sobota, maj 21, 2022

Wszystko co należy wiedzieć o przeszczepie włosów metodą FUE

0
Przeszczep włosów FUE

Przeszczep włosów FUE jest obecnie jedną z najnowocześniejszych metod przeszczepu włosów, która polega na pobraniu włosów z tylnej części głowy oraz boków i przeszczepieniu w miejsca o zmniejszonej gęstości. Cały zabieg odbywa się z użyciem znieczulenia i trwa do kilku godzin.

Przygotowanie się do przeszczepu włosów metodą FUE polega na przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych badań oraz utworzeniu dokumentacji.  Istotne jest, aby na kilka dni poprzedzających zabieg nie spożywać żadnych środków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna oraz nie pić alkoholu mocnej kawy, czy herbaty. Przeciwwskazaniem dla przeszczepu włosów metodą FUE są zakaźne choroby głowy oraz cukrzyca.

Badania, które należy wykonać przed zabiegiem

Przeszczep włosów metodą FUE wymaga przeprowadzenia kilku badań w terminie od 7 do 10 dni przed operacją:

 • morfologia,
 • układ krzepnięcia krwi,
 • poziom cukru we krwi,
 • badanie ogólne moczu,
 • HBS.

Przebieg całego zabiegu

Przed zabiegiem przeszczepu metodą FUE projektuje się linie włosów, aby efekt osiągnięty po zabiegu miał w pełni naturalny wygląd. Po wyznaczeniu linii włosów lekarz pobiera włosy, selekcjonuje je oraz wszczepuje wedle wyznaczonego projektu.

Po udanym przeszczepie włosów pacjent otrzymuje instrukcje pozabiegowe. Sam proces gojenia jest stosunkowo szybki, gdyż wynosi jedynie około 1 tygodnia dla okolicy dawczej oraz około 2 tygodni dla okolicy biorczej. Podczas gojenia nie powinno się podejmować wysiłku fizycznego oraz nie należy nosić ciasnego nakrycia głowy, gdyż może ono prowadzić do obtarć.

Czego można się spodziewać po zabiegu?

Po pierwszych siedmiu dniach większość pacjentów nie ma posiada już śladów zabiegu w okolicy dawczej. Przeszczepione włosy się już na tyle silne, że ciężko jest jest je wyrwać, jednak mogą pojawić się objawy gojenia w postacie swędzenia. W okresie do 4 tygodni należy unikać ekspozycji na światło słoneczne. W dalszym czasie mogą pojawiać się krosty, które najpewniej znikną bez interwencji. 2 do 4 miesięcy po zabiegu przeczepione włosy zaczną rosnąć w rzadkiej i cienkiej formie.

Po upływie 4 do 6 miesięcy od przeszczepu włosów FUE można zaobserwować, że nowe włosy powoli stają się długie, grube i widoczne. W tym okresie w zależności od zaleceń lekarza może być potrzebna wizyta kontrolna.

Do 12 miesięcy od zabiegu włosy zaczynają rosnąć jakby były naturalne – stają się gęste i długie.

W okresie od 12 do 18 miesięcy można spodziewać się ostatecznego efektu, czyli mocnych i gęstych włosów, wyglądających w pełni naturalnie.

Na co postawić w letniej pielęgnacji? Sprawdź, o co uzupełnić pielęgnację!

0
Na co postawić w letniej pielęgnacji

Wakacje to czas beztroski, ale nie powinno to dotyczyć pielęgnacji i ochrony cery. Słońce latem operuje intensywnie, a jego promienie są zwodniczo przyjemne: pamiętajmy, że piękna opalenizna nie zawsze w dłuższej perspektywie czasowej wychodzi skórze na dobre. Promieniowanie UV przyspiesza starzenie się skóry i może przyczyniać się do powstawania przebarwień i różnego typu zmian, dlatego latem trzeba szczególnie zadbać o jej ochronę. Sprawdź, jaki krem z filtrem wybrać na lato i jakie kosmetyki wybrać do pielęgnacji skóry latem.

Rodzaje kompozytów stomatologicznych

0
Rodzaje kompozytów stomatologicznych

Kompozyt stomatologiczny to materiał powszechnie stosowany we wszystkich gabinetach dentystycznych. Stanowi on jedno z głównych narzędzi pracy dentystów. Jego celem jest maskowanie ubytków po próchnicy czy też po uszkodzeniach mechanicznych. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tego typu substancji. Jakie wyróżnia się kompozyty stomatologiczne?

