środa, Grudzień 11, 2019

Kredki i konturówki do ust, do czego służą?

0
konturówka do ust - jak ją używać?

Aby makijaż naszych ust był kompletny, należy wykończyć go kredką lub konturówką do ust. Takie zakończenie pozwala uzyskać idealny kontur ust i delikatnie jest w stanie wyrównać dysproporcje warg.

Jak wykonać makijaż ust, za pomocą kredki lub konturówki do ust?

Makijaż ust wykonujemy zawsze na sam koniec całego makijażu. Przed przystąpieniem do malowania ust, należy je odpowiednio przygotować. Jak? Powinno wykonać się delikatny peeling i porządnie je nawilżyć. Nawilżenie jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym. Jeżeli nasze usta będą w złej kondycji, każdy makijaż będzie prezentował się fatalnie.

Rozpoczynając makijaż ust, należy najpierw wykonać obrys ust za pomocą kredki lub konturówki do ust. Wtedy uzyskamy idealny kształt. Jeżeli zależy nam na lekkim powiększeniu ust, powinniśmy linię rysować trochę za brzegiem warg.
Z kolei jeżeli mamy duże usta, a zależy nam na ich pomniejszeniu, linię należy rysować przed brzegiem warg. Obrysowywanie ust zawsze zaczynamy od kącików. Kredkę prowadzimy lekko, bez dociskania.

Kredki i konturówki do ust, do czego służą?

Gdy już uzyskałyśmy ten wymarzony kształt, możemy przejść do aplikacji szminki. Ważne jest, żeby za pomocą palca, lub pędzelka połączyć ze sobą konturówkę ze szminką. Jeżeli tego nie zrobimy, uzyskamy bardzo nienaturalny efekt.
Po połączeniu ze sobą kosmetyków, należy odcisnąć nadmiar szminki na chusteczce. Dzięki temu, szminka będzie dłużej się trzymała.
W ciągu dnia jeżeli makijaż naszych ust będzie wymagał poprawki, należy nałożyć tylko szminkę. Konturówka, jest trwałym kosmetykiem, więc nie powinna się zetrzeć.

Dla kogo konturówka jest niezbędna?

Konturówki do ust szczególnie poleca się osobom, które mają małe, wąskie usta oraz takim, które mają niewyraźny lub nierówny kształt ust.
Dzięki konturówce możemy zmienić wygląd naszych ust, staną się zmysłowe i seksowne. Należy pamiętać, żeby konturówka była zawsze zbliżona kolorem do koloru szminki. Tylko tak uzyskamy naturalny efekt. Korzystać z konturówki może każda kobieta, jednak musi robić to precyzyjnie i z rozsądkiem.

Przeczytaj też: https://www.moda.info.pl/blyszczyki-do-ust-czy-sa-trwale/

Dbaj o zdrowie

0
Dbaj o zdrowie

Każdy wie, że zdrowie człowieka to bardzo ważna rzecz. Niezależnie od tego, czy mamy tutaj na myśli zdrowie psychiczne, fizyczne, a może duchowe, to ważnym elementem jest pielęgnacja każdego z nich. Jeżeli którykolwiek z tych trzech zostanie zaniedbany, może okazać się, że w pewnym momencie naszej egzystencji poczujemy pustkę, którą nie do końca będziemy w stanie wiedzieć jak zapełnić. W tym miejscu, pojawia się pomoc od strony zarówno duchownych jak i psychoterapeutów. Z kolei, kiedy chcemy dojść do optymalnego poziomu zdrowia fizycznego, mamy do dyspozycji lekarzy, trenerów i dietetyków, którzy są jak najbardziej chętni, żeby pomóc nam w tej materii. Prawda jest taka, że to od nas w dużej mierze zależy, czy będziemy szczęśliwi, piękni i zdrowi, a może brzydcy, schorowani i w ciągłych stanach depresyjnych.

