Alkemie

Okolica oka charakteryzuje się cienką skórą, małą ilością tkanki tłuszczowej oraz gruczołów łojowych. Wszystko to sprawia, że jest to dość specyficzna strefa na twarzy. Okolica oka także dość szybko się starzeje. Dlatego tak ważna jest tu właściwa pielęgnacja. Wiele kobiet sądzi, że jest to dość skomplikowane. Nic bardziej mylnego. Ważne jest, aby wiedzieć, jak robić to właściwie i jak odpowiednio dobierać kosmetyki pielęgnacyjne.

Pielęgnacja okolicy oka

W przypadku pielęgnacji okolicy oka bardzo ważny jest dobór właściwych kosmetyków pielęgnacyjnych. Przede wszystkim powinny być to kosmetyki, którego do tego przeznaczone. Tu znakomicie sprawdzą się produkty marki Alkemie. Pielęgnację rozpocząć należy od delikatnego wklepywania kremu opuszkami palców serdecznych. Wybór palców nie jest tu przypadkowy. Opuszki palców serdecznych mają bowiem mniejszą siłę nacisku w porównaniu z innymi palcami dłoni. Ważne jest także, aby kosmetyk nanoszony był zarówno na górną, jak i na dolną skórę okolicy oka. Pamiętać trzeba również, aby taka pielęgnacja stosowana była rano i wieczorem.

Demakijaż

Na koniec dnia większość kobiet wykonuje demakijaż. Istotne jest, aby zawsze robić to bardzo delikatnie. Skóra nie powinna być zbyt mocno pocierana. Do demakijażu stosowane powinny być również delikatne produkty kosmetyczny. Tu znów uwagę warto zwrócić na asortyment marki kosmetycznej Alkemie. Dla właściwej pielęgnacji okolicy oka dobrze jest wybrać kosmetyk do demakijażu zawierający w swoim składzie składniki łagodzące podrażnienia. Produkt należy nanieść na płatek kosmetyczny, a następnie przyłożyć do oka na kilka minut. Dzięki temu można mieć pewność, że kosmetyk będzie miał odpowiednią ilość czasu, aby zadziałać.

Ochrona okolic oka

Oprócz pielęgnacji bardzo ważna jest także właściwa ochrona okolicy oka. Mowa tu przede wszystkim o skutecznej ochronie oczu przed promieniowaniem UV. Pomóc może w tym krem SPF50 marki Alkemie. Zaletą tego kremu jest fakt, iż nie migruje on do oczu. Nie ma zatem ryzyka, że oczy mogą zacząć piec lub łzawić. Krem nanoszony powinien być codziennie i co ważne, niezależnie od aktualnej pory roku. Taka ochrona stosowana powinna być nie tylko latem. Za to w okresie letnim oprócz stosowaniu kremu warto także nosić dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne.

Okolice oka to bardzo wrażliwa część twarzy. Dlatego tak ważna jest właściwa pielęgnacja i ochrona. Powyższe wskazówki z pewnością w tym pomogą. Jak także wspomniano, nie można zapomnieć o prawidłowym doborze produktów kosmetycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here