Kompozyt stomatologiczny – charakterystyka

Kompozyty stomatologiczne są jednymi z rodzajów tych plomb, które cieszą się w ostatnich latach największą popularnością. Ich dużą zaletą jest to, że można je z łatwością dopasować do naturalnej barwy uzębienia. Wyglądają one bardzo naturalnie, a z ich pomocą każdy dentysta może skutecznie zamaskować nieestetyczne oraz bolesne ubytki w zębach.

Zabiegi z wykorzystaniem kompozytów stomatologicznych są stosunkowo atrakcyjne cenowo dla pacjentów, a poza tym nie wymagają zbyt bolesnej ingerencji w jamę ustną. Ich zastosowanie pozwala zachować równowagę pomiędzy estetyką, a łatwością w aplikacji. To sprawia, że są powszechnie stosowane we wszystkich gabinetach stomatologicznych.

Rodzaje kompozytów stomatologicznych

Obecnie na rynku dostępne są kompozyty chemoutwardzalne oraz światłoutwardzalne. Pierwsze z nich zostały wprowadzone na rynek w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Są one tworzone na bazie żywicy oligomerowej połączonej z krzemionką, kwarcem oraz szkłem. Chemoutwardzalne kompozyty stomatologiczne to dwie pasty znajdujące się w osobnym pojemniku, które podczas uzupełniania ubytków należy połączyć.

Nieco później, bo w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia na rynku pojawiły się kompozyty światłoutwardzalne. W porównaniu do chemoutwardzalnych odznaczają się one podwyższoną estetyką oraz większą odpornością na ścieranie. Tego typu materiały są dostępne o różnych konsystencjach, a ich użycie jest zależne od wielkości ubytku w zębie. Najbardziej popularny jest kompozyt stomatologiczny światłoutwardzalny o uniwersalnej konsystencji klas I-IV. Posiada on konsystencję zbliżoną do plasteliny. Z kolei do odbudowy ubytków klasy V stosowane są kompozyty płynne, o znacznie niższej zawartości wypełniacza. Poza preparatami uniwersalnymi oraz płynnymi dostępne są także kompozyty kondensowalne, które charakteryzują się posiadaniem zwiększonej gęstości. Zawierają one bardzo dużą ilość wypełniacza, dzięki czemu są one bardzo odporne na ewentualne pęknięcia.

Kompozyty to materiały utwardzane za pomocą specjalnej lampy polimeryzacyjnej. Ich trwałość wynosi 10 lat, niemniej stomatolodzy zalecają, aby dokonywać ich wymiany nie rzadziej niż co 5-6 lat.

Przeciwwskazania do tatuażu – sprawdź, kiedy nie należy go wykonywać!

0
Przeciwwskazania do tatuażu

W obecnych czasach tatuaże stają się czymś powszechnym, na co spora część społeczeństwa się decyduje, a jeszcze większa ma to w planach. Jest to jednak trwałe, permanentne, więc powinno to być dokładnie przemyślane, gdyż mimo że da się go usunąć, to jest to jednak dosyć kosztowne i czasochłonne, a efekty nie zawsze są satysfakcjonujące. Poza tym, jeśli już faktycznie chcemy go zrobić, to po co później męczyć się z usuwaniem? Samo podjęcie decyzji, to nie jest jedynie wybranie wzoru oraz miejsca, w którym chcemy go wykonać, należy też dokładnie przemyśleć, które studio będzie dla nas odpowiednie oraz przygotować się do dobrze przeprowadzanej pielęgnacji tatuażu po zrobieniu go! Nie każdy z nas jednak powinien ozdabiać swoje ciało tatuażem, istnieją przypadki, w których nie jest to najlepszym pomysłem, o których zdecydowanie trzeba się dowiedzieć przed zabiegiem. Sprawdź, jakie są przeciwwskazania do zrobienia tatuażu!

Krótko o tatuażu

Sama w sobie historia tatuażu jest dosyć długa, jej początki mają miejsce aż ponad 12 tys. lat przed naszą erą! Ciała były nimi ozdabiane przez najstarsze plemiona, w naprawdę wielu rejonach. Japonia, Ameryka, Europa, to tylko część z miejsc, w których starożytna ludność je wykonywała. Samo w sobie słowo tatuaż pochodzi od słowa, które oznacza zadawanie ran. Pierwotnie było związane przede wszystkim z wierzeniami, czy chociażby rytuałami. Teraz są miejsca, w których również wykonuje się tatuaże z tych powodów, w znacznej większości jest to jednak robione po to, aby móc wyrazić siebie, bądź najzwyczajniej w świecie ozdobić swoje ciało. Jeśli chodzi o prawdopodobnie najbardziej obiektywny punkt widzenia, którym jest ten medyczny, to można go nazwać inwazyjnym zabiegiem, w skutku którego dochodzi do przerwania ciągłości skóry oraz wprowadzenie w nią barwnika.