Mając świadomość odpowiedzialności, która spoczywa na naszych barkach, warto pamiętać o tym, że w departamencie ludzkiego zdrowia, statystycznie, najbardziej zawodnym układem w ludzkim ciele jest zdecydowanie układ krwionośny. Doprowadzenie go do optymalnego stanu funkcjonowania, polega między innymi na regularnych wizytach u doktora i przeprowadzaniu na sobie określonych badań kontrolnych. Warto jednak mieć świadomość tego, że pomiar ciśnienia skurczowego oraz rozkurczowego krwi, to pierwsze z elementów, które poza tętnem mówią o stanie zdrowia naszego układu krwionośnego, które można mierzyć we własnym zakresie.

Po wpisaniu frazy: „polecane ciśnieniomierze” w wyszukiwarce internetowej, można zauważyć dużą ilość możliwości wyboru optymalnego urządzenia do pomiaru podstawowych czynności naszego serca. Polecane ciśnieniomierze mogą kosztować oczywiście trochę więcej, niż sprzedawane seriami w marketach tańsze odpowiedniki, jednak inwestując w sprawdzony przez innych ludzi sprzęt, zmniejszamy prawdopodobieństwo powstania problemu związanego ze złym funkcjonowaniem układów pneumatycznych i elektrycznych w oprzyrządowaniu. Pamiętajmy, że zarówno w pracy inżyniera, naukowca, jak i każdego człowieka na co dzień, ważnym jest, żeby mieć pewność narzędzia pomiarowego. Jeżeli nie jesteśmy w stu procentach pewni, że dane oprzyrządowanie działa jak należy, nigdy nie będziemy mogli być pewni, że robimy coś dobrze. Zawsze pozostanie w nas ziarno niepewności. Pamiętajmy jednocześnie o tym, że tak jak napisałem na początku tego artykułu, zdrowie jest najcenniejszym darem jaki dostaliśmy przy narodzinach i warto o nie dbać. Jest to swojego rodzaju obowiązek nas względem Boga, za to że obdarzył nas takim prezentem.

Zakup dobrego ciśnieniomierza, może pomóc w dużym stopniu polepszyć pośrednio stan naszego zdrowia, poprzez świadomość posiadania rzetelnych pomiarów naszych właściwości kardiologicznych. Zarówno sportowcy jak i zwykli ludzie powinni kontrolować swoje zdrowie na wiele sposobów. Często to właśnie poprzez przeprowadzanie rzetelnych i regularnych pomiarów, jesteśmy w stanie wcześniej zdiagnozować ewentualne problemy powiązane z naszym zdrowiem, co jest kwestią bardzo pożądaną. Reasumując, dbajmy o siebie i bądźmy świadomi tego, co dzieje się wewnątrz nas, a wszystko powinno być dobrze.

Jak przekonać alkoholika do leczenia?

0
Jak przekonać alkoholika do leczenia

Wydawałoby się, że każdy człowiek cierpiący na jakąkolwiek chorobę sam powinien dążyć do uzyskania pomocy. Ta zasada nie dotyczy jednak osób uzależnionych – w ich przypadku mechanizm iluzji i zaprzeczania skutecznie uniemożliwia zdanie sobie sprawy ze skali problemu, a tym samym również dostrzeżenie potrzeby podjęcia terapii. I tu pojawia się pytanie nurtujące wielu bliskich nałogowców: jak przekonać alkoholika do leczenia?

Zdobądź wiedzę

Wielu z nas fałszuje swój obraz rzeczywistości, mimowolnie starając się widzieć ją w jak najjaśniejszych barwach. Często nie dopuszczamy do siebie myśli o tym, że bliska nam osoba jest uzależniona, przez co stajemy się podatni na jej manipulację. A nawet jeśli dostrzegamy problem, zwykle nie mamy pojęcia o mechanizmach alkoholizmu, jego typowych objawach i zmianach, jakie zachodzą w psychice pod jego wpływem. Dlatego zanim spróbujemy przekonać alkoholika do leczenia, musimy zdobyć jak najszerszą wiedzę na temat tej choroby. Z pewnością pomoże nam to w formułowaniu argumentów podczas dyskusji i krytycznej ocenie tłumaczeń rozmówcy.

