Peelingi w salonie kosmetycznym

Peelingi to jedne z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, które można prowadzić nie tylko domu, ale także w salonie kosmetycznym.

Systematyczne złuszczanie naskórka, czyli peeling jest zabiegiem powszechnie stosowanym w kosmetologii, a także w dermatologii. Jego głównym celem jest usunięcie martwych komórek naskórka. Do dyspozycji jest szeroka gama różnych peelingów do użytku domowego, ale taki zabieg może przeprowadzić też kosmetyczka w salonie kosmetycznym.

Jakie rodzaje peelingów wyróżniamy? Kiedy warto się na nie zdecydować? Na czym dokładnie polegają peelingi prowadzone w gabinetach kosmetycznych?

Kiedy warto skorzystać z peelingu?

Peeling to zabieg złuszczania naskórka, który pozwala także na dogłębne oczyszczanie skóry oraz na zmniejszenie widocznych na niej niedoskonałości.

Za pomocą peelingów można zmniejszyć lub zlikwidować:

  • zrogowaciały naskórek
  • zaskórniki
  • rozszerzone pory
  • łojotok
  • przebarwienia
  • blizny
  • płytkie zmarszczki
  • wiotkość skóry
  • zszarzały kolor cery

Rodzaje peelingów – mechaniczne i chemiczne

Zabieg ten może być prowadzony z wykorzystaniem różnych kosmetyków oraz akcesoriów, w tym także specjalistycznego sprzętu dostępnego tylko w salonach kosmetycznych.

Złuszczanie można podzielić zatem na dwie kategorie:

  • peelingi mechaniczne
  • peelingi chemiczne

W przypadku peelingów mechanicznych kosmetyczka stosuje specjalne substancje ścierne, które ścierają mechanicznie wierzchnią warstwę martwego naskórka. Z kolei peelingi chemiczne wykorzystują substancje rozpuszczające naskórek oraz powodujące jego stopniowe złuszczenie dla odsłonięcia czystej skóry.

Dobry salon kosmetyczny może zaproponować swoim klientom zarówno peelingi mechaniczne, jak również te chemiczne. Dobór odpowiedniego typu peelingu pozwala na uzyskanie właściwego efektu, a przy tym nie powoduje nadmiernego podrażnienia skóry.

Przykładowe rodzaje peelingów prowadzonych w salonach kosmetycznych można znaleźć na stronie internetowej Gabinetu Kosmetycznego i Medycyny Estetycznej Cliniqmed z Krakowa.

Peelingi w salonie kosmetycznym – co wybrać?

W salonie kosmetycznym można skorzystać z pełnej palety zabiegów złuszczających, które dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb i stanu skóry klienta.

Popularne rodzaje peelingów stosowanych w gabinetach:

  • mikrodermabrazja
  • peeling kawitacyjny
  • peeling migdałowy
  • peeling azelainowy
  • peeling ferulowy

Czym dokładnie są powyższe rodzaje peelingów?

Mikrodermabrazja

Zabieg mikrodermabrazji jest zaliczany do kategorii peelingów mechanicznych. Podczas zabiegu kosmetyczka stosuje specjalne urządzenie, które ściera skórę z użyciem odpowiednio dopasowanej głowicy, na przykład diamentowej.

Peeling kawitacyjny

Peeling tego typu to bezinwazyjny zabieg oczyszczający, który może być używany także na wrażliwej skórze. Podczas peelingu kawitacyjnego stosowane są ultradźwięki, które wprawiają w drgania cząsteczki wody na skórze i powodują dogłębne oczyszczenie naskórka. Kawitacja posiada również działanie dezynfekujące.

Peeling migdałowy

Jest to peeling chemiczny, do którego stosuje się kwas migdałowy zaliczany do grupy kwasów AHA. Najczęściej kosmetyczka poleca peeling migdałowy dla osób ze skórą tłustą, mieszaną, ale również można prowadzić go na innych typach skóry. Może być on używany także na skórze wrażliwej. Peeling złuszcza naskórek, a przy tym ma właściwości pielęgnacyjne – wspiera jej nawilżenie, jędrność.

Peeling azelainowy

Ten rodzaj peelingu chemicznego salon kosmetyczny rekomenduje głównie dla osób ze skórą trądzikową, tłustą. Stosowany do niego kwas azelainowy posiada właściwości przeciwzapalne oraz antybakteryjne.

Peeling ferulowy

Kwas ferulowy, na którym bazuje peeling ferulowy, polecany jako skuteczny zabieg przeciwstarzeniowy. Ma on działanie antyoksydacyjne, poprawia nawilżenie, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, redukuje zmarszczki, przebarwienia, zaczerwienienia.

Dobra kosmetyczna będzie mogła zatem dobrać najlepszy rodzaj peelingu, aby uzyskać najlepsze efekty w złuszczaniu naskórka!

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here