Przeciwwskazania do tatuażu

Istnieje całkiem sporo przeciwwskazań do tego, aby ozdobić swoje ciało tatuażem i należy dowiedzieć się o nich wszystkiego, aby nie zaszkodzić sobie w żaden sposób. Pierwszym z nich są aktywne infekcje skóry, nieważne od tego, jakiego rodzaju jest to infekcja, może to być nawet najzwyklejsza opryszczka, ale pod żadnym warunkiem, nie wolno w czasie jej trwania, wykonać tatuażu na obszarze skóry, który objęty jest procesem chorobowym. Tak samo powstrzymać się należy w sytuacji, gdy męczy Cię atopowe zapalenie skóry, naraziłoby Cię to znacznie bardziej na powikłania po wykonaniu tatuażu, a także miałbyś znacznie większą szansę na to, że któryś ze składników, zawartych w barwniku, Cię uczuli.

Kiedy jeszcze należy się powstrzymać?

Oprócz tych najważniejszych, wyżej wymienionych, które też są tymi najczęstszymi, istnieją też inne przeciwwskazania do wykonania tatuażu. Jest to między innymi posiadanie blizn przerostowych, osoby, które mają do nich skłonności, mogłyby się z nimi borykać, w miejscu zrobionego tatuażu. To samo tyczy się osób, które mają zaburzony proces krzepnięcia krwi, może to doprowadzić do problemów, w sytuacji, gdy dojdzie do krwawienia. Wiele chorób o podłożu dermatologicznym, również stanowi przeciwwskazania, mowa tu o takich jak łuszczyca, bądź też liszaj płaski. Tatuażu nie powinno się też wykonywać na opalonej skórze, ani w trakcie trwania ciąży lub karmienia piersią, gdyż jest się wtedy dodatkowo narażonym na wszelkie zakażenia czy infekcje wywołane wieloma niebezpiecznymi wirusami.

Najczęstsze błędy w pielęgnacji męskiej brody

0
Najczęstsze błędy w pielęgnacji męskiej brody

Jedni z najsłynniejszych brodaczy, mężni Wikingowie, przykładali ogromną wagę do kondycji i wyglądu swoich bród. Używali grzebieni i pęset, rozplątywali kołtuny, a dla wygody stosowali fantazyjne i ciasne sploty. Jeśli chcesz mieć zarost jak prawdziwy wojownik, musisz unikać pewnych błędów w pielęgnacji męskiej brody.

Błąd nr 1: Nakładanie kosmetyków zamiast pielęgnacji

Pewnie się zastanawiasz: „Jak to? Przecież nakładanie kosmetyków do brody, na które swoją drogą wydaje niezłe sumy, jest równoznaczne z pielęgnacją!”. Otóż nie. Nawet najlepsze kosmetyki nie przebiją się przez warstwy produktów do stylizacji, sebum czy kurzu, a zatkane tymi samymi zanieczyszczeniami mieszki włosowe nie dostaną porcji należnego odżywienia. Ergo? Twoja broda nie będzie rosnąć.

Czego potrzebuje Twój zarost i skóra pod nim? Porządnego oczyszczenia! Najlepiej za pomocą szamponów do brody. Ponadto – raz w tygodniu zafunduj skórze peeling, dzięki czemu odetkasz pory i pozbędziesz się zanieczyszczeń.

Błąd nr 2: Niewłaściwe mycie brody

Wiadomo, że jesteś twardzielem, któremu ból nie straszny, ale w czasie mycia unikaj szarpania brody. Mokre włosy są bardzo podatne na uszkodzenia. Połamane kosmyki sprawią, że broda brzydko się przerzedzi. Najlepiej więc zostawić ją w spokoju aż sama wyschnie (byle nie na pełnym słońcu, bo promieniowanie UV działające na mokre włosy może nieodwracalnie zniszczyć ich strukturę). Jeśli musisz użyć suszarki, wybierz chłodny strumień

Równie źle wpływa na brodę mycie jej gorącą wodą, która za bardzo rozszerza łuski. Kosmyki stają się przez to matowe, puszą się i nadmiernie tracą wilgoć. Myj brodę letnią wodą, a szybko zauważysz różnicę.