Nie ulegaj emocjom

Alkoholizm w rodzinie to bardzo trudna sytuacja, która rzutuje na życie i samopoczucie wszystkich jej członków. Bliscy osób uzależnionych zwykle mają do nich wiele pretensji, jednak próba przekonania alkoholika do leczenia to nie czas na rzucanie oskarżeń czy słowne potyczki. Jeśli chcemy, by nasze słowa naprawdę trafiły do chorego i dały mu do myślenia, musimy wypowiadać je spokojnie i z życzliwością. Nałogowiec musi uwierzyć, że nasze zastrzeżenia nie są wynikiem „czepiania się”, a wynikają ze szczerej troski o jego zdrowie. Jeśli potrzebujemy się wyżalić lub wyładować trudne emocje, przed konfrontacją z alkoholikiem warto porozmawiać z zaufanym przyjacielem lub terapeutą, który udzieli nam stosownych wskazówek.

Spokojnie porozmawiaj

Do rozmowy mającej na celu przekonanie alkoholika do leczenia trzeba się dobrze przygotować. Najlepiej już wcześniej zastanowić się, co chcemy powiedzieć i jak ubrać to w słowa, by zostać dobrze zrozumianym. Ważne, by w trakcie rozmowy nałogowiec był trzeźwy. Należy wybrać dogodny moment, podczas którego nikt nie będzie się spieszył i nie będzie miał głowy zaprzątniętej innymi sprawami. Zamiast odwoływać się do emocji i swoich reakcji na rozmaite zachowania chorego („Sprawiłeś mi dużą przykrość!”, „Wkurzyłem się na ciebie”, „Kiedy jesteś pijany, wzbudzasz we mnie obrzydzenie”), najlepiej mówić o obiektywnych faktach i zdarzeniach, których byliśmy bezpośrednimi świadkami („Z powodu kaca nie poszedłeś do pracy”, „Przewróciłeś się na stół na urodzinach kuzynki”, „Nakrzyczałeś na dzieci”). Takie argumenty zdecydowanie trudniej podważyć, ponieważ nie podlegają interpretacji i nie są tak subiektywne jak nasze uczucia.

Zorganizuj interwencję kryzysową

Jeśli rozmowa w cztery oczy nie pomoże, można spróbować sięgnąć po metodę zwaną interwencją kryzysową. Jest to spotkanie kilku osób z bliskiego otoczenia osoby uzależnionej, którym zależy na jej dobru i które są gotowe podzielić się z nią własnymi obserwacjami na temat jej picia. W tym przypadku obowiązują podobne zasady: alkoholik musi być trzeźwi, zaś cała rozmowa powinna przebiegać w atmosferze troski, bez niepotrzebnych oskarżeń czy awantur. Najlepiej już wcześniej zdobyć kontakt do dobrego ośrodka leczenia uzależnień, by był pod ręką na wypadek, gdyby chory zdecydował się na przyjęcie pomocy.

Przeczytaj też: Leczenie alkoholizmu – ile trwa?

Zadbaj o siebie

Chyba każdy z nas zna metaforę związaną ze środkami bezpieczeństwa stosowanymi w samolocie: najpierw musimy założyć własną maskę tlenową, a dopiero potem możemy pomagać innym. W życiu jest bardzo podobnie: nie można troszczyć się o inne osoby, zaniedbując przy tym własne dobro. Bliscy alkoholików często skupiają wokół niego całe swoje życie, przez co wpadają we współuzależnienie. W efekcie zamiast przekonywać alkoholika do leczenia, wręcz wspierają go w destrukcyjnych zachowaniach. Chcąc pomóc bliskiej osobie, nie możemy chronić jej przed skutkami uzależnienia, np. poprzez sprzątanie po niej, wyręczanie w obowiązkach, spłacanie długów czy tłumaczenie jej zachowania przed innymi. Dbajmy o swoje potrzeby, realizujmy pasje, nie izolujmy się od przyjaciół, a jeśli tego potrzebujemy, zgłośmy się na terapię dla osób współuzależnionych. Bliscy osób dotkniętych uzależnieniem również zasługują na pomoc i wsparcie w tej niezwykle trudnej sytuacji.

https://uzaleznienia-terapia.pl/cennik/

Co warto wiedzieć o diecie 6-pack?

