Każdego dnia, przed pójściem spać, musimy zatroszczyć się o czystość i higienę skóry naszej twarzy, dlatego ważne jest, aby pozbyć się resztek makijażu, a następnie przygotować skórę do kuracji np. kremem podczas snu. Każda rutynowa pielęgnacja skóry powinna być delikatna i naturalna. Jak pięknieć podczas snu?

Dlaczego pielęgnacja skóry w nocy jest tak ważna?

Wszyscy wiemy, że powinniśmy umyć twarz przed pójściem spać i dokładnie usunąć makijaż. Czy wiesz, że Twoja codzienna, a właściwie nocna rutyna, może wpływać na wygląd skóry następnego dnia?

Istnieje kilka celów pielęgnacji skóry, które można łatwo osiągnąć wieczorem, w tym:

  • Usuwanie zanieczyszczeń środowiska ze skóry
  • Umożliwienie odmłodzenia skóry przy pomocy np. kremów przeciwzmarszczkowych, liftingujących, nawilżających, odżywczych
  • Przywracanie warstwy wilgoci w skórze
  • Korygowanie wad np. leczenie zmian skórnych

Piękniej podczas snu – oczyszczenie skóry twarzy, dokładny demakijaż

Każdego dnia zmywaj makijaż i usuwaj oleje, które zebrałeś na twarzy. Możliwe, że rano zastosowałaś zbyt wiele produktów do pielęgnacji skóry i możesz mieć odrobinę brudu na twarzy, w zależności od codziennych czynności. Koniecznie zmywaj to wszystko bardzo dokładnie i skrupulatnie. Absolutnie nie myśl nawet o położeniu się do łóżka zanim nie wykonasz tej czynności.

Piękniej podczas snu – złuszczanie, peeling

Znajdź czas na codzienne złuszczanie skóry. W tym celu nie musisz używać bardzo „agresywnych” peelingów, które zaleca się stosować 1 -2 razy w tygodniu, w zależności od składu preparatu i działania. Do codziennej pielęgnacji wybierz po prostu delikatny eksfoliator z kwasem cytrynowym lub z bardzo drobnymi naturalnymi składnikami roślinnymi, dzięki czemu możesz łatwo pozbyć się martwych komórek skóry.

Piękniej podczas snu – zastosuj serum odżywcze

Na świeżo oczyszczoną i złuszczoną skórę twarzy nałóż odżywczą i leczniczą odżywkę na noc. Możesz wybrać na przykład preparat z witaminą C, kwasem hialuronowym, witaminą B5 i innymi składnikami roślinnymi. Te surowce są skoncentrowane dzięki składnikom aktywnym, dzięki czemu zapewniają głębokie nawilżenie i „umieszczają” ważne składniki odżywcze bezpośrednio tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Piękniej podczas snu – nawilżenie skóry

Każdej nocy, nawet po zastosowaniu odżywki na noc na twarz, będziesz musieć nawilżyć skórę. Nie ma znaczenia, czy masz tłustą skórę, ponieważ każdy rodzaj cery potrzebuje wilgoci zapobiegającej wysychaniu, a skóra tłusta jest skórą, która jest naprawdę odwodniona, więc nadmiernie to kompensuje wytwarzając zbyt dużo oleju. Kremy nawilżające można stosować w celu zwiększenia nawodnienia okolic oka, obszaru, w którym często występują drobne linie i zmarszczki.

Piękniej podczas snu – usuwanie zanieczyszczeń osiadających na skórze podczas całego dnia

Od zanieczyszczeń środowiska, takich jak spaliny pojazdów po proste zabrudzenia i tłuszcze przenoszone z dłoni lub okularów, twoja skóra w rzeczywistości gromadzi dużo substancji, które należy oczyścić przed snem. Sen to czas, w którym twoja skóra uzupełnia się i leczy wszelkiego rodzaju obrażenia. Nie można tego zrobić skutecznie, jeśli pory są zablokowane. Dlatego pierwszym krokiem w pielęgnacji skóry w nocy jest zawsze oczyszczanie brudu i tłuszczu.

Piękniej podczas snu – uzupełnij niedobory w skórze

Po dokładnym oczyszczeniu skóry należy przywrócić jej równowagę. Krem na noc lub inny lekki krem ​​nawilżający to idealne rozwiązanie do przywracania skórze zdrowych olejków. Nawet delikatne środki do czyszczenia skóry mają potencjał, aby usunąć naturalną warstwę ochronną skóry; ta warstwa pomaga chronić przed uszkodzeniami słonecznymi i innymi formami szkód.

Piękniej podczas snu – maseczka

W nocy podczas snu następuje naprawa i regeneracja komórek, co sprzyja lepszemu wchłanianiu się kosmetyków. Maseczkę nakładaną na twarz najlepiej stosować raz w tygodniu. Przed takim zabiegiem należy głęboko oczyścić twarz, a następnie nałożyć dość grubą warstwę nawilżającej maseczki.

Piękniej podczas snu – nie śpij na twarzy!

Jeśli zasypiasz na brzuchu lub na boku, poduszki i prześcieradła mogą pozostawiać niezbyt ładne wgniecenia na policzkach, gdy rano budzisz się z głębokiego snu. Jeszcze gorsza może okazać się dla Ciebie informacja, iż badania pokazują, że z biegiem czasu, wywierając nacisk na twoją twarz, spanie twarzą do pościeli może prowadzić do zmarszczek. (Na przykład, jeśli zawsze śpisz po swojej prawej stronie, po prawej stronie twarzy może pojawić się więcej zmarszczek.) Spanie na plecach może wspomóc Twoją walkę o twarz bez dużej ilości zmarszczek.

Zaleca się także stosowanie odpowiednich poszewek na pościel. Do poduszek na których bezpośrednio kładziemy głowę podczas snu, polecany jest jedwab.

Piękniej podczas snu – użyj nawilżacza powietrza

Utrzymywanie wilgoci w powietrzu pomoże zapobiec wysuszeniu skóry. Pamiętaj, aby co wieczór napełniać nawilżacz odpowiednią ilością wody, aby jej nie zabrakło po 5 minutach od rozpoczęcia „zabiegu”. Jeśli nawilżacz stał napełniony wodą przez kilka dni i nie był używany – wylej tę wodę i wlej świeżą. Do tej mogły dostać się już drobinki kurzu lub innych zanieczyszczeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here