Błąd nr 3: Złe obchodzenie się ze szczotką

Skoro już mowa o złym traktowaniu mokrego zarostu, nie sposób nie wspomnieć o rozczesywaniu mokrych włosów szczotką. Takie zabiegi także uszkadzają kosmyki. Szczotki do brody (najlepiej z naturalnego włosa dzika) używaj dopiero wtedy, gdy wyschnie. Jeśli musisz przeczesać zarost, wybierz grzebień z szeroko rozstawionymi zębami.

Nawet suche włosy można uszkodzić, gdy czesanie jest zbyt intensywne. Pamiętaj, że szczotka pełni przede wszystkim funkcję pielęgnacyjną – masuje skórę pod zarostem, poprawia mikrokrążenie i zwiększa produkcję sebum. Do rozczesywania pasm i stylizacji brody najlepiej nadaje się grzebień lub trymer do brody.

Błąd nr 4: Brak ochrony przed warunkami zewnętrznymi

Włosy na twarzy (w przeciwieństwie tych na głowie) praktycznie nigdy nie są osłonięte. Nieustannie działają na nie promienie słoneczne, wiatr, mróz i toksyny zawarte w powietrzu, dlatego warto porządnie zabezpieczyć kosmyki. Pamiętasz, że promieniowanie ultrafioletowe może nieodwracalnie zniszczyć mokre włosy? Suche także! Dlatego zainwestuj w balsam lub olejek do brody z filtrem UV i nakładaj go regularnie, również w zimie czy w pochmurne dni.

Błąd nr 5: Źle dobrane kosmetyki

Szampony, balsamy czy olejki do brody trzeba dobierać do potrzeb zarostu – podobnie jak te, które nakładasz na włosy na głowie. 

 •       Broda przetłuszczająca się – potrzebujesz składników regulujących wydzielanie sebum.
 •       Broda przesuszona i zniszczona – szukaj kosmetyków nawilżających, regenerujących i wygładzających.
 •       Przerzedzony zarost – dodaj włosom objętości, a włosy będą wyglądały na grubsze.
 •       Łupież – postaw na substancje o właściwościach przeciwgrzybiczych, przeciwświądowych i przeciwzapalnych.

Kosmetyki do mężczyzn kupuj wyłącznie w sklepach, które tworzą swoją ofertę na bazie doskonałego składu i najwyższej jakości danych produktów.

Oczywiście lista grzechów brodaczy jest znacznie dłuższa – niewłaściwa dieta, niezwracanie uwagi na skład kosmetyków, przycinanie zarostu tępymi nożyczkami i wiele, wiele innych. Na początek spróbuj nie popełniać tych 5 błędów, a po jakimś czasie zarostu pozazdrości Ci sam Ragnar Lothbrok! 

Powody dla których warto wykonać testy na koronawirusa

0
Powody dla których warto wykonać testy na koronawirusa

Koronawirus zmienił rzeczywistość ludzi na całym świecie, którzy musieli borykać się z chorobą, i często lądując w szpitalu. Dostępność testów na koronawirusa obecnie jest o wiele wyższa niż na początku pandemii, dlatego przy objawach podobnych grypie można po nie sięgnąć. Dlaczego jednak warto wykonywać testy na koronawirusa?

Świadomość zakażenia i podjęcie izolacji

Pierwszym i najważniejszym powodem dla których powinno wykonywać się testy na koronawirusa jest sprawdzenie, czy nasze osłabione samopoczucie i objawy grypy są spowodowane zarażeniem tym wirusem, czy też jest to zwykłe przeziębienie lub grypa. Wykonanie testu daje pewność, że nie jesteśmy zarażeni, a tym samym nie musimy podejmować izolacji wskazanej przez sanepid. Dodatkowo często nie znając przyczyny słabego samopoczucia, możemy sięgać po leki na przeziębienie które nie do końca pomagają zwalczać wirusa. Testy na koronawirusa wykonane w domowych warunkach pozwalają dowiedzieć się, czy jesteśmy faktycznie zakażeni, i jakie kroki powinniśmy dalej podjąć. Jest to o wiele szybsza alternatywa niż czekanie w długiej kolejce w placówce medycznej celem wykonania testu.