0
Co warto wiedzieć o diecie 6-pack?

Jeśli chcesz spalić tkankę tłuszczową i wyrzeźbić mięśnie, połącz regularne treningi ze zdrową dietą. Nasz catering dietetyczny proponuje m.in. dietę 6-pack. Nie masz już ochoty pić koktajli białkowych? Zobacz, jak wygląda prawidłowo skomponowana dieta.

Kalorie

Nasi specjaliści wyliczą Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i wezmą pod uwagę twoją aktywność fizyczną, wiek, płeć, wagę i wzrost. W przypadku cateringu dietetycznego 6-pack liczenie kalorii jest kluczowe. Większość osób rozpoczynających odchudzanie, zaczyna tracić tkankę tłuszczową, przy spożyciu 13 kalorii na pół kilograma masy ciała. Pod warunkiem, że ćwiczą 3-5 razy w tygodniu. Musisz się też liczyć z tym, że z biegiem czasu twoje zapotrzebowanie kaloryczne zmniejszy się. Warto odchudzać się pod okiem specjalistów, wtedy nie musisz się martwić, że Twój metabolizm spowolni.

Białko i węglowodany

Jeśli celujesz w 6-pack, pamiętaj, że poziom białka w cateringu dietetycznym powinien być wysoki. Zwiększy tempo metabolizmu. Zapobiega również utracie beztłuszczowej masy mięśniowej, która towarzyszy zwykle dietom niskokalorycznym. Dzięki temu nie będziesz ciągle czuć się głodny. Węglowodany od wielu lat budzą wiele kontrowersji. Odgrywają jednak bardzo ważną rolę. Jazda na rowerze może przynieść świetne rezultaty. W ten sposób spalasz tkankę tłuszczową i pozbywasz się nadmiaru wody z organizmu, dzięki temu wyglądasz szczuplej. Musisz jednak uważać, jeśli dostarczasz zbyt mało węglowodanów przez długi czas, poziom energii zaczyna spadać. Pragnienie staje się bardzo silne, a tempo spoczynkowego metabolizmu obniży się. Dlatego specjaliści przygotowujący catering dietetyczny, zalecają, by jeść 25-50 gramów węglowodanów zarówno przed, jak i po treningu.

Tłuszcze

Wreszcie, musisz pamiętać o tłuszczach. Jeśli chcesz wyrzeźbić ładne mięśnie, musisz jeść ich mniej. Ogranicz tłuszcze do zaledwie kilku kilogramów na posiłek. Catering dietetyczny zawiera tłuszcze tylko z najzdrowszych źródeł, takich jak nasiona lnu, olej lniany, oliwa z oliwek, orzechy, tłuste ryby i olej rybny.

Pamiętaj, że długoterminowa dieta podtrzymująca może dostarczać więcej tłuszczu do organizmu (minimum 15% całkowitej liczby kalorii). Unikaj tłuszczu bezpośrednio przed i po treningu. W przeciwnym razie spowolnisz cały proces trawienia. Posiłki okołotreningowe powinny składać się wyłącznie z białek i węglowodanów. Następnie możesz dodać 4-7 gramów tłuszczu do 3-5 innych posiłków w ciągu dnia, w zależności od Twojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego.

Depilacja laserowa – czy warto?

0
Depilacja laserowa - czy warto?

Brak owłosienia na wybranych partiach ciała to marzenie każdej kobiety. Radą na to jest depilacja laserowa. Jak przygotować się do pierwszej wizyty i co trzeba wcześniej wiedzieć?

