Należy pamiętać, że kredką nie powinno się rysować ciągłych linii, a jedynie krótkie kreseczki imitujące naturalne włoski. W przypadku zaawansowanych błędów przy regulacji należy poczekać aż włosy odrosną i wtedy udać się po pomoc do kosmetyczki.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here