Ochrona bliskich przed zarażeniem

Każdy z nas ma w rodzinie dzieci lub osoby starsze, które są szczególnie narażone na przykre konsekwencje chorowania na koronawirusa. Ochrona ich przed zarażeniem powinna być dla nas priorytetem, dlatego testy na koronawirusa wykonane przez nas przy pierwszych objawach przeziębienia czy grypy dają odpowiedź, czy powinniśmy poddać się izolacji, by ochronić naszych bliskich przed zakażeniem. Świadomość choroby pozwoli również na uzyskanie dalszej pomocy specjalistów, szczególnie jeżeli wyjątkowo ciężko przechodzimy zakażenie, a objawy są bardzo uciążliwe.

Test na koronawirusa kupimy zarówno przez Internet jak i w większości aptek, są one ogólnodostępne, i zdecydowanie warto mieć je w domu na wszelki wypadek. Najprostsze i najłatwiejsze w obsłudze testy to te kasetkowe, gdzie po naniesieniu wydzieliny zmieszanej ze specjalnym płynem uzyskujemy wynik. Test przypomina ten, który wykonuje się przy zajściu w ciążę.

Odpowiednia diagnoza to adekwatne leczenie

Koronawirus jest chorobą, która bardzo przypomina ostre objawy grypy, jednak szczególnym stanem jaki wywołuje są trudności z oddychaniem i szybkie odczuwanie zmęczenia i zadyszki, nawet przy codziennych czynnościach. Na tego wirusa nie działają w większości żadne leki przeznaczone na leczenie grypy czy przeziębienia, więc branie antybiotyków w tym przypadku nie ma sensu.

Wykonanie testu na koronawirusa pozwala nam dowiedzieć się o zakażeniu lub jego braku, i wdrożyć leczenie adekwatne do naszego stanu. Jeżeli jest to zwykła grypa lub przeziębienie, leki i antybiotyki będą bardzo pomocne. W przypadku koronawirusa natomiast nie ma efektywnych leków, polecany jest najczęściej jedynie paracetamol na gorączkę, a ogólnym zaleceniem jest leżenie w łóżku i wypoczynek. Kiedy zrobimy test, będziemy pewni co właściwie nam dolega, i szybciej dojdziemy do siebie.

Atrakcyjne dekoracje na ważne uroczystości

0
dekoracje

Organizującą różnorakie uroczystości należy mieć na uwadze odpowiednią aranżację tych wnętrz, w których owe uroczystości będą organizowane. Między innymi dlatego różnorakie imprezowe dekoracje cieszą się sporą popularnością i wiele osób zastanawia się w jaki sposób można wykorzystać te dekoracje, by stworzyć wyróżniającą się przestrzeń. Od lat jedną z najbardziej popularnych opcji jeśli chodzi o dekoracje wnętrz są różnego rodzaju balony. Cieszące się niesłabnącą popularnością wykorzystuje się w wielu miejscach.

Duży wybór różnorakich balonów

Dostępne w sprzedaży balony są zróżnicowane i wśród nich każdy będzie miał okazję wybrać te rozwiązania, które jemu będą najbardziej odpowiadały. Na uwadze należy mieć między innymi materiał z jakiego są balony wykonane. Najbardziej popularne balony w kształcie owalnym to po prostu balony gumowe, które napełniać można powietrzem, ewentualnie helem. Najczęściej występują w standardowym kształcie balona. Nieco inaczej to wygląda jeśli chodzi o balony foliowe, które występują w zróżnicowanych kształtach i one bardzo często napełniane są helem. To praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ balony dostępne w różnych kształtach tak jak balony serca czy litery lub cyfry, które mogą być świetną formą dekoracji na różnorakie imprezy.

Atrakcyjny wybór balonów foliowych

W sieci znaleźć można zróżnicowane propozycje jeśli chodzi o balony foliowe, w tym właśnie balony serca, dostępne w wielu kolorach tak jak w sklepie https://szkloidekoracje.pl/pl/c/balony-serca/671. Mogą się one okazać ciekawą formą dekoracyjną między innymi na różnorakie rodzinne imprezy, ale szczególnie często wykorzystywane są w przypadku dekoracji weselnych. W tym charakterze najczęściej możemy się z nimi spotkać. Balony serca można wypełnić helem, dzięki czemu będą unosić się w powietrzu. W przypadku balonów foliowych ich szczelność jest lepsza niż przy balonach gumowych, dlatego efekt unoszenia się w przypadku balonów serc będzie lepszy, dłuższy niż to się dzieje w przypadku balonów gumowych i dlatego tak bardzo popularna jest właśnie ta forma.