Buty profilaktyczne i ortopedyczne – podstawowe różnice

0
Buty profilaktyczne i ortopedyczne – podstawowe różnice

Obuwie profilaktyczne i ortopedyczne to dwie odmiany butów medycznych, które często są ze sobą mylone. Oba rodzaje przeznaczone są do innych celów i odgrywają inną rolę przy procesie rozwoju stóp oraz terapii schorzeń. Poniżej sprawdzamy podstawowe różnice oraz zastosowanie!

Buty profilaktyczne

Jeśli stopa dziecka ma prawidłowy kształt i wymiary, w niektórych przypadkach wykorzystuje się obuwie profilaktyczne. Jego podstawowym zadaniem jest zapewnienie odpowiednich warunków do prawidłowego rozwoju oraz zapobieganie powstawaniu deformacji czy dolegliwości. Charakteryzuje się specjalnym, wyprofilowanym kształtem umożliwiającym zastosowanie wkładki ortopedycznej, jeśli nastąpi taka konieczność. Co ważne, ich wygląd nie odbiega od standardowych butów, co wpływa korzystnie na komfort użytkowania wśród rówieśników. Budowa obejmuje zwykle trzy paski umożliwiające precyzyjną regulację oraz dokładne dopasowanie do stopy, a tylna część jest odpowiednio usztywniona, co sprzyja utrzymaniu stabilizacji, zapobiegając wykoślawieniu.

Buty ortopedyczne

Z kolei obuwie ortopedyczne przeznaczone jest to terapii powstałych schorzeń. Zwykle wykorzystywane jest wtedy, gdy pragnie się dokonać korekcji odwracalnego zniekształcenia stopy, a także dla zapewnienia komfortu, ochrony oraz właściwego podparcia przy utrwalonym zniekształceniu. Buty tego typu sprawdzają się również wtedy, gdy terapia ma zapobiec pogłębianiu defektu, jak i wówczas, gdy potrzebne jest wyrównanie skrócenia kończyny dolnej. Buty ortopedyczne odbiegają nieco bardziej wyglądem od klasycznego obuwia. Najczęściej można spotkać się z modelami z obcasem Thomasa, które supinują tyłostopie w przypadku stopy płasko-koślawej. Z kolej modele z odwróconym obcasem Thomasa są podwyższone od strony bocznej oraz wydłużone od przodu. Stanowią remedium na takie dolegliwości jak szpotowatość stępu lub nadmierne występowanie skręceń stawu skokowego. Innym popularnym rozwiązaniem jest obuwie redresyjne, które koryguje kształt stopy przy leczeniu zespołu stopy przywiedzionej oraz końsko – szpotawej. Buty ortopedyczne występują także czasem w połączeniu z ortezą (aparat ortopedyczny, stabilizujący staw).

Duży, komfortowy wybór

Na rynku możemy obecnie znaleźć wiele ciekawych modeli obuwia, które pomoże nam zarówno w profilaktyce, jak i terapii schorzeń. Tutaj znajdziesz kilka interesujących rozwiązań https://pantofelek-sklep.pl/. Zarówno jeśli idzie o buty profilaktyczne, jak i ortopedyczne, producenci dają pacjentom bardzo duży wybór. Dzięki temu można zadbać o właściwe ułożenie stopy oraz zyskać ogromne wsparcie w walce z problemami, równocześnie nie rezygnując z korzystnego wyglądu.

Sekret urody indyjskich kobiet

0
Sekret urody indyjskich kobiet

Stare, indyjskie receptury o korzennych, ziołowych lub słodkich aromatach mają zastosowanie w kosmetykach, które kuszą i fascynują.

Aparat lingwalny – co to jest?

0
Aparat lingwalny - co to jest?

O pięknym i zdrowym uśmiechu marzy chyba każdy z nas. Dodaje on pewności siebie i jest doskonałą ozdobą twarzy. Niestety wiele osób zmaga się z krzywiznami zgryzu. Jedyną skuteczną metodą leczenia jest założenie aparatu ortodontycznego. Nie wszyscy pacjenci chcą lub mogą sobie pozwolić na widoczne mechanizmy. Dla takich osób świetnym rozwiązaniem są aparaty lingwalne czyli językowe, które montuje się od strony języka i nikt z otoczenia nie jest w stanie ich dostrzec.