Zainteresowanie dekoracjami balonowymi mimo zmieniających się gustów i form estetycznych nadal jest duże i z takimi formami dekoracji spotykamy się w wielu miejscach. To jedna z popularniejszych opcji więc każdy będzie miał okazję wyszukać dla siebie atrakcyjną propozycję i stworzyć dekorację, która będzie się ładnie prezentowała. Wybierając balony foliowe można się decydować nie tylko na balony serca, ale na wiele różnych kształtów, wśród których znajdzie się coś odpowiedniego do danej okazji.

Jak przygotować się do badania?

0
Jak przygotować się do badania

Rezonans magnetyczny- jak przygotować się do badania?

Badanie wykonywane za pomocą rezonansu magnetycznego to bezinwazyjna oraz bardzo dokładna metoda na dostanie się do najskrytszych zakamarków ludzkiego ciała. Urządzenie, którym wykonywany jest zabieg, wykorzystuje fale radiowe oraz pole magnetyczne, dzięki czemu powstały obraz jest bardzo dokładny, a samo badanie bezbolesne oraz zupełnie niegroźne dla pacjenta. Czeka Cię badanie z pomocą rezonansu magnetycznego i zastanawiasz się jak się do niego przygotować? Bez obaw, opiszemy krok po kroku cały proces przygotowań do zabiegu i odpowiemy na najczęstsze pytania związane z rezonansem magnetycznym.

Jeżeli pacjent nie ma wskazań do przeprowadzenia badania z użyciem kontrastu, nie musi pozostać na czczo, natomiast jeśli kontrast ma być użyty, należy nie spożywać żadnych posiłków na 12-14 godzin przed zabiegiem. Dodatkowo należy wcześniej przeprowadzić badanie krwi pod kątem obecności keratyniny, które wskaże, czy dożylnie podanie kontrastu jest w ogóle możliwe. Osoby cierpiące na wszelkie choroby nerek powinny wykonać badanie krwi nie wcześniej niż tydzień przed terminem rezonansu, natomiast osoby bez schorzeń mają maksymalnie miesiąc przed badaniem na przebadanie krwi. Nie ma przeciwwskazań odnośnie picia napojów (zalecana jest woda niegazowana). Na badanie należy ubrać się w luźną, niekrępująca ruchów odzież, która nie posiada żadnych metalowych elementów (w postaci guzików, zamków, ozdób, pasków), należy również zrezygnować z wszelkiej biżuterii, zegarków, aparatów słuchowych, telefonów, ozdób do włosów, które można zostawić przed badaniem w odpowiednim do tego miejscu, ponieważ obecność metalu w aparaturze może zaburzyć wynik badania. W przypadku badania RM głowy lub konkretnego narządu znajdującego się na niej albo w jej pobliżu konieczne będzie zmycie makijażu oraz posiadanie czystych włosów bez nałożonych jakichkolwiek kosmetyków typu lakier. Wszelkie kosmetyki zarówno do makijażu, jak i stylizacji mogą zawierać w sobie drobinki metali, co również może być mylące dla urządzenia przeprowadzającego badanie. Jeżeli pacjent przyjmuje na stałe konkretne leki, powinien przyjmować je nadal, bez żadnych zmian, chyba że lekarz stwierdzi inaczej.

 • aktualne skierowanie na badanie, przepisane przez specjalistę
 • poprzednie wyniki badań
 • oraz kompletną dokumentację medyczną,
 • osoby niepełnoletnie powinny zgłosić się z rodzicem lub opiekunem prawnym, który będzie miał ze sobą książeczkę zdrowia dziecka oraz dokument potwierdzający opiekę nad nieletnim,
 • osoby cierpiące na astmę powinny mieć ze sobą własne leki oraz inhalator w razie potrzeby.

Czy istnieją przeciwskazania do wykonania zabiegu RM?

Zabieg może nie zostać wykonany w przypadku, gdy pacjent posiada ślimakowy implant słuchu, metaliczne elementy w ciele na stałe (aparaty ortodontyczne, implanty stomatologiczne, stabilizacje ortopedyczne itp.), ale również klipsy naczyniowe, defibrylator lub kardiowerter, stymulatory serca, neurostymulatory. Przeciwskazaniem może być również klaustrofobia oraz ciąża powyżej pierwszego trymestru.