Kiedy warto udać się na peeling chemiczny?

0
Kiedy warto udać się na peeling chemiczny?

Peeling twarzy, czy też dekoltu możemy wykonać w zaciszu własnego domu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że takie zabiegi cechują się niską skutecznością.

Rajstopy jako pełnoprawny dodatek w stylizacji

0
Rajstopy jako pełnoprawny dodatek w stylizacji

Do niedawna rajstopy traktowane były jako nic nieznaczący w stylizacji bieliźniany dodatek, który miał po prostu zakrywać nogi i być niewidoczny. Obecnie mając pełną gamę wzorów i kolorów rajstop możemy nimi nadawać swojej stylizacji charakteru, seksapilu, podkreślać nimi swoją osobowość. Szczególnie gdy zakładane są do krótkich minispódniczek.  

Rajstopy podkreślające indywidualizm

Pierwszy rodzaj rajstop, jaki należy omówić, to te, które są najbardziej charakterystyczne i dodają stylizacji zadziorności lub uroku. Ostatnio bardzo modnymi są rajstopy kabaretkowe, które oplatają nogi niczym sieć rybacka, jednak jest to znacznie milsza i bardziej elastyczna tkanina. Kabaretki zakładane są nie tylko pod sukienki czy spódnice, ale jako dodatek pod spodnie dżinsowe, szczególnie te z dużymi przetarciami. Czarne kabaretki o małych oczkach dodają takiej stylizacji zadziorności i rockowego stylu. Dziewczęcego uroku natomiast stylizacji nadadzą zaś rajstopy w kropki, a także te w niewinnym jasnym, beżowym i białym kolorze. Najczęściej posiadają one florystyczne wzory oraz koronkowe wstawki, wstążeczki i kokardki. Rajstopy są również bardzo erotycznym dodatkiem – nogi wydają się w nich niesamowicie gładkie, a dla niektórych stają się one wręcz fetyszem. Stąd też bardzo często rajstopy posiadają koronkowy pas, klin, a nawet całą część majteczkową z koronki.      

Zależne od pory roku

To, jakie reajstopy wybierzemy, zależne jest także od panującej pory roku. W letnich i wiosennych miesiącach najczęściej wybierane są te najcieńsze, czyli o grubości 6 do 20 DEN – jest to skrót oznaczający gęstość splotu włókien, za pomocą którego możemy określić także ciepło rajstop. W zimę zaś zazwyczaj wybierane są te od 40, po 60, 100, a nawet 300 DEN, które stanowią najgrubsze rajstopy na rynku. W lecie wybierane są cieliste, opalone i jasne kolory, w zimę zaś, w ciemnych – czarnym, granatowym czy brązowym. Powodzeniem cieszą się także te ciemne w kwieciste wzorki oraz imitujące pończochy, które są od nich o wiele wygodniejsze i nie wymagają pasa. Warto także zwrócić uwagę na te, które z tyłu posiadają pasek na całej długości, który doskonale wysmukla optycznie nogi.

Rajstopowy dresscode

Czasem jednak nie mamy wyboru i na co dzień, do pracy możemy założyć w zależności od pory roku tylko jeden rodzaj rajstop. W niektórych firmach wymagane jest noszenie ich nawet w upale – wtedy to wybierane są zazwyczaj cieliste, matowe rajstopy o grubości 15 DEN. Błyszczące i opalone nie są mile widziane, podobnie jak te we wzorki. W zimniejsze miesiące zaś dopuszczalne są jedynie czarne matowe rajstopy o splocie ok. 60 DEN. Dresscode związany z rajstopami jest ustalany po to, by każda z pracownic wyglądała podobnie, schludnie i czysto, a także, by nie wyróżniała się swym wyglądem, a rajstopy stanowiły tylko tło do eleganckiej stylizacji. Takie rajstopy również bardzo często są wybierane na imprezy, gdy to kreacja ma grać pierwsze skrzypce w całym looku.

ZOBACZ TEŻ