Jeżeli potrzebujesz pilnie umówić się na badanie, sprawdź najbliższe placówki, które wykonują rezonans magnetyczny w twojej okolicy. Nie zwlekaj dłużej i umów się już dziś, liczy się twoje zdrowie!

Catering dietetyczny to nie tylko trend — to sposób na zdrowy tryb życia

0
Catering dietetyczny to nie tylko trend

Ach, te ociekające tłuszczem kiełbasy. Te pierogi obsypane skwarkami. Te żeberka, te lukrowane tarty… Koniec z tym! Dosyć, finito, kaput! Odżywiać trzeba się ze zdrowym rozsądkiem, co powinno dotyczyć obiadów w pojedynkę, imprez rodzinnych oraz bardziej oficjalnych sytuacji biznesowych. Profesjonalny catering dietetyczny pozwoli ci nie tyle rzucić precz te wszystkie zbędne kilogramy, ile również zadbać o podniebienia swoich gości. Zaintrygowana? 🙂

Zdrowe odżywianie na profesjonalnym poziomie

Czym powinien się charakteryzować profesjonalny catering dietetyczny? Powinnaś wiedzieć, że proces przygotowania posiłków z kategorii fit catering to nie byle sztuka. Chodzi nie tyle o zdrowe odchudzanie, ile również utrzymanie wysokiego poziomu satysfakcji kulinarnej. Smaczne posiłki to absolutny fundament. Nietolerancje pokarmowe klientów to również ważny czynnik, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę przy doborze diety. Musi być optymalnie wyważona i składać się wyłącznie z wartościowych składników. W praktyce oznacza to, że twoja dieta slim będzie posiadać zawsze świeże warzywa w obecności roślin strączkowych, a do tego ryby, pełne witamin owoce, kasze ze zbóż naturalnie bezglutenowych oraz lekkie mięso, które zostało przygotowane zgodnie z radami dietetyków klinicznych. To wszystko z dostawą do domu, oczywiście.

Zdrowa dieta pudełkowa, czyli jak zawrzeć odpowiednią kaloryczność w kilku ekologicznych pudełkach

Chcesz schudnąć, jasne. Pora zmienić zwyczaje i zacząć zdrowy styl życia — dobry pomysł. Planujesz więc rozpocząć dietę pudełkową, ale nie wiesz jeszcze, z czym to się je? Odpowiedź jest bardzo prosta: ze wszystkim, co dla ciebie najlepsze. Diety pudełkowe to bowiem nieodłączny element nowoczesnego cateringu dietetycznego, którego głównym zadaniem jest zoptymalizowanie potrzeb żywieniowych, aby umożliwić ci zrzucenie zbędnych kilogramów oraz — a może przede wszystkim — utrzymanie uśmiechu na twarzy. Dobre samopoczucie to istotny element każdej diety pudełkowej.

A fit catering na imprezy? Jest w ogóle taka opcja?

A czemu ma jej nie być? Skoro da się przygotować zdrowe posiłki na potrzeby jednej osoby, można to zrobić dla wielu jednocześnie. Ale rodzaj diety pudełkowej na imprezach nie może być przecież całkowicie przypadkowy. Musisz pamiętać, aby wybrać catering dietetyczny odpowiednio wcześnie, żeby zamówienie mogło zostać zrealizowane w myśl indywidualnych zapotrzebowań żywieniowych twoich gości.

Najlepszy catering dietetyczny w powiecie białostockim… i nie tylko

Dieta pudełkowa Warszawa, tani catering dietetyczny Białystok… zapewne wstukałaś w Google wiele podobnych haseł, które w końcu doprowadziły cię na niniejszy artykuł. Mamy dla ciebie dobrą wiadomość: twoje poszukiwania właśnie się skończyły! Zajrzyj na stronę https://www.fit-bag.pl/plany-odzywiania/ i przekonaj się, że jesteśmy w stanie zadbać o twoje potrzeby na terenie całego powiatu białostockiego oraz Warszawy. Mamy szeroki wybór diet. A jeśli masz taką potrzebę, wspólnie z naszym dietetykiem pomożemy ci zaprojektować optymalny plan odżywiania oraz pudełkowe jedzenie w sam raz dla ciebie, a potem sami dostarczamy catering dietetyczny w każdych ilościach i pod każde drzwi, które nam wskażesz. Wejdź zatem na naszą stronę, odwiedź panel klienta, zostaw swoje preferencje w formularzu zamówienia i gotowe. Warto nam zaufać, bowiem dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci jedli smacznie, zachowując przy tym szczupłą sylwetkę. Grubości portfela, ma się rozumieć, to już nie dotyczy 😉

Dermatologia estetyczna – sposób na piękną skórę

0
Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny estetycznej. I nie ma w tym nic dziwnego — jest to bowiem dział zajmujący się poprawą nie tylko wyglądu, ale i zdrowia skóry. Jakie zabiegi dermatologii estetycznej cieszą się największą popularnością? Gdzie wykonuje się takie zabiegi?  

Piękna cera o idealnym kolorycie, bijąca zdrowym blaskiem to marzenie większości osób. To właśnie ona gwarantuje nam wspaniały i promienny wygląd. To dzięki niej wyglądamy świeżo i młodo. Niestety, lecz nasza skóra twarzy zwykle jednak tak nie wygląda. Większość osób zmaga się na co dzień z różnymi problemami — od niewielkich jak drobne zmarszczki, poprzez przebarwienia, aż po poważne zmiany trądzikowe. Leczeniem chorób skóry zajmuje się oczywiście dermatologia, natomiast poprawianiem jej wyglądu, dermatologia estetyczna. Dowiedzmy się, jakie możliwości ma ta gałąź dermatologii.

Czym zajmuje się dermatologia estetyczna?

Dermatologia estetyczna to dziedzina dermatologii, która zapewnia bardzo szerokie możliwości. Zajmuje się ona przede wszystkim działaniami, które przyczyniają się do poprawy wyglądu skóry. W przeciwieństwie do klasycznej dermatologii ta estetyczna nie obejmuje swym zakresem leczenia wszelkich zmian i chorób skórnych. Dzięki niej natomiast można w łatwy sposób zniwelować wszelkie szkody, jakie zostały wywołane na skórze przez tego typu problemy.

Dermatologia estetyczna to obszar medycyny, dzięki któremu można zadbać o wygląd skóry. Oferuje ona wiele wspaniałych zabiegów, które pozwalają w szybki sposób zniwelować wszelkie defekty skórne, takie jak blizny, zmarszczki, czy przebarwienia. Dzięki nim można zyskać nie tylko poprawę wyglądu i jędrności cery, ale również poprawę samooceny — bo jak wiadomo, wygląd skóry ma na nią ogromny wpływ.

Gdzie wykonać zabiegi z dziedziny dermatologii estetycznej?

Zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej należy wykonywać zawsze pod okiem specjalisty. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ używa się do nich różnego rodzaju substancji chemicznych, a także specjalistycznych urządzeń, których obsługa wymaga odpowiednich umiejętności. Co więcej, jedynie lekarz medycyny estetycznej może zapewnić pełne bezpieczeństwo i skuteczność takich zabiegów. Dlatego też, chociaż coraz częściej można spotkać się z tym, że podobne zabiegi oferują także zwykłe salony kosmetyczne, to unikajmy takich miejsc?

Gdzie więc korzystać z dermatologii estetycznej? Najlepiej w sprawdzonych klinikach dermatologii estetycznej, takich jak SIM-MED. Ta klinika specjalizuje się nie tylko w medycynie estetycznej, ale i w dermatologii. Dzięki temu można w jednym miejscu zarówno wyleczyć problemy skórne, jak i pozbyć się ich skutków ubocznych widocznych na twarzy.

Najpopularniejsze zabiegi dermatologii estetycznej

Dermatologia estetyczna oferuje niezwykle duży wybór zabiegów medycyny estetycznej. Oferty takich zabiegów są bardzo zróżnicowane. Różnią się efektem, jaki zapewniają, sposobem wykonania, czasem ich trwania, czy też trwałością uzyskanego rezultatu. Wśród nich znajdziemy zarówno zabiegi, których celem jest poprawa kondycji i ujędrnienie skóry, jak i takie, które umożliwiają redukcję różnego rodzaju defektów. Dzięki temu każdy pacjent może znaleźć zabieg idealnie dopasowany do jego indywidualnych potrzeb.

Choć wybór wśród zabiegów dermatologii estetyczne jest ogromny, to jednak wśród nich znajdują się takie, które cieszą się szczególną popularnością wśród pacjentów. Do takich zabiegów należą między innymi:

 • peelingi chemiczne
 • Dermapen
 • mezoterapia idłowa
 • wypełnianie kwasem hialuronowym
 • toksyna botulinowa.

ZOBACZ TEŻ